Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves gyereked abba...

A 20 éves gyereked abba akarja hagyni az egyetemet, engeded/kell az engedélyed?

Figyelt kérdés

- Azért akarja abbahagyni, mert utálja, és ha elvégzi, akkor sem fog az adott szakmában dolgozni.


NNem tudja pomntosan, hogy mit akar csinálni, ezért külföldre menne ideiglenesen



2021. okt. 5. 11:34
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
89%

Én elvégeztem így az egyetemet, mert "különben kidobunk", stb. Szerinted pontosan hány percet dolgoztam benne? Egyet sem.


Helyette eljöttem külföldre, mert az végzettségemmel (ami amúgy hungarikum és mindenhol kitörölhetem vele a popóm, mert a szakma nem létezik másutt így ebben a formában) bébiszitterkedni pl simán tudok.

2021. okt. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
41: ez milyen szak volt?
2021. okt. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
te vagy itt a gyerek, de figyeld, én is a gyerek vagyok, és mesélek neked valami vicceset: én közöltem hogy ott hagyom az egyetemet, apám rámüvöltött, hogy "NEM", erre én hazamentem magamhoz és otthagytam az egyetemet. felnőtt nő vagyok önálló keresettel és lakhatással, innentől nincs az a random fsz, amelyik befolyással rendelkezik az életem felett. amíg csak sírsz és kunyerálsz,úgyis rákényszerítenek, a tulajdonuk vagy.
2021. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
51%
Nem mondhatom meg, de eltartanom se kell a 20 éves felnőttet, mehet albérletbe, vagy fizetheti a külföldi életét.
2021. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
52%
En ugy tudom, hogy az allamit vissza kell fizetni.
2021. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, Romániában nem.
2021. okt. 6. 21:36
 47/55 anonim ***** válasza:
66%

44# és pár válaszoló: Ha a gyereked nem jár egyetemre, akkor már nem is támogatod? Akkor már ki is tagadod? Azért szülted, hogy egyetemre menjen, ha meg nem megy oda, akkor le van kaksilva? Tudod mit ér azzal a szakkal, amit utál és nem fog dolgozni benne/munkát találni vele? SEMMIT... Nem lenne jobb meghallgatni, megérteni, megbeszélni és támogatni, segíteni, együttműködni vele? Hisz te szülted, belőled van, te nevelted... Sose fogom megérteni az ilyen szülőket.


Kérdező: próbálj higgadtan és indokokat felhozva beszélni erről a szüleiddel. Mond el mit miért tennél és hogyan. Állj elő kész tervekkel és próbáld megértetni velük. Ha nem megy, akkor is íratkozz ki és vágj bele, csak akkor sajnos támogatás nélkül kell elindulnod. Talán nagyszülők nem nyitottak az ilyenre? Egy próbát megérne ha a szülők túl elvakultak.

Sok sikert!

2021. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
28%

47es, nem, de ha nem tanul, akkor dolgozik, tehát el tudja magát tartani, nem nekem kell.


Gondolom nem akarja otthon veregetni, ha már dolgozik, szeretne a saját lábára állni, és el is várom tőle.


Szerencsére az én gyerekem nem olyan életképtelen hogy dolgozó emberként is másnál akar lakni meg eltartatni magát

2021. okt. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
9%

"Ha a gyereked nem jár egyetemre, akkor már nem is támogatod? Akkor már ki is tagadod? Azért szülted, hogy egyetemre menjen, ha meg nem megy oda, akkor le van kaksilva? "


Ugyan nem engem kérdeztél, de egyet értek a 48.-al. Vagy tanul, vagy dolgozik.

2021. okt. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Ahhh, a magyar, rosszindulatú mentalitás... Mihez is kezdenék enélkül
2021. okt. 7. 08:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!