Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem szereti, ha a...

Anyukám nem szereti, ha a barátomnál alszok, bezzeg ő ilyenkor meg már házasodott. Ez hogy fér össze?

Figyelt kérdés

Elég régóta van már barátom, és mindig félve aludtam nála, elég ritkán is, mert anyukám másnap folyamat kicsapta a hisztit és káromkodott, szidott engem. Mindig azt emlegette, hogy szokjak le erről, hogy másnál alszok, meg hogy az ő idejében ez nem volt megengedve,…meg a szokásos duma.

Azt megértem, hogy 16 évesen félti valaki a gyerekét, de hogy 20 évesen ilyeneket mond nekem, hogy szokjak le az ottalvásról…

És ami nekem nem fér össze, hogy ennyire tiltakozik ezek ellen, és játsza az eszét, hogy az ő idejében más volt, hát sokkal “rosszabb” helyzetbe volt anno ő, mint én most. Mivel ő 21 évesen már terhes volt a testvéremmel, és házasodott, én meg 21 évesen ott tartok, hogy félve alszok a barátomnál, mert tudom, hogy a saját anyám terrorizálni fog.

Normális viselkedés ez? Miért teszi?


2021. okt. 21. 01:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
21%

29!


Olyan jó lenne, ha komoly hangsúlyt fektetnének a magyar általános iskolákban az értelmező olvasásra....

Először is a világ nem Budapestből áll, vannak kisvárosok és kisebb települések is, ahol nem 35 millió egy lakás.

[link]


Eh itt pl egy 2 szobás, 55nm panel Kecskemeten.


Másodszor amikor anyámék lakást vettek, jóval 1 millió alatt volt az ára.

2021. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
24%

A #27-es hozzászólás áll a legközelebb ahhoz, amit ehhez a kérdéshez akartam írni.


Én is egyből arra gondoltam, hogy anyukában felhalmozódott a ki nem élt szexualitás, amit a lánya intenzíven gyakorol, így tehát veszekedéssel vezeti le az indulatait.


Felesleges azon morfondírozni, hogy régen jobb volt-e vagy sem. Aki régen született, annak az volt a jó és az emlékezet ki is színezte, haladva a jövő felé.


Én csak azon szoktam csodálkozni(?), inkább érdekesnek tartom, hogy elő-előfordul nem is kis számban olyan 12-17 korosztály, akik pl a 70-es 80-as évek zenéjét tartották igazi zenének és oda kívánkoznak, szinte sóvárognak arra az időszakra.


Nem azt mondom, hogy ma pl nincs egy normális zene, mert van, de a legtöbb az valóban csak esetleg egy addiktív narkósnak okoznak átmeneti kiegészítést... :-)

2021. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
36%
Ezt az alvás témát elfelejthetnék már végre a szülők. Dugni lehet fényes nappal is, ágy se kell hozzá. Lehet nem szeretné, hogy fiatalon anya legyél, ha becsúszik a gyerek vagy olyan döntéshelyzetbe kerülj, ami nagyon nehéz. De az is lehet, hogy szimplán nem szimpatikus neki sem a párod sem a családja.
2021. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak egyszerűen túl szigoru anyukád van. Beszéld meg vele hogy védekezel stb
2021. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ez valahogy úgy van, hogy anyukádnak te még mindig az a pici lány vagy, akit valamikor megszült, látott felcseperedni, csak közben elrohantak az évek, és felnőttél, és vannak szülők, akiknek nehezebb a gyerek kezét elengedni, elfogadni, hogy már felnőtt, és önálló döntéseket hoz. Mi is megharcoltuk ezt a szüleimmel, mikor már saját lakást vettem, utána is el kellett telnie legalább egy évnek, hogy nem akartak visszacsalogatni a szülői fészekbe. Nem tudom, hogy nálatok ez mennyi idő lesz és hogyan fog lezajlani, de nem egyszerű ez az időszak.

Ha még nem láttad az Örömapa filmeket, nézd meg, ha láttad, ismerős lehet belőle egy jelenet, amikor a lány bejelenti, hogy férjhez fog menni, és mi jelenik meg az apa szemei előtt. Nem akarok spoilerezni, ha még nem látta valaki, és olvassa ezt a hozzászólást.

2021. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Metionin ***** válasza:
97%
Oké, hogy nem szeretné az anya, hogy a lánya is teherbe essen ilyen hamar, viszont már anyáink idejében is volt ám fogamzásgátlás. Jön itt mindenki azzal, hogy a kérdező szexel = majd anyuci nyakára terhes lesz...védekezés esetleg meg sem fordul anyuka fejében? Oké hogy ő már ennyi idősen házas meg terhes volt (gondolom megbánta ha ennyire tiltakozik) de bizonyára őt sem ütötték anno, hogy házasodjon korán és szüljön.
2021. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk apám f@xsága volt világéletemben a "minek alszol ott, miért nem jó itthon" téma. Már akkor elkezdte, mikor a "pasizás" még abszolút szóba sem jött, csak mondjuk 10 évesen szerettem volna ott aludni egy barátnőmnél. Tiltani soha nem tiltotta, de bennem az is felnőttkoromig tartó szorongást keltett a témával kapcsolatban, hogy mikor szóltam neki, hogy ott aludnék xy-nál, utána órákig vagy napokig húzta a száját és morgott, hogy "miért nem jó itthon". Azt érte el, hogy csak akkor lett párkapcsolatom, mikor már nem otthon éltem és nem kellett beszámolnom arról, hogy hová megyek és kinél alszok, mert rettegtem az állandó nyűglődéstől, hogy minek alszok ott, miért megyek hozzá, miért nem jó otthon.


Később megtudtam, hogy azért volt állandóan ez a hiszti, mert egy gyerekkori, negatív ottalvós élménye miatt ő személy szerint qrvára utál máshol aludni az otthonán kívül és azt hiszi, hogy ez mindenkinél így van. Szóval valahol csak jót akart nekem, hogy ne kelljen más lakásában "szenvednem" (ahogy ő elképzeli), hanem aludjak inkább otthon, kényelmesen, mint ő. Nyilván ettől még káros volt az egész, de már legalább értem.

2021. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom feszélyezve érzi magát, ha a családon kívül más is ott alszik és emiatt úgy gondolta, hogy másnak is nyűg ha a fia ott alszik.

Lehet, hogy csak ennyi van nálatok is a dologban

2021. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi megkeseredett embert egy rakáson én még nem láttam. 20-21 évesen nem gyerek már, ha eddig nem sikerült véletlenül teherbeesnie, akkor hátha nem most akarja elkezdeni. Egyébként tájékoztatásul közlöm, hogy nappal is teherbe lehet esni, én úgy csináltam 😁 Ennyi idősen már akkor se szóljon be a szülő arra, hogy hol alszik a "gyerek", ha még fősulira jár, és nincs saját keresete. Kontrollmánia. Aki meg nem tartja normálisnak, hogy úgy szexeljen, hogy ott élnek a szülei/ anyósa, apósa is, az vajon azt gondolja, hogy a szülei minden alkalommal szállodába mentek romantikázni, amíg ő otthon lakott?

Meg ilyeket mondani, hogy nem akarja hogy ő IS elb@ssza az életét... Mert önként gyerekeket vállalni egyenlő az életünk elkúrásával? Nektek komoly problémáitok vannak...

Kérdező, beszélj anyáddal, hogy nem vagy már 16 éves, szokjon hozzá a gondolathoz, hogy szerelmi életed van, amihez hozzátartozik a szex is. Neki is volt ennyi idősen, különben nem lennétek ti. És már az ő idejében sem volt divat szüzen férjhez menni. Már az én anyukáméban sem, aki 62-es születésű.

2021. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen elköltözni?
2021. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!