Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hozzam fel anyának...?...

Hogy hozzam fel anyának...? Nagyon félek a reakciójától

Figyelt kérdés

Már szeptember óta hajtogatom anyának hogy másik suliba szeretnék menni. Hogy miért abba ne menjünk most bele (röviden: nem érzem annyira jól magam, idegen a közeg, nem tudnék el lenni később sem, fura és kész. Másik iskolába akarok menni ahol egy nagyobb rangot kapok a technikum által illetve barátnőm is oda jár, boldog lennék ha oda járhatnék) viszont anyával veszekedtem már multkor sírásig fajult mert nem értett meg. Hogy hozzam fel újra a témát hogy kéne intézkedni mert le fogunk késni a félévi átmenetelröl?

Olvastam itt pár ilyen kérdést, hogy át akarnak menni máshova, jó latni hogy nem vagyok egyedül

Kérlek segítsetek ti hogy mondanátok ezt el?



2021. okt. 13. 15:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
86%

"Az életem függ ettől"


Szintén nem.

2021. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
De nem azért mennék át mert a barátnőm ott van, az csak egy hatalmas plusz dolog.
2021. okt. 13. 17:54
 13/43 A kérdező kommentje:
És én érzem hogy mennyire idegen ez az egész közeg számomra
2021. okt. 13. 17:54
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
És mi a gond? Megmondod, hogy nem érzed ott jól magad, nem tudsz teljesíteni, idegen neked a közeg. Ennyi. Ti ennyire nem kommunikáltok otthon???
2021. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
51%
Mar feltetted ezt a kerdest es akkor is el lett mondva, maradj ahol vagy. Cukrasz leszel itt is.
2021. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
64%
És persze az új iskolában biztosan jó lesz a közeg.
2021. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoru iskolat csak es kizarolag szuloi kérésre es szülői engedélyre változtathat.
2021. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
98%
Na azért ne legyetek kegyetlenek. Egyáltalán nem mindegy, hogyan érzi magát az ember a mindennapos közegében. Megpróbálni megéri. Nekem inkább az a furcsa, hogy ezt nem meri a családban megbeszélni.
2021. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1138..



18!


És ha az új iskolában se érzi jól magát? A mai barátnő holnapra ex lehet am

2021. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 Kazuár Harcos válasza:
85%
Szerintem ezt úgy kéne az anyádnak elmondanod még akkor is ha magasról leszarja, hogy mi van veled, hogy először az ép érveket mondod konkrét példákkal pl az osztálytársaim miatt nem tudok tanulni, mert folyamatosan dumálnak és a tanárt meg magasról leszarják vagy ez az iskola nem nekem való túl nehéz a beilleszkedés és az elvárások is magasak ezért szeretnék egy másik iskolát megpróbálni (nem tudom a helyzeted mármint, hogy hogy tanulsz nem is kötelező felhozni max akkor ha tényleg van ilyen problémád) 2. NE SÍRJ addig erőltesd vagy feszítsd a határt ameddig nem látod anyádon hogy lépne és lehetőleg úgy, hogy te se sírj a lehető legmagabiztosabb módon kell fellépned, hogy anyád is lássa rajtad az elhatározottságot az pedig, hogy mikor hozod fel a témát rajtad múlik leginkább akkor jó amikor nem vagy fáradt és ép ésszel tudsz gondolkodni. Ja és még egy fontos dolog ne az érzelmeid sodorjanak. Az ha sírva fakadsz az azt jelenti, hogy nagyon az érzéseid húznak el téged próbálj csak a gondolataidra alapozni az érzéseket hagyd ki belőle majd a barátnőddel a másik suliban a jobb közegben (természetesen számodra jobb közeg lehet más máshogy gondolja)Remélem tudtam segíteni, ha vissza is tudnál írni, hogy magyarázzam el jobban a dolgot vagy egyéb annak örülnék (Privátban lehet jobb lenne velem beszélned)
2021. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!