Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyut az, hogy...

Miért zavarja anyut az, hogy havonta, párhavonta egyszer "leszbikusnak" adom ki magam, ha ez amúgy semmi hatással nincs rá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyám szerint undorító és szégyen a másság, ő nem mutatkozna velem, ha a "bzi" lennék. Tehát őt jobban zavarná, hogy vélten vagy valósan furán néznének rá helyben (kisvárosban lakunk), mint az, hogy nekem a "másságom" miatt hátrányom lenne, ezt ő közölte is velem egyébként, nem csak spekuláció.

Viszont én elég messze járok középiskolába, annyira, hogy kollégiumban lakom. És itt senki nincs, aki ismerne engem a lakóhelyemről, anyut meg pláne nem ismeri senki. És ebben a nagyobb városban van egy mozi, ahol minden hónap tizennegyedikén van akció pároknak, hogy a párok ketten nézhetnek meg egy filmet egy jegy áráért. Én szingli vagyok, és az egyik szobatársam is, nagyon közeli barátnők vagyunk, viszont ha van olyan film, ami mind a kettőnket érdekel, akkor van, hogy elmegyünk együtt, úgy teszünk, mintha egy pár lennének. Szerintem egy kézenfogva besétálást, vagy ha nagyon meg akarják nézni, hogy tényleg pár vagyunk, nem csak kamu, akkor egy arcra puszit, vagy pillanatnyi szájrapuszit megér. Nem olyan nagy izé dolog ez. És anyunak egyszer véletlen említettem(a szájra puszi részt leszámítva) és tökre kiakadt, hogy biztos nem csak kamuból vagyok leszbikus, hanem tényleg járok azzal a barátnőmmel, meg mit gondolnak majd mások, meg ez mekkora szégyen NEKI, meg mi az, hogy én ezt nem szégyenlem a koliban. De nem érti meg, hogy egyrészt, ha meleg lennék se lenne szégyen, meg egyébként a koliban többen vannak, akik ugyanezt csinálják. Konkrétan talán három-négy éve nem tud megbékélni ezzel, még akkor is felhánytorgatja, ha digitális oktatás van. Pedig egyébként, ha nem mesélem el neki egyszer, akkor nem is tudja még senkitől. Vagy, ha zavarja, akkor legalább azért zavarná, hogy hazugság, hogy én együtt vagyok a lánnyal, de nem, őt az zavarja, hogy lánnyal megyek.


Komolyan, ez miért zavarja, ha őt ez semmiben nem érinti.


2021. nov. 13. 13:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem attól fél, hogy tényleg leszbikus vagy. Ne foglalkozz vele. De ne is mesélgess neki erről. Fiatal korban az ilyen kis csalások megbocsáthatók, amúgy. Ha majd pénzkereső leszel, akkor nem.
2021. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
31%
#1 Azt tedd még hozzá légyszi, hogy toxikus. Úgy az igazi.
2021. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
57%

Ez akkora marhaság. Lehet hogy ott nem ismernek, de ha megjátszod, hogy leszbikus vagy, el is fog terjedni rólad egy idő után, utána majd magyarázkodhatsz csak azért, mert spórolni akartál pár film árán. Nevetséges amit művelsz.

Az hogy miért zavarja anyukádat, azt tőle kéne megkérdezni, mi ismeretlenül ugyanis nem tudunk erre válaszolni.

2021. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#11 egyébként nem szoktam elmesélni neki, hanem egyszer véletlenül megemlítettem, és azóta minimum havi egyszer szóba hozza.


#13 Egy csomó ismerősöm ezt csinálja, nem egyedi eset ez azért annyira, hogy hú de szégyen legyen ez számomra, pláne, hogy ennél kínosabb dolog, amit ellenem fel lehet hozni, nincs. Nem részegedek le, nem terjeng rólam meztelen fotó, egyébként a tanulmányi átlagom is rendben van, nincs káros szenvedélyem sem, senkinek nem okozok anyagi kárt.(Ebből a páros mozizásból még mindig több haszon van bárkinek is, mintha csak lekalózkodnám a netről, ami lássuk be egyszerűbb, pláne, hogy nem a legújabb, legfelkapottabb filmekről van szó)

Meg igazából engem nem zavar, ha az terjed, hogy leszbikus vagyok. Szerintem nem szégyen, ha mégis zavarna, akkor sem okoz nagy gondot, ez az utolsó gimis év, otthontól messze van, gimi után megint tök más városban leszek, szóval annyira megint nem terjed könnyen, ráadásul egyébként nem áll messze a valóságtól(biszexuális vagyok, amiről egyébként anyu nem tud), most ha x év múlva hall erről valaki, aki gimi alatt nem ismert, annak szerintem már nem számít, meg simán meg lehet indokolni azzal, fiatalkori hülyeség volt, vagy hogy egyébként nem leszbikus vagyok, hanem...

Meg most mit kezdjek egy pletykával? Ha most valaki random kitalál bármit is, azt sem feltétlenül tudom csak közegben belül tartani, akkor már inkább terjedjen rólam egy olyan pletyka, ami csak nagyjából negyedrésznyi igazságot tartalmaz.

2021. nov. 13. 15:10
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
Magamat beleértve nem egy lányt ismerek akik bulikban néha eljátsszák a a leszbi-párt mert valamilyen nyomulós, levakarhatatlan csávó nem érti meg hogy nem, nem érdekel, nem akarok vele ismerkedni és nem vagyok rá kíváncsi.
2021. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%
Engem mondjuk jobban zavarna, ha a gyerekek egy rohadt ezresért képes lenne hazudozni, mint az, ha leszbikus lenne.
2021. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem olyan nagy dolog ez.Fiatalon ez még simán belefér.Ezen ne feszülj.

Anyád csak attól fél hogy nehogy tényleg leszbi legyél mert akkor tuti nem lesz unokája később😊Emiatt nem fog elterjedni rólad hogy leszbi vagy

Majd mikor már idősödsz ráhagyod úgyis

2021. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%

Zavarja (teljesen jogosan), hogy ezt a "másság-divatot" te is felvetted, élő példa vagy rá. Nem vagy az, de kiadod magad annak.

Túl van tolva mostanában minden platformon ez a másság-téma.

2021. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
70%

Anyud maradi felfogása is gáz, de az is gáz, hogy te ilyen dolgokból, ami a másik embernek tényleg egy nehéz élethelyzet, te viccet csinálsz.


Volt ilyen barátnőm, aki kamuból beállította face-n, hogy ő egy pár az egyik közös barátnőnkkel. Neki ez brahi volt teljesen. Próbáltam vele beszélni, hogy ne csinálja, ez nem a vicc kategória, de ő csak nézett rám vigyorogva idétlenül, csak azért is adva a kamu leszbit a másik lánnyal. Eredmény: először csak megunta, mondván mi van, ha a családja meglátja a face-s párkapcsolatát, aztán végül komoly párkapcsolata lett egy sráccal. Egy nap beszél velem, és mondja, hogy amióta ezek történtek, a közös barátnőnk, hívjuk most Annának, olyan furcsán, kissé sértődötten viselkedik, mintha rosszulesett volna neki az egész... Ami neki egy szimpla polgárpukkasztás volt, azzal komolyan belegyalogolt más érzelmeibe, persze utána bocsánatkérés már nem jött tőle. Vigyázz te is, hogy kivel és milyen módon szórakozol, mert ez a viselkedés legalább olyan gáz, mint a homofóbia!

2021. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%
20. Miért lenne hibás aki leszbikus?
2021. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!