Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 20 éves gyereked abba...

A 20 éves gyereked abba akarja hagyni az egyetemet, engeded/kell az engedélyed?

Figyelt kérdés

- Azért akarja abbahagyni, mert utálja, és ha elvégzi, akkor sem fog az adott szakmában dolgozni.


NNem tudja pomntosan, hogy mit akar csinálni, ezért külföldre menne ideiglenesen



2021. okt. 5. 11:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
9%
#9 nem is írtam hogy mindenkinél így lesz, ne láss bele többet mint kéne. Csak azt írtam le ami velem történt.
2021. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Én is váltottam 3 félév után (de konkrét tervekkel) és 1 évig dolgoztam, közben újra jelentkeztem és folytattam a tanulást. Utána viszont minimális anyagi támogatást kaptam, mert az én döntésem volt újrakezdeni.

Az én gyerekeim sem maradnának támasz nélkül, ha meggondolnák magukat, hisz az ember változik, belehallgatva az adott témába jön rá, hogy tényleg olyan-e, mint amit elképzelt magának. Ha nem, akkor léphet tovább, de ilyen énkeresős külföldi utakra nem adnék pénzt. A jövője építését támogatnám, de csak úgy lenni a világban nem. Azt oldja meg ő.

2021. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szülői engedély, ezt már leírták sokan.

Viszont én is csak saját példát tudok írni. Lányom kéttannyelvű ötosztályos gimibe járt német-olasz szakon. Rágtuk a fülét, hogy tanuljon tovább. Nem akart. Kiment Ausztriába szobalányként dolgozott szezonálisan többször is. A nyelvet kint tanulta meg leginkább. Összeszedett annyi pénzt, hogy megvette az első autóját. Aztán adódott egy lehetőség, és most középvezető egy holland tulajdononban lévő sportruházattal foglalkozó cégnél évek óta Ausztriában. Nagyon jól keres.


A lényeg: nagyban függ, hogy a 20 évesed mennyire ambíciózus, mennyire talpraesett, mennyire szorgalmas, akkor érvényesül a mai világban. Nagyon nem mindegy, milyen típus. Lehet diploma nélkül is jó életszinvonalat teremteni. 7-es válaszoló írja, hogy csóró lett. Nem akarom bántani, de pont azért, mert amúgy sem volt ezek szerint semmi célja az életben.

2021. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
0%
Felőlem kiiratkozhatna, de akkor fizesse vissza a kolit, menzát, bérletet, könyveket, fizetős képzés esetén a tandíjat.
2021. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Ilyen probléma nincs, a koronavírus miatt nem volt koli/menza/bérlet/könyvek, és államiról van szó
2021. okt. 5. 13:00
 16/55 anonim ***** válasza:
78%
Az én felnőtt gyerekem ennek a csodás döntésének a levét issza. Okos, talpraesett, jó megjelenésű, nyelvet beszél és diplomával válogathatna a jól fizető állások közül, így meg csinálja ami jut.
2021. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
26%

#11 Hát pedig eléggé lesarkítottad. Amit abba hagy 20 évesen nem tudja folytatni 30 évesen ha meggondolta magát. Akkor újra nulláról kell kezdeni, ráadásul lehet hogy addigra erősen megváltozott feltételekkel. Magunk mögött felégetni az utat sosem jó megoldás. Hagyni kell menekülő utat, még ha kínos is...


#14 Ennyire nem sarkítanám, de azért felvázolnám neki mennyi lóvéba is fájt ez amit most egy csapásra kivág az ablakon a semmibe. Nem a kaja nem tartozik bele mert az kell amúgy is. Ezért a szülei dolgoztak, nem csak úgy jött elköltendő feleslegbe. Mindegy hogy milyen anyagi helyzetben vannak.


#15 Le kéne ülni átbeszélni a lehetőségeket. Halasztás pl ha nagyon úgy van. Nem azonnal elvágni a köldökzsinórt. Papír akkor is hasznos ha amúgy az embert nem érdekli. És megsúgom hogy szerintem messze több mint fele a diákoknak vaktában jelentkezik. Szerintem a nagy többség nem csak hogy nem azt végzi ami érdekli, hanem nem is abban fog dolgozni amit végez vagy szeretne igazán. Legtöbben sodródnak.

2021. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
53%
17: Mi a f@szt sarkítottam le? Azt írtam le ami velem történt ember, nem általánosságban beszéltem. Értelmezd már a szöveget!!
2021. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
17es - akkor sem a szülő kell azt az egyetemet csinálja, amit gyűlöl,hanem a gyerek. Nem rabszolgát nevelsz, hanem szabad akarattal rendelkező embert.
2021. okt. 5. 14:53
 20/55 A kérdező kommentje:
Mellesleg elég érdekes a rendszer is, hogy 18 évesen kell eldöntsd, hogy mit akarsz életed végéig csinálni.
2021. okt. 5. 14:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!