Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47 évesen késő a második...

47 évesen késő a második gyereken gondolkozni? Így mit lehet csinálni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Anyukám a húszas évei elején szült engem, nagyon boldog gyerekkorom volt. Rengeteget foglalkozott velem, utaztunk sokat, óvodába pl. úgy jártam, hogy reggel 9-re vitt, délben már ott volt értem.

Nagyon közeli a kapcsolatunk a mai napig.


Viszont azt nehezen viselte, hogy "kirepültem" és már nem az a kislány vagyok, akit lehet babusgatni. Jelenleg stay-at-home girlfriendként élek, diplomázás után nem kezdtem el dolgozni. A párommal nekünk ez a felállás tökéletesen megfelel.

Az anyám ezt azzal azonosította, hogy akkor nálunk 1-2 éven belül biztosan baba lesz, hiszen ő is ennyi idősen lett anya, mi más dolgom lenne, ha nem dolgozom. De mi egy ideig még biztosan nem szeretnénk gyereket, 5-6 évig tuti.

Ezt már elmondtam az anyámnak többször, de csak azt hajtogatja, hogy milyen jó lenne már egy unoka, újabb baba a családban... És hogy a nagyszüleim, dédszüleim is milyen boldogok lennének, ha a kezükben tarthatnák az unokájukat, amíg élnek.


47 éves, teljesen jó egészségügyi állapotban van.

Mondtam neki, hogyha ennyire babázhatnékja van, akkor szüljön ő. Van, aki még az első gyerekét is 40 felett vállalja. Ezelől teljesen elzárkózik, mert hogy a férje is 51 éves, hova szüljön ő már neki gyereket, meg az ember ilyenkor az unokájával játszik már, nem a sajátjához kel fel éjszaka.

De nála ez nem most jelentkezett, mikor kamasz voltam, már akkor is mondták a barátnői, nagyszüleim is, hogy neki még egy gyerek kéne, mert engem megfojt a folyamatos közelséggel, aggódással, babusgatással.


Nálunk most még biztosan nem lesz gyerek, ő kb 2 éve az unokázással fáraszt... Sokszor már csak azért nem akarok vele huzamosabb időt tölteni, mert tudom, hogy úgyis felhozza a témát és azonnal 180 lesz a vérnyomásom. És ilyenkor csúnyán viselkedek vele, amit utána bánok, de nem hiszem el, hogy nem fogja fel, hogyha babázni akar, akkor szüljön gyereket, ne tőlem várja ezt.



2021. nov. 18. 12:41
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hgoy sokan szeretnek mások magánéletével foglalkozni.
2021. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
74%
Igen 41! Kozben a sajat maganeletuk meg szanaszejjel rothad..de kopkodni tudnak.
2021. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem itt marhára nem a 47 évesen szülés a kérdés…
2021. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyukám 42 évesen lett anyuka.El sem tudnám képzelni saját gyerekkel.

Mármint értem kirepültünk,de ez már tényleg inkább az "én idő" és az unoka idő (ha a gyerekeknek lesz gyereke,ez sem elő írás) mintsem a saját gyerek idő főleg miután ráment 20 éve,hogy minket felneveljen.

Nem igazán babázni akar ő,hanem tudni hogy biztos családi jövőd lesz.Valahol azthiszem minden szülő elkezd aggódni a gyerekekért egy bizonyos kor felett és nem csak a gyerekvállalás terén.

Ha nem lenne biztos anyagi háttered akkor azzal nyüstölne,mert akkor a pénzhiány miatt féltene.

Ha nem lenne párkapcsolatod attól tartana,hogy ismerkedéssel vannak gondjaid.Mivel van valakid most aggódhat amiatt,hogy mennyire biztos ez neked,és ha biztos is akkor ugye legyen gyerek..


Nem értek ezzel egyet! Tényleg,de meg tudom érteni.Ha felnőnek a gyerekeim nekem is lesznek aggodalmaim,hiszen ki tudja mikor fogok meghalni,és akkor már úgy haljak meg nyugodt szívvel,hogy mindenki boldogan éli az életét.Leheg ezt gyerek nélkül is,persze de ebben meg nem gondolkozunk egyformán.


Ne ültesd a bogarat a fülébe,mert ilyenkor már nagyon sok ponton sebezhető lenne egy gyermek kihordása számára.Hatalmas fájdalom elveszíteni még egy várt magzatot is,ez pont nem hiányzik neki.Plusz mint mondtam,te már felnőtt vagy,hová kezdjen el ő babázni..68 éves lenne körülbelül mire 20 éves lenne a másik gyerek,és akkor úgy számolsz hogy már idén/jövő tavaszig teherbe esik.:D

A gyereknek se lenne jó,ha még be se tölti a nagykorúságát és már mondjuk 16-18 év között az apja temetését kell megélje,ráadásul a kora miatt,hiszen apuka meg még idősebb mint anyukád.

2021. nov. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
91%

"Az én anyukám 42 évesen lett anyuka."

Nagymama*** (!)

megyek inkább alszom,ez is egy intő jel hogy sok volt a mai nap.

2021. nov. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
79%

45! Jol mondod! Igazad van! :)

Nem baj az eliras! Ment a zöld pötty neked! :D

2021. nov. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit erélyesebben kell visszaszólni, hogy állítsa le magát, mert nem attól függ, hogy mikor lesz gyereked, hogy ő mennyit piszkál ezzel. Ha meg nem hagyja abba, akkor az éves látogatásokat lecsökkenteni szülinap-névnap-karácsony-húsvétra, és ezzel el is van intézve. Ha panaszkodik, hogy nem mész eleget, megmondod, hogy majd mész, ha megváltozik.

Amúgy az én anyám is panaszkodott amiatt, hogy nincs unoka évekig. Aztán az unokatesómék sorban lepotyogtattak 5 gyereket, és anyámat kezdték el ingyen bébiszitterként használni. Azóta meg folyton azért panaszkodik, hogy már megint mennie kell a gyerekekre vigyázni!!! Még jó, hogy nekem nincs sajátom, mert ahhoz is így állna, hiába sírt a szája előtte, hogy ő unokázni akar!

2021. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!