Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi hogy elvigyem...

Miért nem engedi hogy elvigyem babakocsizni ?

Figyelt kérdés
Nemrég születtet unokám de a lányom nem hagyja hogy elvigyem sétálni vagy hogy átvigyem magunkhoz . Két hónapos múlt a kicsi . Mit tegyek? Normális hogy nem engedi?

2021. okt. 15. 14:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenkinek az a pihenés,ha helyette csinálnak valamit,és az sem feltétlenül az,ha elviszik mellőle a gyereket.Én nem voltam nyugodt,ha nem voltak velem.Nem tudtam volna aludni,ha elviszi valaki.Mindegy,hogy negyed óra vagy egy.Együtt is el lehet menni.Nekem is felajánlották a takarítást,főzést is,de udvariasan visszautasítottam,és nem azért mert én jobban tudom,vagy mert én vagyok a szuper anya,hanem mert nekem kifejezetten kellemetlen érzés,ha helyettem csinálnak meg valamit.Mindig is önálló voltam,szeretem magam megoldani a dolgokat.Nehogymár jópofizásból a friss szülőknek kelljen bármi miatt szarul érezni magukat.Hagy csinálják már úgy ahogy ők szeretnék.Ameddig nem arról van szó, hogy ok nélkül nem engedik látni sem az unokát,addig el kell fogadni a szülők döntéseit.Ezekből szokott amúgy kialakulni később az olyan,hogy otthon mondjuk nem szabad valamit,vagy nincs édesség,a mama meg jobban tudja,hiszen felnevelt X gyereket,aztán csodálkozik,hogy haragszanak rá.
2021. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%

Mert ha mamánál kap édességet a gyerek akkor vége a világnak.😀

Szerintem a menyecskék se csodálkozzanak ha ilyenek után nem szivélyesen állnak hozzájuk.

2021. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem akkor van vége a világnak,hanem mikor a maminál mindent IS lehet,otthon meg nem,és ebből aztán áll a bál.Amúgy a barátnőm anyukája azt sem fogta fel,hogy cukorbeteg az unoka azért nem ehet sütit,juszt is adott neki.Szerinted utána milyen volt az anyjának otthon hallgatni a kislánytól,hogy anya te nem szeretsz ezért nem adsz.Mindegy!Nálunk a mamák értik,hogy a saját gyerekeiket már felnevelték,a mieinket mi fogjuk.
2021. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%
#22, nem az édességről van szó. Arról van szó, hogy ha egy szülő hoz egy szabályt, úgy legyen kedves a nagyszülő azt betartani. Azért. Mert. Csak.
2021. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%

20-"A mai anyukák úgy tesznek mintha ők lennének a mindenhatók."

Igen, a saját gyerekük esetéban tényleg ők a mindenhatók. Nem a nagyszülő, az tuti.

2021. okt. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

#20, Gondolom a segitséged jól jön neki, de a saját unokádat nem viheted el sétálni? A mai anyukák úgy tesznek mintha ők lennének a mindenhatók.


Ha a segítésnek az az ára, hogy cserébe mindenbe IS belepofázhasson, úgy köszi, de nem kérek belőle.

2021. okt. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
25%
Na erről beszélek. Isten mentsen ilyen menyecskétől.:D
2021. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
#27, Isten mentsen az ilyen anyóstól..
2021. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%
27-miért mit gondoltál, kinek van szüksége egy mindenbe beleugató, mindent "jobban tudó", anyósra? Aki felülbírál minden szülői döntést, mert ő "jobban tudja"? Senkinek nem kell ez.
2021. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem csak egyszerűen nem látja alkalmasnak az időt sem arra,hogy kividd sétálni.

Meg,hát ő az anyja.Akármennyire bízol valakiben nem engeded ki csak úgy vele egyedül a gyereked,főleg ha az 2 hónapos.Ne adj isten valami történik életed végéig ott lesz benned,hogy ha te lettél volna ott vagy nem engeded őket ki talán most minden másképp lenne.

Picik,törékenyek,az anyjuk mellett a helyük.


ÉN anyukámmal természetesen elengedtem,de akármennyire rossz dolog ez anyóssal nem mertem.Nem azért mert nem bízom benne,ez nem bizalom kérdése.Anyukám sem szuperhős,hogy kikerüljön minden veszélyt ami érheti őket itt a forgalmas helyeken,de ő mégis más volt nekem.Amikor beteg voltam akkor is ő vitte oltani a picit,lázam volt,én nem akartam úgy még maszkban sem gyerekek közé menni.


Esetleg kérdezz rá,hogy bármi másban tudsz-e segíteni.lehet,hogy kevésbé izgalmas dolgot fog mondani,de sajnos nem mindig abban kell segítség,hogy egyedül legyünk,távol a gyerekünktől :)

2021. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!