Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom nem vett részt az...

A lányom nem vett részt az előre hozott születésnapján. Ünnepeljük meg mégegyszer vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés
A lányomnak és a férjem lányának 9 nap különbséggel van a születésnapja. A férjem felvetette, hogy akkor tartsuk meg egybe,hogy ne kelljen 2 hét alatt 2 születésnapot megtartani, kétszer öccsecsődíteni a rokonságot. És mivel a a férjem unokahúgának van előbb, így az övén tartottuk, viszont a lányom bevágta a hisztit, hogy ez nem az ő születésnapja, mivel neki nem most van, és hogy majd ő megünnepli a sajátját egyedül, és elment otthonról, nem vett részt rajta. A férjem szerint ha így akarta akkor így járt, nincs több szülinap az éven. Nem tudom, hogy az lenne a jobb, ha hagynám vagy megpróbáljam kiengesztelni valamivel?

2021. nov. 20. 11:29
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ezután nem kéne anyámtól semmi. Kínosan mosolygós, utált csajos nap meg pláne nem. De ügyes vagy, mert ezzel biztosan meggyorsítottad a lányod elköltözését, hogy ne legyen láb alatt az új kanoddal.
2021. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
80%

Születésnapokat összevonni csak akkor lehet, ha senkit sem zavar. A lányom szülinapja 1 nappal az enyém előtt van, amióta megszületett nem tartjuk külön. Persze gyerekzsúr mindig volt, de a család csak 1x jön össze november elején szülinapot ünnepelni. Ugyanígy a testvérem es az apukám is együtt tartja, 10 nap van köztük. Persze a szülinaposnak jár aznap egy telefon, meg külön ajándék, de a közös felköszöntés, tortázás, pezsgőzés mindenkinek jó. Viszont: itt senki sem “kívülálló”, nem mozaikcsalád.

Szerintem vidd el a lányodat egy cukrászdába, vagy étterembe. Ha a férjed nem akar csatlakozni, hát akkor kettesben

2021. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
93%

Azért ezt megbeszélhettétek volna előre vele, tapintatlanság volt a háta mögött tervezni. Mibe került volna annyit kérdezni, hogy figyelj Lujzi, mi így és így gondoltuk, megfelel-e neked vagy csináljuk másképp? Elvégre az ő szülinapja, ráadásul felnőtt. A lányod helyében nekem is kedvem lett volna inkább elvonulni, megünnepelni a szülinapomat néhány barátnőmmel, titeket meg hagyni a fenébe. Ráadásul a férjed reakciója kritikán aluli, úgy kezeli a te lányodat, mint egy durcás kisgyereket, te meg behódolsz neki.

Anyám és a bátyám szülinapja között egy hét van, mindig külön tartották. A bátyám fia néhány nappal a bátyám szülinapja után született, külön tartják. Nincs gond egyébként a közös szülinapozással abban az esetben, ha ez minden érintettnek megfelel, de amit ti csináltatok, az érzéketlenség és tapintatlanság.

2021. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Fölösleges ujra.
2021. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálok, a családodban zéró a kommunikáció, mind a hárman hisztisek vagytok. Az egész elkerülhető lett volna, ha előre megbeszélitek, aztán úgy rendezitek, ahogy mindenkinek jó. Egy jó tanács: most már ne te találd ki, hogy hogy legyen, meg ne itt vergődj, hanem KÉRDEZD Meg a lányodat, hogy ő mit akar. Egyébként ő is hisztis, egy felnőtt ember kulturáltan elmondja, ha valami nem tetszik, nem pedig bevágja a durcát és elvonul.
2021. nov. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
50%
Na pont az ilyen gusztustalan nevelo"apak" miatt orulok hogy anyu nem tett ki ennek engem. Nekem sose pofazott az eletembe egy apam koru pali hogy merre hany ora-el is kuldtem volna. Nekem egy idegen pali ne pofazzon mikor van szuletesnapom. Egy ilyen utan a lanyod helyeben szandekosan sose koszontenem fel ezt a nevelo"apat"..
2021. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
37%

36!


Bakker, az meg van, hogy a kérdező lánya felnőtt nő ? 26 evésen nem kell otthon élni. Anyu meg azzal él, akivel akar. Ő is felnőtt ember. Vagy az is oké akkor, ha anyu előírja a kicsi lánynak, kivel járhat?

2021. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
92%

#37, és az neked megvan, hogy a kérdező ezzel a férfival egy éve él? A lányával meg - feltehetőleg - 26 éve?

És a pasi már most fúrja a lányt, előbbre helyezi egy vacak születésnap okán is a sajátját?

Az ilyesmit a kettes számú feleségek szoktak művelni, az első házasságban született gyerekek rovására.

De attól még ez is gusztustalan..

2021. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
2%

37!


Na és neked az, hogy remélhetőleg a 26 éves hamarosan kiköltözik és önállóan él majd, a férj meg jó esetben marad a hátralévő életére? Nem egy 6 éves gyerekről van szó.

2021. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
82%
Bennem már csak egy kérdés merült fel: az ominózus születésnapi bulin hány olyan vendég volt, aki a lányod rokoni és baráti köréből került ki? Mert ha a férjed családja volt jelen, jogosan érezte magát "Hamupipőkének". Gyakorlatilag másokat ünnepeltek, ő meg álljon oda a közös "fészbúkra posztolós de-szép-család-vagyunk" képre? Nekem is xarul esett volna. Ismétlem: HA...
2021. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!