Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47 évesen késő a második...

47 évesen késő a második gyereken gondolkozni? Így mit lehet csinálni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Anyukám a húszas évei elején szült engem, nagyon boldog gyerekkorom volt. Rengeteget foglalkozott velem, utaztunk sokat, óvodába pl. úgy jártam, hogy reggel 9-re vitt, délben már ott volt értem.

Nagyon közeli a kapcsolatunk a mai napig.


Viszont azt nehezen viselte, hogy "kirepültem" és már nem az a kislány vagyok, akit lehet babusgatni. Jelenleg stay-at-home girlfriendként élek, diplomázás után nem kezdtem el dolgozni. A párommal nekünk ez a felállás tökéletesen megfelel.

Az anyám ezt azzal azonosította, hogy akkor nálunk 1-2 éven belül biztosan baba lesz, hiszen ő is ennyi idősen lett anya, mi más dolgom lenne, ha nem dolgozom. De mi egy ideig még biztosan nem szeretnénk gyereket, 5-6 évig tuti.

Ezt már elmondtam az anyámnak többször, de csak azt hajtogatja, hogy milyen jó lenne már egy unoka, újabb baba a családban... És hogy a nagyszüleim, dédszüleim is milyen boldogok lennének, ha a kezükben tarthatnák az unokájukat, amíg élnek.


47 éves, teljesen jó egészségügyi állapotban van.

Mondtam neki, hogyha ennyire babázhatnékja van, akkor szüljön ő. Van, aki még az első gyerekét is 40 felett vállalja. Ezelől teljesen elzárkózik, mert hogy a férje is 51 éves, hova szüljön ő már neki gyereket, meg az ember ilyenkor az unokájával játszik már, nem a sajátjához kel fel éjszaka.

De nála ez nem most jelentkezett, mikor kamasz voltam, már akkor is mondták a barátnői, nagyszüleim is, hogy neki még egy gyerek kéne, mert engem megfojt a folyamatos közelséggel, aggódással, babusgatással.


Nálunk most még biztosan nem lesz gyerek, ő kb 2 éve az unokázással fáraszt... Sokszor már csak azért nem akarok vele huzamosabb időt tölteni, mert tudom, hogy úgyis felhozza a témát és azonnal 180 lesz a vérnyomásom. És ilyenkor csúnyán viselkedek vele, amit utána bánok, de nem hiszem el, hogy nem fogja fel, hogyha babázni akar, akkor szüljön gyereket, ne tőlem várja ezt.



2021. nov. 18. 12:41
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
85%
Stay at home girlfriend :D Hát így is lehet mondani. Köszi, tanultam valamit a K betűs szó helyett! :D
2021. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
25%

Kerdezo tenyleg ne is torodj veluk igen van aki felkotne magat otthon..de van aki nagyon..orulne ha legalabb 1 db hetkoznap ami Nem szabadnapja..alhatna reggel 9:30 ig. Es irigy. Meg van aki megorulne otthon. A legszanalmasabb az ha amugy irigyek rad, de azt irjak ok mehorulnenek otthon es lehuznak teged azzal hogy te csak egy lyuk vagy meg ilyesmiket irnak. Kozben meg minden reggel 5:00 kor szivjak a fogukat hogy fel kell kelni!


"Nyilván eltartanak, te meg megteszed amit az ember megkíván, magánügy."


Kapaszkodjatok meg! Lehet jogy a kerdezo nem teszi meg amit az embere megkivan. Es megis "eltartja" :D. Na erre varrjatok gombot.

2021. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
47%

Eleg egyugyu lehet aki azt vonta le: csak a tovabb alvas ad pluszt az eletbe szerintem. Nem csak az alvas. De gondolj amit akarsz.


Nem vagyok kitartott. De ha a kerdezo az, mivan? Le Q*-ztatok a kerdezot. Uristen..hogy jottok ehhez. Feltett egy kerdest leirta hogy nem dolgozza szet magat erre: egy K... Gratulalok! 🤦


Kapaszkodjatok meg lehet ugy tartjak el hogy nem teszi meg amit embere kivan. Nem szex rabszolga.

2021. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
56%

Egyszer az én anyám is mondta, hogy jaj, de szeretnem már babakocsit tologatni... én meg azt mondtam erre, hogy bakker, miért nem két hónappal ezelőtt szólsz, akkor a születésnapodra veszek egyet.


Szerintem először mondd el, hogy ez rátok tartozik, tapintatlanság beleszólni. A továbbiakban meg üsd el valami poénnal.

2021. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
91%

Anyádnak mentális problémái vannak, de te sem vagy százas. Anyádnak nyilván egyetlen értelmes dolog volt az életében, és az a gyerek volt. A gyerek kirepült, de azért próbálna rád telepedni, meg babázni akar. Ha anyád elfoglalná magát, mondjuk lenne felelősségteljes állása, amit akár egy kicsit is szeret, leszakadna rólad.

Neked sincs állásod, szerencsére még gyereked sem. Nem is gondolnám, hogy nulla munkatapasztalattal gyereket kéne szülnöd, de ez más téma. Az viszont aggasztó, hogy neked évek óta megfelel kitartottnak lenni a szintén nulla munkatapasztalatod mellett. Ebből az jön le, hogy ha lenne gyereked, neked is csak a gyerek lenne az életedben kb. az egyetlen értelmes dolog és hasonlóan rátelepednél te is. Persze, lehet hogy nincs igazam.

2021. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
5%

Erdekes.


20-30-40...eve is 0...azaz nulla. Munkatapasztalattal szultek a nok. Raadasul 17 evesen friss hazason.


De ugye....ugye.. ugye..


Az teljesen rendben volt. Foleg ha a nagyanyatok szulte a szuleiteket 17 vagy 18 19 esetleg 20 esztendosen NULL munkatapasztalattal. NULL megtakaritassal.


Ugyee


Az teljesen rendben volt 30-40 eve :)


Persze. :)


Persze. Most nincs rendbe. De anno rendbe volt. Mert az reg volt.


Haha..

2021. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
93%

Tudja fene, 40 éve azért még dolgoztak a nők (is), és nagyon kevesen voltak, akik nem. Ne általánosítsunk már kirívó esetekből!


Másfelől meg a kitartottság valóban rendesen kiszolgáltatottá teszi a nőt, pl. elviselni egy rakás mindent, amit normál esetben nem kéne.


És te se leszel fiatalabb, ott az esély, hogy megcsal, stb. esetleg azt is el kéne tűrnöd.

Amikor a családmodell valóban az volt, hogy a nő otthon várja az ÚRát, és nem csinált semmit, csak főzött, akkor bizony az ÚRnak joga volt olyasmihez, amit a nő nem biztos, hogy akart, és csak gyakorolhatta a nőn a jogát. És ha megcsalta, hát megcsalta, meg hallgass volt az asszony neve.

Akkoriban az volt a divat, az volt az eltartottság ára.

Nem mellesleg milyen nyugdíjra számítasz?

2021. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
96%

Régen nem csak ez volt másként, kedves utolsó, hanem sok minden más is. Régen feles tejet, meg grízt kapott a 3 hónapos is, még régebben meg hullottak a csecsemők, gyerkek, járványos gyermekbénulás "torkgyík2, egyebek miatt, még régebben elejtette apu a mamutot és barlangban élt, ettől még te most a neten lógsz, nem igaz? hagyjuk már ezt a mi volt régen dumát.

a társadalmi berendezkedés is teljesen más volt. Mindettől függetlenül 30-40 éve is szívás volt a semmire szülni, az értelmesebbje nem is tette meg.

Jóanyám 79-ben vált és ha a tartásdíjra szeretett volna alapozni, az utcán kötöttünk volna ki, mert biza apám sosem fizetett egy vasat sem és behajtani sem lehetett.

szerencslére az én anyámnak volt annyi esze, pedig 49-es születésű, hogy tanult, igaz egyetemet nem végzett, de 2 gyerek mellett si suliba járt és már gimi után dolgozni ment, később könyvelő (aztán mérlegképes, majd könyvvizsgáló) lett és lazán el tudott tartani egyes-egyedül mindkettőnket, sőt tanulhattunk is. A nyugdíja jelenleg sokak fizetésésnél is jobb.

Úgyhogy de, igenis, 40 éve is ostobaság volt, pucér seggre gyerket szülni.

szerencsére a kérdező egyelőre nem is szándékozik ilyet tenni.

Sokan, akik jólétben élnek pedig elképzelni sem tudják, hogy milyen hamar omolhat össze körülöttük minden és nem hisznek a tapasztaltabbaknak, azt mondják irígyek és ostobák, mikor feleősséggre és következetességre, óvatosságra intik őket.

A kérdező még nagyon gyerkek, nem is lát az orránál tovább és sanszosan burokban is nevelkedett, fogalma sincsen arról, milyen, ha futóhomokra építkezik az ember és ebből az agyament ötletéből is látszik, mennyire nem a valóságban él.

2021. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
94%
Most a 28-as az a kommentelő (16.10), akinek szántam a válaszom, elnézést, azóta írt más is.
2021. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
0%

De en szerintem viccnek irta a kerdezo hogy az anyja 47 evesen szuljon meg 1 gyereket.. ez rossz POEN..de nem ertitek.


Nem gondolta komolyan.. konyorgom.


Amugy meg nem gondolom hogy aki kitartott/ vagy volt el kell viselnie borzalmas dolgokat. Elarulom: a dolgozo noket is siman megcsalhatja a ferjuk..huj ujj...es nem csak ha kitartott.. hujj jujj.. a dolgozo nok tetemes resze ugyanugy NEM tud kilepni anyagilag mert nem jon ki pl 300 000 Nettobol.. gyerekkekkel.. vagy 350 000 nettobol..


Szoval ez az el kell viseljen borzaszto dolgokat vonatkozhat masokra is.

Jo halisten nem ram! De latom mi megy a vilagban..


Aki meg hagyja hogy megeroszakolja a ferje de nem megy el dolgozni azertsem.. az meg is erdemli ha ilyen hûlye......

2021. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!