Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem szereti, ha a...

Anyukám nem szereti, ha a barátomnál alszok, bezzeg ő ilyenkor meg már házasodott. Ez hogy fér össze?

Figyelt kérdés

Elég régóta van már barátom, és mindig félve aludtam nála, elég ritkán is, mert anyukám másnap folyamat kicsapta a hisztit és káromkodott, szidott engem. Mindig azt emlegette, hogy szokjak le erről, hogy másnál alszok, meg hogy az ő idejében ez nem volt megengedve,…meg a szokásos duma.

Azt megértem, hogy 16 évesen félti valaki a gyerekét, de hogy 20 évesen ilyeneket mond nekem, hogy szokjak le az ottalvásról…

És ami nekem nem fér össze, hogy ennyire tiltakozik ezek ellen, és játsza az eszét, hogy az ő idejében más volt, hát sokkal “rosszabb” helyzetbe volt anno ő, mint én most. Mivel ő 21 évesen már terhes volt a testvéremmel, és házasodott, én meg 21 évesen ott tartok, hogy félve alszok a barátomnál, mert tudom, hogy a saját anyám terrorizálni fog.

Normális viselkedés ez? Miért teszi?


2021. okt. 21. 01:01
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Nem mondja el az okát, hogy miért nem engedi, vagy hogy miért viselkedik így. És sajnos annyira sz@r a kapcsolatunk egymás között, hogy soha nem világosítottak fel semmiről, hogy mi az a szex, hogyan kell védekezni, mi fàn terem a gyerek, ezek teljesen tabutémák, soha de soha nem kerültek a családon belül említésre. Úgy érzem nálunk ez olyan szinten van jelenleg, hogy ha szószerint ilyet kérdeznék, hogy attól fél-e, hogy szexelek és teherbe eshetek, akkor lekeverne két pofont is. Szóval sosem fogom megtudni, hogy mi a konkrét problémája.

Látom a kommentekben sokan dicsőítik a szülőket is, hogy ebben a korban biztos sokat dolgoztak, és vettek egy hàzat, sokkal többet értek el, és ez felhatalmazást jelent arra, hogy a saját gyerekeiket kedvük szerint terrorizálhatják.

Csak hogy ez nem így történt. Nagymamával egy szobában kellett aludniuk, onnét menekültek a házasságba fiatalon. Anyám nem dolgozott annyit, hogy egy házat vegyen 20-21 évesen. Apám házában élünk, aki szintén a nagytatámtól kapta, tehát semmilyen házvásárlásról nincs szó, és nem releváns, hogy ennyi idősen többre vitték, mint a gyerekek. Ha egy szinten kéne lennem vele, akkor 21 évesen sürgősen be kell házasodnom valaki házába, hogy meneküljek az itthoni helyzetből és szülnöm kéne egy gyereket is.

2021. okt. 22. 00:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!