Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel anyának...?...

Hogy hozzam fel anyának...? Nagyon félek a reakciójától

Figyelt kérdés

Már szeptember óta hajtogatom anyának hogy másik suliba szeretnék menni. Hogy miért abba ne menjünk most bele (röviden: nem érzem annyira jól magam, idegen a közeg, nem tudnék el lenni később sem, fura és kész. Másik iskolába akarok menni ahol egy nagyobb rangot kapok a technikum által illetve barátnőm is oda jár, boldog lennék ha oda járhatnék) viszont anyával veszekedtem már multkor sírásig fajult mert nem értett meg. Hogy hozzam fel újra a témát hogy kéne intézkedni mert le fogunk késni a félévi átmenetelröl?

Olvastam itt pár ilyen kérdést, hogy át akarnak menni máshova, jó latni hogy nem vagyok egyedül

Kérlek segítsetek ti hogy mondanátok ezt el?



2021. okt. 13. 15:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
64%
#19 Akkor legalább megpróbálta és megtudta. Tapasztalás útján tanulunk. Nem kéne ránevelni a gyereket, hogy tartson ki a szar mellett, akkor is ha az boldogtalanná teszi. A barátnő meg majd alakul. Ha ex lesz, abból is tanul, akkor nézheti majd minden nap.
2021. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
75%
Ja, de ahogy látom, itt is nem is párkapcsolatról van szó, lányokról beszélünk.
2021. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
14%
Felhívod a másik iskola igazgatóját, és felnőttesen, normális érvekkel meggyőzöd, miért akarsz az ő sulijába iratkozni. (Ezeket a barátnős gyerekes hülyeségeket ne.) Ha azt mondja, lehet róla szó, elmondod anyádnak, hogy megvan az új helyed. Lehet, hogy anyád csak attól ódzkodik, hogy ügyintéznie kéne az iskolaváltás miatt.
2021. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
77%

21!


És akkor megy egy másikba? Utána megint egy újabba? Aha.


A barátnő meg így is lehet ex, tudod a barátságok is véget érhetnek, nemcsak a párkapcsolatok.

2021. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
25%

De egy rosszindulatú vagy. Neked is szar az élet, másnak se legyen jobb?.

Biztos te voltál az iskolában a lúzer, akit mindenki utál. Elgondolkodtató a hozzáállásod.

2021. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
94%

Ugy birom mikor ismeretlen emberek játszanak szülőt, és a kérdezőnek akarják megmondani mit csinálhat vagy mit nem csinálhat.


Neked kérdező csak tényleg őszintén nyugodtan kéne elmondanod anyukádnak, hogy ott ahol most vagy nem érzed otthonosan magad, így a tanulmányi teljesítményed miatt is aggódsz, mert így nehezebb tanulni is. De ne hisztizve és bőgve mert azzal csak azt éred el, hogy anyukád nem fogja érteni, hogy neked szükséged van váltásra, hogy jobb legyen a tanulmányi eredményed, pláne ha tovább szeretnél tanulni.


A barátnőt szerintem nem kell említened, de azt is mond el neki, ha szóba kerülne, hogy neked tetszik az az iskola ahol ő tanul.


Lehet anyukád attól fél, hogy a barátnő miatt nem fogsz tanulni, ezért is meg kéne nyugtatnod.


De gyerekként a háta mögött ne intézkedj, mert kiskoru révén amugy is kell a szülő beleegyezése a váltásba, aki ezt adta neked tanácsként az ezzel nincs tisztába.


Észérvekkel és nyugodtan beszéld meg vele.

2021. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem oda felvételiztél?
2021. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
95%
Hát nálam fordítva történt a dolog, de ez még általánosban volt. Részben azért mentem át felső tagozatban (5. osztálytól) 8 osztályos gimibe, mert a legjobb barátnőm is ment. Aztán összevesztünk vmi butaságon, ő összefogott a közös barátainkkal, és én lettem a kiközösített az osztályunkban. :/ Szóval jól gondold meg. Nem biztos, hogy jó valakitől ilyen módon függeni. 2 évig kínlódtam, nekem se akarta engedni anyám hogy másik suliba menjek (nem szeretett semmiben intézkedni), aztán valahogy mégis kikönyörögtem... A következő suliban meg én lettem a társaság közepe. :) Szóval ez a váltás bejött... De lehet, jobb lett vola maradni a legelső helyen... Ezt már sose tudjuk meg. :/
2021. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Én nem értem: neked az anyád egy boszorkány? Te reszketsz a saját szülőanyádtól? Mit mond arra a kérdésre, hogy miért nem?

Én egyébként további indokolatlan elutasítás esetén masszív érzelmi zsarolást alkalmaznék. Nem mosolyognék, nem beszélgetnék vele, kérdéseire egyszavas válaszokat adnék: látványosan utálnám. Büntetném. Azt ő is utálni fogja. És megszólal a lelkiismerete, mert ez az utálkozó állapot neki is elviselhetetlen lesz. Apukáddal mi van?

2021. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
58%
Most ha a másik se lesz jó iylen téren akkor onnan is váltás lenne?
2021. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!