Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyit kell segìteni a szülőknek?

Ennyit kell segìteni a szülőknek?

Figyelt kérdés

A kérdés csak a figyelemfelkeltèsért ennyire direkt.

24 éves vagyok, több mint 2 éve együtt lakom a vőlefényemmel albérletben. Mindketten dolgozunk, hogy fenntudjuk tartani magunkat èn àltalàban hétvègi munkàt is vállalok amit rend szerint èjjel szoktam elvégezni, azért mert mi ennyire segitőkèszek vagyunk.

Minden hétvégén vagy az ő szüleinek segìtünk, vagy az enyémeknek. Reggel koràn megyünj 50 kmt, este 10kor haza. Van amikor tényleg elkell a segítség, de vannak napok amikor úgy lâtom, hogy oké, hogy ott vagyunk de paradicsomlé meg csalamádé készítéskor azért szerintem nem kell akkora segìtség hogy azt egy ember ne bìrja meg (itthon senki sem segìt nekem, ezeket mind egyedül csinálom).

A problèmám az, hogy ezt màr nagyon megszoktàk és màr csodàlkoznak ha nem megyünk. Mi ketten mint egy pàr nem igazàn tudunk egyről a kettőre lépni, mert folyton màsnak segítünk. Nem mondom, ők is srgítenek olyan szempontból, hogy adnak ezt-azt amiért hàlàsak is vagyunk, de nem tudom meddig megy ez így. Plusz, az autó sem levegővel működik...plusz, van hogy hétköznap is megyünk. Éjjel főzök mosok és dolgozom.

Mi a vélemènyetek?


2021. okt. 2. 20:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani, hogy nem tudtok segíteni a rabszolgamunkában, mert nincs rá idő, energia és nincs normális munkátok, másodállást kell vállalnotok a sehova nem vezető kerti robotolás helyett. Természetesen így köszönitek szépen, de a kertben termett dolgokra sem tartotok igényt.
2021. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Jo es a sajat eleteteket mikor fogjatok elni?
2021. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bárkinek ingyencselédkednetek kellene (sőt, még csak nem is ingyen, hiszen ráfizettek). Meg kell nekik mondani, hogy nektek is van életetek, nem tudtok heti rendszerességgel az egész hétvégéteket rájuk elbaxni. Azt a két üveg lekvárt meg vegyétek meg a boltban.
2021. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek mentek akkor? Nem kötelező.
2021. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy hülye vagy
2021. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Imádom az olyan kedvességet, amiért kétszeres viszonzást várnak el. Ne kérjetek semmiből és ne is segítsetek.
2021. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ide leválni a mama cicijéről. Felnőttetek.
2021. okt. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Rettentően buták vagytok amiért teljesen alárendelitek magatokat a szülőknek.

Csodálkozom, hogy párod nrm menekült még el..


Ha egy szaros lekvárért meg csalamádéért meg kell dolgoznod a szüleidnek..az már régen gáz.


Az egy dolog ha a szüleid idősek, betegek, rátok szorulnak. De itt egyáltalán nem erről van szó.. Te még mindig alárendeled magad.

Biztosan nem áldoznám fel magam így.


Saját életet mikor szeretnél élni?

2021. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy alkalom adtán természetes a segítség. De hogy állandóan mindenben... Olyan dolgokat tervezzenek, amit ők megcsinálnak. Ne az én/ mi időnkkel számoljanak egyfolytában. Án ennyit nem mennék. Két hetente sem.
2021. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez nagyon hülyén lett bevezetve, de még nem késő, változtassatok rajta.

Nem is értem, hiszen a szüleid olyan ötvenesek lehetnek, nem idősek, gondolom, nem betegesek. Én is 53 vagyok, lányom 25, de (hogy a saját egykori fiatalkorom szavajárásával éljek), a pofám leszakadna, ha a lányomékat iderendelném ilyen munkákra. Vagy csinálom hobbiból, jókedvvel, és szívesen adok nekik bármiből, vagy nem csinálom. De a gyerekem és párja éljék csak az életüket.

Szerintem ne tegyétek, mert elmegy mellettetek a saját életetek. Kell a ketten együtt töltött minőségi idő is.

2021. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!