Gyamügy, költözés?

Figyelt kérdés

Baratnom hozzánk költözne el van indítva az eljárás a gyamugynel...folyamatos kihallgatás stb...

Gyamugynek negatívum az hogy 16,5 éves..mi lesz akkor, ha esetlegesen szét mennénk. A kérdésem az hogy erről lehet bármit írásba foglalni, hogy nekem kotelessegem eltartani rendesen ameddig nem tölti be a 18 életévét?


Mondtak, hogy a körülmények jók nálunk, az anyagi szempontból is nagyon jól állunk...nem ragoznam hogy miért van elinditva, mert volt már erről egy kérdésem...

Lényeg ennyi hogy tudunk-e írásban valamit tenni hogy hivatalos legyen az hogy nekem tényleg ott kell legyek mellette, amíg nagykorusagot be nem tölti



#eltartás #gyámhatóság #Írásba foglalni #Költozés
2021. dec. 15. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A szülőktől ki lett dobva? Ott egyáltalán nem maradhat? Ha te nem vennéd magadhoz, neki csak a lakóotthon maradna? Ja, és te ugye nagykorú vagy?
2021. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Te leszel a gyámja meg a pasija egyszerre? :O
2021. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem ki lett dobva, verik, stb...de teljesen mind 1 ez...van már kiirva erről nem 1 dolog...

Es nem gyamja leszek, hanem lakhely elhagyasi van indítva.

Kérdésemre keresem a választ. Köszönöm! Igen nagykorú vagyok...

2021. dec. 15. 19:22
 4/13 A kérdező kommentje:
De mint leirtam már zajlik az ugy..logikus, hogy minden adott, mert a gyamugy ezek nélkül el sem indítja az ügyet.
2021. dec. 15. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Vedd feleségül,akkor nagykorúsítják őt is. De azért jól gondold meg...

Valahogy próbáljatok meg megegyezni a gyámüggyel,hogy rendszeresen nyomonkövethetik a lány életét. Iskola,és lakhely szempontból is. De amíg te vállalod a felelősséget,addig hagyjanak benneteket .

Azért az sem elhanyagolható,hogy a lány szülei ehhez mit szólnak. Mivel még kiskorú,így ők döntenek,vagy a gyámügy,ha a lány már a családból való kiemelés határán van.

2021. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Most te is elkezdtél azon parázni mi lesz ha szétmentek mielőtt betölti a 18 évet, vagy mielőtt eltudja tartani magát?
2021. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Pont ez higy nem fogunk szét menni...annyi faszsag történt már hogy csak erősebb és nagyobb kötelék alakult ki koztunk...

Szülőket ki hallgatják, de nem veszik figyelembe őket.. benne van a jegyzőkönyvben...


Papír kell amivel írásba van adva és hivatalos hogy en vállalom 18 éves koráig...erre kértem választ.

2021. dec. 15. 20:40
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha megkapod a gyámságot, a határozatban benne lesznek a jogaid és kötelességeid. Ahhoz kell magad tartani.
2021. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

És mi lenne, ha a gyámügyet kérdeznéd, van-e megfelelő nyilatkozat vagy bármi, amit elfogadnak?

Egyébként gyerekek vagytok még, semmire sincs garancia, ha ilyeneket mondasz, a gyámügy se fog komolyan venni.

Lehet te komolyan gondolod épp, de ez változhat, vagy ő gondolja meg idővel és már csak muszájból lenne veled.

A legjobb, ha valami rokona vagy ismerőse (aki nem te vagy) ír egy befogadási nyilatkozatot arra az esetre, ha szétmennétek.

2021. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ismeröst is ellenörzik akkor.
2021. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!