Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek mennyi beleszólása...

A szülőnek mennyi beleszólása van abba, ha a felnőtt gyereke külföldre költözik (saját pénzből)?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, éltem külföldön, de látom az itteni viszonyokat. A mai 50-60 közötti generációnak semmi segítsége nem lesz idős korára (maximum a gyerek fizeti a repjegyet meg a bejárónőt otthonra) mellette ápolhatja az idős szülőket, és dolgozhat. Klasszikus nagyszülők nem lesznek, max ha 1000 kilométert vezetnek Tirolba vagy kirepülnek Londonba a Wizzairrel. Nagyszüleim kicsit drasztikusabban állnak ehhez a témához, ők rámcsapták az ajtót, amikor kiköltöztem Hollandiába és arra íratták a házukat aki elsőnek alapított családot (morálisan ezt megtehetik-e)? Ugyanakkor Nyugaton azt láttam, hogy teljesen természetes a gyereket holland egyetemre küldeni Angliából például vagy hogy a gyereket amerikai multi veszi magához. Ez is érdekel, hogy miért van
2021. okt. 2. 11:02
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

De örökségről akkor beszélünk, ha az illető meghalt és maradt utána valami.

Ha ő már életében eldöntötte, hogy elad mindent és világkörüli útra megy, szíve joga. Ha a szomszédra hagy mindent, vagy az egyik leszármazottjára, aki valamiért a legkedvesebb nek, az is

2021. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én értem, amit írsz..A nagyszüleid azt mondták ki (vagy nem mondták ki, "csak" sugallták), hogy vagy úgy ugrálsz, ahogyan ők fütyülnek, vagy úgy megbüntetnek a kezükben lévő eszközökkel, hogy attól koldulsz.

A kezükben lévő eszköz jelen esetben az örökség volt.

És neked - érzésem szerint - ez fáj leginkább.

2021. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

El kellene döntened, mi a kérdésed?


Természetesen senkinek sincs beleszólása abba, hogy egy felnőtt hol él, hová költözik.


Az egy teljesen más kérdés, hogy egy segítségre, esetleg eltartásra szoruló idős ember kitől kér segítséget és amúgy kire hagyná a vagyonát?


Az megint egy másik kérdés, mi az etikus és mit ír elő a jog?


Bocsi, de nekem úgy tűnik, téged csak egy dolog érdekel, bizonyos körülmények miatt kizárhatnak-e az örökségből?


Igen, kizárhatnak.

2021. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
8%

Van 18-25 éved, hogy neveld. Az enyém nem fog elmenni. Nem azért, mert arra tanítottam, hogy rólunk kell gondoskodnia... Nem. Azért nem fog elmenni, mert arra neveltük, hogy az igényeit mérje a lehetőségeihez. Hogy a célja érdekében tegyen meg mindent. Hogy minden körülmények között találja fel magát.

Nem tagja a felső tízezernek, soha nem is lesz. Nem fog évente autót cserélni, nem lesz gondja arra, hogy lop a kertész meg a medencetisztító, mert sose lesz rájuk szüksége.

Túl sok széteső családot ismerünk, nekünk erre nincs szükségünk.

2021. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

24-es: szerintem te leszel a legjobban meglepödve, ha a gyereked minden "nevelés" ellenére elmegy külföldre!

Ugyanis nem a felsö tízezerbe tartozás a gond, hanem a mindennapos megélhetés - és hiába méri fel a gyereked a lehetöségeit, ha rájön, hogy abból éppen csak nem hal éhen, de önálló, emberi életre nem elég.

2021. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, gondolom akire íratták ő itthon van, segít nekik mikor szükséges, nem a világ másik végén éldegél. Ők nem a gyerek miatt kapták, hanem mert a nagyszülők szempontjából ők érdemelték meg, te nem.


Teljesen jogos hogy az kapja aki segít nekik. Gondolom te nem jössz haza minden hétvégén segíteni őket igaz?

2021. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólhatnak bele.

De te se szólhatsz bele abba , hogy kire íratják a vagyonukat haláluk előtt.

2021. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
96%
#24: mi meg arra neveljük a gyerekeinket hogy ha igényeikért tegyenek. Dolgozzanak meg érte. Menjenek akár Hollandiaába egyetemre. Attól még egy család leszünk. Nem zárjuk azért kalitkába hogy minket ápoljanak vénségünkre.
2021. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%

"A szülőnek mennyi beleszólása van abba, ha a felnőtt gyereke külföldre költözik (saját pénzből)?"


Semennyi. De neked sincs közük ahhoz, hogy kire íratják a házukat. :)

Ha már olyan ügyes okosan elhúztál külföldre, és ott jársz egyetemre, akkor dolgozz is ott 5-10 évet, és neked is lesz pénzed egy pofás kecóra, akár ott, akár idehaza. Nem kell sajnáltatni magad.

Vagy akár hisztizhetsz is a következő 40 évben, a nagyszüleid úgyis lefogják xarni, meg mindenki más is. Az ő vagyonuk. :) Te neked is meg van a lehetőséged, hogy pénzt csinálj magadnak.


És nem, nem azért írom ezt, mert féltékeny lennék. Én Németországban élek, és kb. évi 2x haza megyek.


"Klasszikus nagyszülők nem lesznek, max ha 1000 kilométert vezetnek Tirolba vagy kirepülnek Londonba a Wizzairrel"


Ezt úgy mondod, mintha minden fiatal külföldön élne. Pedig egyszer én is haza megyek. Mégha itt is szülök gyereket, Magyarországon fog felnőni.

Van akik kinn maradnak, és van akik nem. A többség még mindig oda haza van és tökéletesen megél.

2021. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokat elmond, hogy téged is csak az örökség érdekel, nem a szüleid. Miért lepődsz meg, ha őket is a kényelmük érdekli, nem a gyerekeik boldogsága? Amúgy meg ha egyedül élsz Hollandiában, akkor valószínűleg lesz lehetőséged összespórolni egy magyar lakás árát.
2021. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!