Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek mennyi beleszólása...

A szülőnek mennyi beleszólása van abba, ha a felnőtt gyereke külföldre költözik (saját pénzből)?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, éltem külföldön, de látom az itteni viszonyokat. A mai 50-60 közötti generációnak semmi segítsége nem lesz idős korára (maximum a gyerek fizeti a repjegyet meg a bejárónőt otthonra) mellette ápolhatja az idős szülőket, és dolgozhat. Klasszikus nagyszülők nem lesznek, max ha 1000 kilométert vezetnek Tirolba vagy kirepülnek Londonba a Wizzairrel. Nagyszüleim kicsit drasztikusabban állnak ehhez a témához, ők rámcsapták az ajtót, amikor kiköltöztem Hollandiába és arra íratták a házukat aki elsőnek alapított családot (morálisan ezt megtehetik-e)? Ugyanakkor Nyugaton azt láttam, hogy teljesen természetes a gyereket holland egyetemre küldeni Angliából például vagy hogy a gyereket amerikai multi veszi magához. Ez is érdekel, hogy miért van
2021. okt. 2. 11:02
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
95%

A címben szereplő kérdésre a válasz, hogy semennyi, felnőtt emberként ott élsz, ahol akarsz, persze vannak szülők, akik folyamatosan az orrod alá dörgölik, hogy nem ott kéne lenned.

A nagyszüleid utáni öröklési sorban a nagyszüleid gyerekei az elsők, azaz anyukád vagy apukád és a testvéreik. Ha nem íratták volna valaki másra az örökséget, akkor sem biztos, hogy túl sok jutott volna neked. Gondolok arra, hogy van mondjuk 3 testvér. Úgy tudom, hogy van egy köteles rész, amit muszáj a törvényes örökösnek megkapnia, aki valamelyik szülőd, ez majd a te örökségedbe is bekerülhet, ha addig nem élik fel.

2021. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kb.
2021. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim hasonlóak, de nem igazán érdekel. Egész életemben tudtam, hogy milyenek, nem tudnak meglepni. És nem érdekel, mit csinálnak a pénzükkel.
2021. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
36%
Te úgyis kiköltöztél, minek kéne neked mo-n bármi is. Kimentél érezd jól magad, keresd meg az árát. Örökség az örökség. Arra hagyja akire akarja ha végrendelkezik. Éltében meg főleg annak adja aki akarja. Ha végrendelet nélkül hal meg, akkor meg nyilván a jogszabályoknak megfelelően fog zajlani a hagyaték átadása.
2021. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Semmi beleszólásuk nincs nyilván. Szerintem nagyon nehéz elfogadni, ha egy szeretted messzire költözik(főleg egy mindent is lezárunk járvány után).

De én büszke vagyok minden ismerősömre, családtagomra, aki külföldön él. Szerintem tök bátor dolog és iszonyú talpra esettség is kell hozzá, hogy helyt tudj állni egy idegen országban, kultúrában. Meg kell tanulni anyanyelvi szintén legalább még egy nyelvet is, beilleszkedni stb.

Sajnos ez a jövő, véleményem szerint nem igazán jó irányba megy az ország és nehéz a megélhetés is. Nincs igazából eredménye sem a kemény munkának, gyűjtögetésnek, mert elviszi az infláció a fenébe az egészet. (lásd pl az ingatlan piacot)

2021. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Végül is a kérdésed nem igazán utal arra, ami konkrétan a bajod.

Mi köze a beleszólásnak ahhoz, hogy a nagyszüleid milyen módon intézik az öröklést?

2021. okt. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
96%
Annyi beleszólásuk van a szülőknek egy 28 éves gyerek esetében, amennyire a gyerek engedi, hogy beleszóljanak.
2021. okt. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
96%

Semennyi.


Itt még a fiatal felnőtteket érintő zsarolások se működnek, mert egyáltalán nem függsz tölük anyagilag.

2021. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi. Pont ugyanannyi mint a külföldre költöző gyereknek abban hogy megmondja a szülők kire hagyják az örökséget.
2021. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi. Bár persze ha félnek, hogy ki fogja ápolni őket, akkor lehet érzelmileg zsarolnak...

Viszont neked semmiképpen nincs beleszólásod, hogy mit kire hagynak, ha mész, ha maradsz.

2021. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!