Gyamügy, költözés?

Figyelt kérdés

Baratnom hozzánk költözne el van indítva az eljárás a gyamugynel...folyamatos kihallgatás stb...

Gyamugynek negatívum az hogy 16,5 éves..mi lesz akkor, ha esetlegesen szét mennénk. A kérdésem az hogy erről lehet bármit írásba foglalni, hogy nekem kotelessegem eltartani rendesen ameddig nem tölti be a 18 életévét?


Mondtak, hogy a körülmények jók nálunk, az anyagi szempontból is nagyon jól állunk...nem ragoznam hogy miért van elinditva, mert volt már erről egy kérdésem...

Lényeg ennyi hogy tudunk-e írásban valamit tenni hogy hivatalos legyen az hogy nekem tényleg ott kell legyek mellette, amíg nagykorusagot be nem tölti



#eltartás #gyámhatóság #Írásba foglalni #Költozés
2021. dec. 15. 18:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdésre gyámügy tud válaszolni.
2021. dec. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: összeházasodni CSAK a gyámhatóság engedélyével lehetséges (a szülök beleegyezése nem szükséges!!).

De ettöl függetlenül ez semmit nem oldana meg, ezzel sem lenne biztosítva, hogy a lánynak 18 éves koráig biztosítva legyen a lakhatása és az ellátása, söt még kevésbé.

Mert ahogy írtad, akkor mmár nagykorúnak számítana, akkor is, ha elválnak és egy 17 éves elvált lány iskolai végzettség és kereset nélkül semmit nem tudna tenni egyedül.

2021. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12

Pontosan, ezért szeretnék egy szerződést erre. Mai napom kerestem fel az esetre egy ügyvédet. Meglatjuk mi lesz ! Meglondom őszintén talán a te kommented sikerült a legertelmesebbre, köszönöm!

2021. dec. 16. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!