Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ciki, ha valaki 30...

Mennyire ciki, ha valaki 30 felett a tehetős szüleitől kér pénzt tanulásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valszeg mindenki azt fogja mondani, hogy ciki, de tegyük fel, hogy az illető fejleszteni akarja magát, ami eddig nem igazán ment neki, és a szülőknek nem számít a tandíj összege. Lehet persze munkából fedezni, de a tandíj megkereséséhez szükséges évek alatt nem lehet tanulni, és dolgozni egész életünkben lehet, míg hatékonyan tanulni csak korlátozott ideig.
2021. dec. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
52%
17, nyilvan ha átlagosan elsz, akkor nem tudod orokke támogatni a gyerekedet. de ha nincsenek anyagi gondjaid, a gyerekednek meg igen, akkor minek ulnel tovabb a pénzen? istenem ez a csak azert se mentalitás… vagy neked nem jutott oszt most azert irigykedsz ennyire? 😃 en ha megtehetem eletem végéig támogatni fogom a gyereket, ami megegyszer mondom nem azt jelenti hogy megveszek neki mindent.. szerencsere ebbe nem fog beleszólni a gyakoris csóró irigy népség.
2021. dec. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
82%

30 évesen jó eséllyel már külön él, önállóan, saját családdal. Nem a szülők dolga anyagilag támogatni, függetlenül az anyagi helyzettol.

Amúgy innen nézve elképzelni sem tudom, mit akarna tanulni, ami évekbe telik, mellette nem lehet dolgozni és 30 éves kora előtt nem ment neki.

2021. dec. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
89%

Milyen hlye az a szülő, aki a dolgozó 30 éves gyerekének fizeti a suliját, aki addig valamiért... nem is tudom, mit csinált.


Tudod, általában az ember olyan 23-25 éves kora körül önállósodik, és ha fejeleszteni akarja magát, akkor meló mellett szépen tanué, nem anyucitók kér rá.

2021. dec. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként, ja, támogatom, persze, de nem fizetek neki egy okj-t, egyetemet meg pláne, mert ő iskolásdit akar játszani.


Egy felnőtt ember többnyire meló mellett végzi az egyetemet, képzést, levelezőn, pl, egyéni tanrenddel, nem apa-anya zsebéből.


Vagy az ilyen mit gondolt, a szülők meddig tartsák el, meg fizessék a hóbortjait?

2021. dec. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
27%
Valszeg mindenki azt fogja mondani ciki... nem a normális ember egyszerüen lexarja más anyagi életét, és nem azzal foglalkozik hoghy más családban a szülök mit adnak a gyereknek vagy mit nem.
2021. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
34%

"És eddig mit csinált a gyermek?"


Nem mindegy?

Ha csóró lenne,és itt sírna,hogy sz-r melóhelye van,akkor meg mindenki ott b-sztatná,hogy miért nem képzi magát:DD

2021. dec. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
78%
Nem, 26, nem mindegy. 30 évesen azért már valamit le kellett tennie az asztalra
2021. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
24%

Ennyi erővel vetessen magának házat vagy lakást is a szüleivel.

Ha a szüleinek nem lenne pénze, akkor mihez kezdene? Éhendöglene??? Szar életképtelen senki az ilyen.

2021. dec. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
35%

#13


Én annyira nem értem ezt a mentalitást.


Elvileg mindenhol azt halljuk,hogy sosem késő,soha nem add fel,az ember élethosszig tanul,akkor miért gáncsolunk el fiatal embereket a fejlődés lehetőségétől?


Megsúgom,ha meg 25 éves vagy,és nincs munkatapasztalatod,akkor is baj,nem kell 35 évesnek sem lenni hozzá.

40 felett meg már öreg vagy,50 felett már már nem akar senki se alkalmazni.


Miért is?

70 lesz lassan a nyugdíjkorhatár könyörgöm,de sokan már temetnének egy 35 évest,akinek még több,mint 30 évet kellene dolgoznia a nyugdíjig.


Annyira szánalmas ez a mentalitás.


Egy munkaadó miért várja el,hogy valaki óvodás kora óta biztosan tudja mit akar?Vagy az embert nem változtathat,ha nem tetszik neki valami?


Nem is csodálom,ha az emberek utálnak dolgozni ilyen légkörben,amikor már eleve bekategorizálnak csak azért,mert hány éves vagy.

2021. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
49%

Igen,aki szerint ciki,azok többnyire a diákhitelesek,akiket a szüleik semmivel se akarták támogatni,és ők önigazolást keresnek arra,hogy hát milyen jó ez,mert megtanulták,hogy semmi sincs ingyen.


Szimplán irigyek.


Tipikus magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene" mentalitás.

2021. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!