Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47 évesen késő a második...

47 évesen késő a második gyereken gondolkozni? Így mit lehet csinálni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Anyukám a húszas évei elején szült engem, nagyon boldog gyerekkorom volt. Rengeteget foglalkozott velem, utaztunk sokat, óvodába pl. úgy jártam, hogy reggel 9-re vitt, délben már ott volt értem.

Nagyon közeli a kapcsolatunk a mai napig.


Viszont azt nehezen viselte, hogy "kirepültem" és már nem az a kislány vagyok, akit lehet babusgatni. Jelenleg stay-at-home girlfriendként élek, diplomázás után nem kezdtem el dolgozni. A párommal nekünk ez a felállás tökéletesen megfelel.

Az anyám ezt azzal azonosította, hogy akkor nálunk 1-2 éven belül biztosan baba lesz, hiszen ő is ennyi idősen lett anya, mi más dolgom lenne, ha nem dolgozom. De mi egy ideig még biztosan nem szeretnénk gyereket, 5-6 évig tuti.

Ezt már elmondtam az anyámnak többször, de csak azt hajtogatja, hogy milyen jó lenne már egy unoka, újabb baba a családban... És hogy a nagyszüleim, dédszüleim is milyen boldogok lennének, ha a kezükben tarthatnák az unokájukat, amíg élnek.


47 éves, teljesen jó egészségügyi állapotban van.

Mondtam neki, hogyha ennyire babázhatnékja van, akkor szüljön ő. Van, aki még az első gyerekét is 40 felett vállalja. Ezelől teljesen elzárkózik, mert hogy a férje is 51 éves, hova szüljön ő már neki gyereket, meg az ember ilyenkor az unokájával játszik már, nem a sajátjához kel fel éjszaka.

De nála ez nem most jelentkezett, mikor kamasz voltam, már akkor is mondták a barátnői, nagyszüleim is, hogy neki még egy gyerek kéne, mert engem megfojt a folyamatos közelséggel, aggódással, babusgatással.


Nálunk most még biztosan nem lesz gyerek, ő kb 2 éve az unokázással fáraszt... Sokszor már csak azért nem akarok vele huzamosabb időt tölteni, mert tudom, hogy úgyis felhozza a témát és azonnal 180 lesz a vérnyomásom. És ilyenkor csúnyán viselkedek vele, amit utána bánok, de nem hiszem el, hogy nem fogja fel, hogyha babázni akar, akkor szüljön gyereket, ne tőlem várja ezt.



2021. nov. 18. 12:41
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is mondtam már neki. Hogy én egyelőre nem érzem azt, hogy 0-24 egy gyerekkel akarnék lenni. Erre a válasza, hogy ő segítene mindenben, meg "úgyis mindig nála lenne" és én élhetném az életem mellette ugyanígy.
2021. nov. 18. 13:26
 12/47 A kérdező kommentje:
10-es, ha nekünk ez a felállás tökéletes megfelel és beválik, hogy nem dolgozom, miért kell kötözködni? :)
2021. nov. 18. 13:27
 13/47 anonim ***** válasza:
71%
Magyarán szólva kitartott nő vagy .semmit nem csinálsz ,de anyukádnak tudod mondani hogy 47 évesen szüljön ,mikor az ezerszer veszélyesebb .
2021. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy látnátok a napjaimat ahhoz, hogy ennyire magabiztosan kijelentsétek, hogy "semmit nem csinálok".

És az mennyivel jobb, hogy ő nonstop mondja, mikor lesz már unoka? Az teljesen rendben van? :)

2021. nov. 18. 13:37
 15/47 anonim ***** válasza:
93%

Anyádnak valami társfüggősége lehet, hogy muszáj mindig csüngenie valakin...

De a saját gyerek ilyen korban már nagyon gáz, jó eséllyel nem is sikerülne.

2021. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
67%

14-es Nyilván eltartanak, te meg megteszed amit az ember megkíván, magánügy.

Semmivel sem vagy jobb anyádnál, ha neki ajánlgatod a terhességet, mint hogy ő neked.

2021. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
86%

Anyádnak egy szakember kellene, pszichológus, de lehet inkább pszichiáter, mert nagyon durva kötődési (elengedési) zavarai vannak, nem pedig gyerek.

ha ennyit akart nálad lógni, meg hónapokra beköltözni, meg most unokázni, akkor gondolom ugyanúgy nem csinál semmit, mint te, ergo leegyszerűsítve az a baja, hogy unatkozik.

Te voltál a projektje, téged managelt, amíg szükséged volt rá, kirepültél, kell egy új projekt. de hogy az ilyen csimpaszkodó, függetlenedni képtelen majomszertettel egyáltalán nem kellene gyerket vállalnia, az hótziher.

lehet az első projektje sem lett valami sikeres, az majd elválik.

Hivhatod magyarul is itthon kishazánkban azt, aminek aposztrófálod magad, amúgy sem tartozik senkire hogyan élsz, van akinek megfele, ha elvan mint a luxifelik, aztán meg vannak azok, akik felkötnék magukat, ha úgy kellene élniük és nem az irígység beszél belőlük.

Ha nektek így megfelel, lelketek rajta, de anyádat ne vegzáld ezzel a Gyerek témával, mert nagyon rossz ötlet, ha meg olyan felnőtt vagy, hogy külön élsz, akkor tanuld már meg lerendezni a felmenőidet határozottan, nem vagy a játékbabája, el nem képzelhetem hogy kezeli otthon mindenki, ha senki nem mer neki nemet mondani, meg egyszer az életben kiosztani, aztán akkor tudná hol a helye, rém idegesítő egy némber lehet, már megbocsáss, elhiszem, hogy szerted, de biztosan a tágabb környezete instant agyvérzést kap tőle, ha csak megszólal, de ha nagyon igyekszel még lehetsz olyan talentutm mint ő, jó úton haladsz.

Stay at home girlfrend, hűha, azért remélem mérzed ez milyen nevetséges, gondolom pont azért használod az angolszász kifejezést, mert a magyar megfelelője nem elég trendi. Ment a buksisimi.

2021. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
24%

#17 a pszicháter csak gyógyszerez, a kérdező anyjának szerintem a beszélgetések hatásosabbak lennének.

Bár ha be tud vállalni egy gyereket egészséggel, akkor az ő döntése. Nem egy embernél működik így, pláne ha nyugat európát nézzük. Ott mondjuk sokkal több a tudatos ember aki vigyáz az egészségére, de mivel a karrier mellett a gyerek nyűg, gyakran csúszik ki 40 éves kor fölé a szülés.

2021. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
88%

Ja király lenne gyereket vállalnotok. Szakítás esetén egy vasad nem lenne és a munkaerőpiac sem kapkodna két kézzel utánad, miután diploma szerzés után évekig nem dolgoztál és gyereked is lenne. Szép jövőkép.

Mondd meg anyukádnak, hogy fejezze be, különben legközelebb nem jössz. Felnőtt vagy, majd te eldöntöd, hogy mikor szeretnél gyereket, ha egyáltalán lesz.

2021. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
86%

Wow, milyen szépen megfogalmaztad, hogy eltartott vagy. :D


Nem ciki, de htb legalább dolgozik otthon.

2021. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!