Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ciki, ha valaki 30...

Mennyire ciki, ha valaki 30 felett a tehetős szüleitől kér pénzt tanulásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valszeg mindenki azt fogja mondani, hogy ciki, de tegyük fel, hogy az illető fejleszteni akarja magát, ami eddig nem igazán ment neki, és a szülőknek nem számít a tandíj összege. Lehet persze munkából fedezni, de a tandíj megkereséséhez szükséges évek alatt nem lehet tanulni, és dolgozni egész életünkben lehet, míg hatékonyan tanulni csak korlátozott ideig.
2021. dec. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
31%

10.-re.


FAXT!


Vagy szerinted aki alkalmazott, az nem vesz kocsit, lakást, nyaralást,...?

2021. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
25%
Aha, a szülei meg tudták csinálni, hogy jól élnek, de a gyerek már csak nyomorog? Nyilván megvolt a lehetősége normális dolgot tanulni, vagy jól helyezkedni. Ha ennyire vitte 30 éves korára, akkor meg is érdemli. Egye meg, amit főzött. Vagy vállaljon felelősséget és vegyen fel hitelt, amit majd fizet az új, jó melójából. Miért a szüleit kell lehúzni, akik élelmesek voltak....
2021. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
69%

Engem maga a szitu zavar: 30 év felett több évre kiesni a munkából. Hát, nem éppen karrierépítő. És akkkor 35-38 évesen lesz pályakezdő vmiben? Fontosnak tartom a tanulást, de ha vki karriert is akar építeni nem 30 év felett vág bele több éves nappali jellegű képzésbe, ami mellett nem tud dolgozni. Mindennek megvan a maga ideje. A nappali szintű képzést, ami mellett nem lehet dolgozni, azt 30 éves korig le kell zavarni. Utána már olyan jellegű képzést kell választani, hogy tudjak mellette dolgozni. Nemcsak a fizetés miatt: hanem a tapasztalatszerzés, kapcsolatépítés miatt is. Rádásul egyre több mumkahelyen elvárt, hogy fejleszd magad a munka mellett. 30 év felett össze kell tudni egyeztetni a tanulást a munkával. Annak van itt az ideje.


(Az egyest lepontozták, pedig igaza van: mit csinált eddig a gyermek? A választól függ, hogy érdemes e 30 éves gyermek terveit támogatni, vagy sem...)

2021. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem ciki, hajrá!

Itt meg ne törődj a néhány suttyóval, akik szerint ciki. Soha ne hagyd, hogy toxikus, rosszindulatú emberek lehúzzanak téged az ő szintjükre.

2021. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
79%

Miért nappalira mész 30 felett?

És valóban nem mindegy, hogy eddig mit csináltál, miért nem eddig tanultál.

2021. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
72%
Kérjél nekem is
2021. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%
"szerintem meg az a gaz ha a szülők duskalnak a pénzben, de nem akarjak támogatni " A kis harminc évest? És meddig kéne támogatniuk hogy ne a szülők legyenek a szarok, hanem azt lehessen mondani hogy basszus, egy meglett felnőtt ember ne anyuékat pumpolja már?
2021. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
65%
Én nem értem a sok kioktató hangnemet. Ha van gyereked és módodban áll támogatni, akkor megteszed, mindegy mennyi idős. Tudtommal a szülői gondoskodás nem áll meg varázsütésre, ha betöltötted a 18.évet. Én nem csapnám a saját gyerekem orrára az ajtót, csak mert már nem annyi idős, mint amennyi a nagy többség által elfogadott ,,pénzkérő,,/tanuló kor lenne.
2021. dec. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
67%
18 évesen nem is. Egy harminc évestől viszont jócskán elvárható hogy ne anyuékkal oldassa meg a gondjait, ne anyuékkal fizettesse a hóbortjait. Egy felelős felnőtt ember ha tanulni akar, nem anyuékhoz fut, hanem összespórolja a tanfolyam árát, vagy keres módot ingyenes oktatásra, vagy olyanra amit a cég fizet. Nem úgy hozza a döntéseit, hogy "neked van pénzed adjámá' "
2021. dec. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan 18-as, szerinted meddig húzhatja valaki a gyerek-státuszt, és használhatja ki a szüleit?
2021. dec. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!