Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47 évesen késő a második...

47 évesen késő a második gyereken gondolkozni? Így mit lehet csinálni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Anyukám a húszas évei elején szült engem, nagyon boldog gyerekkorom volt. Rengeteget foglalkozott velem, utaztunk sokat, óvodába pl. úgy jártam, hogy reggel 9-re vitt, délben már ott volt értem.

Nagyon közeli a kapcsolatunk a mai napig.


Viszont azt nehezen viselte, hogy "kirepültem" és már nem az a kislány vagyok, akit lehet babusgatni. Jelenleg stay-at-home girlfriendként élek, diplomázás után nem kezdtem el dolgozni. A párommal nekünk ez a felállás tökéletesen megfelel.

Az anyám ezt azzal azonosította, hogy akkor nálunk 1-2 éven belül biztosan baba lesz, hiszen ő is ennyi idősen lett anya, mi más dolgom lenne, ha nem dolgozom. De mi egy ideig még biztosan nem szeretnénk gyereket, 5-6 évig tuti.

Ezt már elmondtam az anyámnak többször, de csak azt hajtogatja, hogy milyen jó lenne már egy unoka, újabb baba a családban... És hogy a nagyszüleim, dédszüleim is milyen boldogok lennének, ha a kezükben tarthatnák az unokájukat, amíg élnek.


47 éves, teljesen jó egészségügyi állapotban van.

Mondtam neki, hogyha ennyire babázhatnékja van, akkor szüljön ő. Van, aki még az első gyerekét is 40 felett vállalja. Ezelől teljesen elzárkózik, mert hogy a férje is 51 éves, hova szüljön ő már neki gyereket, meg az ember ilyenkor az unokájával játszik már, nem a sajátjához kel fel éjszaka.

De nála ez nem most jelentkezett, mikor kamasz voltam, már akkor is mondták a barátnői, nagyszüleim is, hogy neki még egy gyerek kéne, mert engem megfojt a folyamatos közelséggel, aggódással, babusgatással.


Nálunk most még biztosan nem lesz gyerek, ő kb 2 éve az unokázással fáraszt... Sokszor már csak azért nem akarok vele huzamosabb időt tölteni, mert tudom, hogy úgyis felhozza a témát és azonnal 180 lesz a vérnyomásom. És ilyenkor csúnyán viselkedek vele, amit utána bánok, de nem hiszem el, hogy nem fogja fel, hogyha babázni akar, akkor szüljön gyereket, ne tőlem várja ezt.



2021. nov. 18. 12:41
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
6%
Fú de gáz a fröcsögő kommentelő biztos nagyon irígy 😃 ide érződik a szaga! És még te írod a kérdező anyjáról, hogy biztos nagyon kellemetlen, hát magadba nézzél először, mert ide szaglik a stílusod!
2021. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
74%
Aha, 33-as, nyilván mindenki nagyon irigy egy 47 éves nőre, akinek annyira nincs élete, hogy a felnőtt gyerekéhez akar beköltözni, meg a kutyájába van buzulva és 2 napot nem bír megmaradni nélküle. Nyilván csakis irigyek lehetünk rá. :D
2021. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%
Nem erre értettem :) mindegy, aki akarja, érti
2021. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
74%
35-ös, én akarom érteni, de én sem értem, hogy miből vetted le, hogy bárki is irigykedik a kérdező nem teljesen normális anyjára.
2021. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%
17-es kommentelőröl beszéltem 😃 most már érteni fogod
2021. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
71%
stay-at-home girlfriend XD Csak nem Győrfi Pál a szerencsés boyfriend-ed?
2021. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
81%
17-es kommentelőnek igaza van pedig.
2021. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
78%
Anyám mennyi torz lelkű érzelmi nyomorék van itt. Ilyenkor jövök rá, hogy de jó nekem! Köszönöm, hogy most is eszembe juttattátok 😆
2021. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
72%

Jóságos ég mennyi irigy, rosszindulatú, megkeseredett ember van itt. Én szégyellem magam helyettetek, na meg azt is, hogy egy levegőt szívok veletek. Miféle ember nevez k*urvának valakit, csak azért, mert az nem dolgozik, hanem otthon van????! Gusztustalan komolyan. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy a kérdező éppen dolgozik-e vagy sem, se ahhoz hogy kinek a pénzéből élnek. Magánügy és a kérdés szempontjából totálisan irreleváns info.


Anyukára meg valóban ráférne egy alapos pszichológus, mert nem normális ilyen szinten erőltetnie az unokatémát. Sürgősen ki kellene másszon a lánya méhéből, ugyanis a gyerekvállalás totál magánügy, továbbá normális ember képes ésszel felfogni, hogy a nem az nem és nem szekálja, zaklatja vagy már-már terrorizálja a saját gyerekét, csak mert ő unokát akar. A lánya úgy is dönthetne, hogy soha nem akar egyáltalán gyereket, akkor mit csinálna az ilyen, felkötné magát? Neki is megvolt a lehetősége, hogy babázzon, hagyja békében élni a lányát és bízza már rá a saját gyerekvállalását.

Én elmondanám szépen max 2x, utána elmondanám kevésbé szebben és ha továbbra is zaklat, akkor onnantól nem állok vele szóba, amíg meg nem tanulja elfogadni a döntésemet.

2021. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
62%

#39 igazad van!!

Azert nevezik K**vanak a nem dolgozo otthon levo eppen nem gyereket szulo noket mert oriasi baj van az agyuk helyett a fejukben. Undorito hogy emiatt leku**vaznak noket. Tenyleg csak az allatok viselkednek igy mint aki ezen frocsog.. nagyon durva. Es ha nem dolgozik mi van? Egybol le van Ku**vazva.. azta..


Mindenki magan ugye meg a parjae hogy dolgozik e. Max 2 emberre tartozik. Ahogy a gyerekvallalas is!

2021. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!