Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek mennyi beleszólása...

A szülőnek mennyi beleszólása van abba, ha a felnőtt gyereke külföldre költözik (saját pénzből)?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, éltem külföldön, de látom az itteni viszonyokat. A mai 50-60 közötti generációnak semmi segítsége nem lesz idős korára (maximum a gyerek fizeti a repjegyet meg a bejárónőt otthonra) mellette ápolhatja az idős szülőket, és dolgozhat. Klasszikus nagyszülők nem lesznek, max ha 1000 kilométert vezetnek Tirolba vagy kirepülnek Londonba a Wizzairrel. Nagyszüleim kicsit drasztikusabban állnak ehhez a témához, ők rámcsapták az ajtót, amikor kiköltöztem Hollandiába és arra íratták a házukat aki elsőnek alapított családot (morálisan ezt megtehetik-e)? Ugyanakkor Nyugaton azt láttam, hogy teljesen természetes a gyereket holland egyetemre küldeni Angliából például vagy hogy a gyereket amerikai multi veszi magához. Ez is érdekel, hogy miért van
2021. okt. 2. 11:02
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthatja meg, de ha jó a szülővel a kapcsolat, akkor kifejezheti az aggodalmát.
2021. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

“morálisan ezt megtehetik-e)? ”


Maximálisan!

Arra íratják a házukat, akire cserébe betegségükben, elesettségükben számíthatnak.

2021. dec. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
89%

Én is megtenném. Szerződést kötnék az itthon maradó unokámmal. Benne, hogy ha beteg leszek, nem tudom ellátni magam, hogyan gondoskodjon rólam. A szerződésben a nevére íratnám a vagyonomat, de a haszonélvezetet megtartanám. Így senki sem tudná elperelni tőle.

Aki külföldön boldogul, annak számolnia kell a hátrahagyott problémák következményeivel. Kimarad az örökségből, igaz, a kötelezettségekből is.

A nagyszülőnek 100% igaza van, ha így dönt.

2021. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!