Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves gyereked abba...

A 20 éves gyereked abba akarja hagyni az egyetemet, engeded/kell az engedélyed?

Figyelt kérdés

- Azért akarja abbahagyni, mert utálja, és ha elvégzi, akkor sem fog az adott szakmában dolgozni.


NNem tudja pomntosan, hogy mit akar csinálni, ezért külföldre menne ideiglenesen



2021. okt. 5. 11:34
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
57%
Mi a rosszindulat abban, hogy egy 20 évest nem tartok el vsak azért, mert neki épp most nincs kedve se tanulni, de dolgozni? Oh, a román mentalitásod, ugye.
2021. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 A kérdező kommentje:
De nem tudom ki mondott olyat, hogy el kéne tartani🙄😺
2021. okt. 7. 09:48
 53/55 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mi a problémád? Nem értem. 20 éves vagy azt csinálsz amit akarsz.
2021. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig az eddigi válaszokat. Engedély persze nem kell, de megpróbálnék a lelkére beszélni. Van barátom, rokonom is, akik ott hagyták, mentek dolgozni meg utazni meg újabb és újabb befejezetlen tanulmányok... És akkor jó ötletnek tűnt, nagy volt a lelkesedés. De amikor család lett, netán albérlet, hitel, s fix pénz kell, s kikötnek egy nagyobb vállalatnál, intézménynél, mindegy hogy multi vagy állami, és mennyire jók benne, már mégiscsak kelleni fog az a bármilyen papír, hogy feljebb tudjanak jutni vagy eggyel jobb állást pályázni. S 30-40 évesen bánják, hogy miért nem fejezték be a kb. akármilyen szakot. Van, aki ilyenkor újra be is iratkozik, ha van miből. Aztán ami uncsi volt meg fárasztó, most még inkább az 8 órás munka meg valahány gyerek mellett. Pláne ha mondjuk szakmai nyelvvizsga meg gyakorlati félév is kell, van szívás, hogy fér bele. Jóval egyszerűbb hát akkor kipipálni a diplomát, amikor ott van rá idő meg a lehetőség, nem pedig átugrani. Persze fontos, hogy olyat csináljon, amit szeret, s ne a szülő álmait kövesse a sajátja helyett, de tudatosan válasszon, s utána vigye végig, ha már belevágott. Dolgozni (akár külföldön) lehet később is, utazgatni meg nyáron vagy diákmelóból... stb. De használja jóra ezt az időt, a haladékot az felnőtt életre.
2021. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elmegy külföldre, rengeteget tapasztal belőle, szerintem érettebbé fogja tenni, és mivel még fiatal, ha három-öt év múlva aztán mégis tanulni akar valamit, még az sem olyan késő, de az is lehet, hogy nem lesz erre szükség, mert boldog vendéglátós, vagy cnc- esztergályosként állapodik meg.
2021. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!