Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyut az, hogy...

Miért zavarja anyut az, hogy havonta, párhavonta egyszer "leszbikusnak" adom ki magam, ha ez amúgy semmi hatással nincs rá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyám szerint undorító és szégyen a másság, ő nem mutatkozna velem, ha a "bzi" lennék. Tehát őt jobban zavarná, hogy vélten vagy valósan furán néznének rá helyben (kisvárosban lakunk), mint az, hogy nekem a "másságom" miatt hátrányom lenne, ezt ő közölte is velem egyébként, nem csak spekuláció.

Viszont én elég messze járok középiskolába, annyira, hogy kollégiumban lakom. És itt senki nincs, aki ismerne engem a lakóhelyemről, anyut meg pláne nem ismeri senki. És ebben a nagyobb városban van egy mozi, ahol minden hónap tizennegyedikén van akció pároknak, hogy a párok ketten nézhetnek meg egy filmet egy jegy áráért. Én szingli vagyok, és az egyik szobatársam is, nagyon közeli barátnők vagyunk, viszont ha van olyan film, ami mind a kettőnket érdekel, akkor van, hogy elmegyünk együtt, úgy teszünk, mintha egy pár lennének. Szerintem egy kézenfogva besétálást, vagy ha nagyon meg akarják nézni, hogy tényleg pár vagyunk, nem csak kamu, akkor egy arcra puszit, vagy pillanatnyi szájrapuszit megér. Nem olyan nagy izé dolog ez. És anyunak egyszer véletlen említettem(a szájra puszi részt leszámítva) és tökre kiakadt, hogy biztos nem csak kamuból vagyok leszbikus, hanem tényleg járok azzal a barátnőmmel, meg mit gondolnak majd mások, meg ez mekkora szégyen NEKI, meg mi az, hogy én ezt nem szégyenlem a koliban. De nem érti meg, hogy egyrészt, ha meleg lennék se lenne szégyen, meg egyébként a koliban többen vannak, akik ugyanezt csinálják. Konkrétan talán három-négy éve nem tud megbékélni ezzel, még akkor is felhánytorgatja, ha digitális oktatás van. Pedig egyébként, ha nem mesélem el neki egyszer, akkor nem is tudja még senkitől. Vagy, ha zavarja, akkor legalább azért zavarná, hogy hazugság, hogy én együtt vagyok a lánnyal, de nem, őt az zavarja, hogy lánnyal megyek.


Komolyan, ez miért zavarja, ha őt ez semmiben nem érinti.


2021. nov. 13. 13:07
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Nem az élethelyzetből csinálok viccet, és nem ültem fel semmiféle divathullámra. Mint mondtam én ténylegesen biszexuális vagyok, szerintem ezzel lassan hét éve vagyik tisztában azon a szinten, hogy meg is tudom nevezni, hogy mi is ez, és igen, bevallottan van gondom a felvállalással, szinte csak abból adódóan, hogy otthon nem mondhatom el.

Egyébként megjegyzem volt egy időszak, még a gimi elején volt egy időszak, amikor alakult volna ezzel a lánnyal, de mind a ketten visszakoztunk a család miatt és inkább barátok maradtunk, ez lassan négy éve volt. Csak most ez nyilván teljesen mellékes a kérdés szempontból, mert ezt például anyu nem tudja és én eredetileg csak azt a szemszögét akartam megmutatni, amiről otthon is tudnak. Ő azt tudja, hogy állításom szerint hetero vagyok, de mivel kicsúszott, hogy egyszer ez a dolog, arról tud, hogy egyszer voltam, meg feltételezi (egyébként jogosan), hogy többször is voltunk, és nem tagadom le, ha rákérdez és tényleg voltam. Akivel megyek, annak meg tudják a szülők, hogy így megy, nem is zavarja őket, amíg nem jön össze tényleg egy lánnyal.

2021. nov. 13. 19:13
 22/32 anonim ***** válasza:
37%
Anyád egy idióta, te meg egy hazug tolvaj vagy. Alma meg a fa esete
2021. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
34%
23. 10/10 komment! Maximálisan igazad van.
2021. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
47%
Elég ciki a dolog, hát de neked kell tükörbe nézni.
2021. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
59%

Szóval, valójában bizonytalan vagy a nemiségedddel kapcsolatban, és még magad sem tudod, melyik nemhez is vonzódsz igazán. Erről szól VALÓJÁBAN a kérdésed, a többi csak a mellékszál, lényegtelen.

Tőlünk vársz segítséget ennek kiderítésében.

Hát legyen.

Engedd el, hogy divat lett a másság. Azért, mert lépten-nyomon találkozol vele, még nem KELL neked is annak lenned.

Lehet nagyon szeretni egy azonos nemű embert is, anélkül, hogy annak bármi köze lenne a nemiséghez. Például egy testvért, egy nagyon jó barátot.

Az a kérdés, hogy szexuálisan is vonzódsz-e hozzá. El tudod képzelni, szeretnél-e vele ágyba bújni, szexuálisan érintkezni? Ha nem, ez a gondolat fura és taszító, akkor heteroszexuális vagy.

Szerintem ez egyértelműen eldönthető. Ha már bizonytalankodsz, akkor valószínűleg nemileg is vonzódsz hozzá, csak még nem merted bevallani magadnak.

Azonban ne keverd össze a testi kontaktusra, sima ölelésre, puszira irányuló vágyat a szexxel, mert az ennél sokkal több. Főleg nők sokszor ölelik meg egymást, igényük van az érintésre, de ettől még nem leszbikusak.

Ha azt is el tudod képzelni, egy kicsit sem taszít, hogy úgy legyél együtt egy nővel, mint egy férfival, akkor vagy leszbikus (vagy biszex).

Amúgy meg, nyugodtan adhatsz magadnak időt ennek kiderülésére, mialatt csak heteroszexuális kapcsolatokba mész bele (az "biztonságos", megszólás és ítélkezés szempontjából), és később sem lesz rajta mit "szégyellni", aztán, közben majd kiderül, mi a szitu.

2021. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hogy téged nem zavar, de majd pár év múlva másképp látod. Vagy talán az is vagy, csak magadnak sem vallod be, mert félsz az igazságtól.

De leszégyeníted azokat, akik valóban melegek és felvállalják, és nem csak egy-egy mozijegy áráért válnak azzá. Nemi hovatartozással, betegséggel sosem szabad viccelni!

19-es sztoriját érdemes átfontolni, mert valóban tanulságos!

És a 16-osnak is igaza van!

2021. nov. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
Képes vagy egy film kedvéért másnak kiadni magad mint ami vagy, ahelyett, hogy nem hazudoznál és önmagad lennél? Szánalmas.
2021. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
31%
Leszbikusként mondom, hogy szerintem szuper amit csinálsz, és a válaszolók egy cseppet túlreagálják, ahogy anyukád is. Ha egy fiú barátoddal csinálnád ugyanezt, akkor se lenne vele semmi baj, és gyanítom akkor az itt válaszolóknak se tűnne ilyen szörnyű dolognak.
2021. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
52%

#28: De ugyanolyan szörnyűnek tűnne, akkor is hazudik és lop. Gondolom, ha neked fizetne a munkahelyed kevesebbet valami kamu indokkal, akkor sem háborognál. Valahol elkeserítő, hogy leszbikusként nem érzed, hogy az eleve béka segge alatti LMBTQ megítélést mennyire nem segíti jó irányba mozdítani az ilyen...


Le lehet pontozni ezt is.

2021. nov. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
36%
A 28-as akkor leszbikus, ha én vagyok a miniszterelnök... Pont, hogy egy valódi leszbikust sért ez a kamu, aprópénzért hazudozás, mert ami a kérdezőnek csak brahi, az másnak az élete.
2021. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!