Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire ciki, ha valaki 30...

Mennyire ciki, ha valaki 30 felett a tehetős szüleitől kér pénzt tanulásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valszeg mindenki azt fogja mondani, hogy ciki, de tegyük fel, hogy az illető fejleszteni akarja magát, ami eddig nem igazán ment neki, és a szülőknek nem számít a tandíj összege. Lehet persze munkából fedezni, de a tandíj megkereséséhez szükséges évek alatt nem lehet tanulni, és dolgozni egész életünkben lehet, míg hatékonyan tanulni csak korlátozott ideig.
2021. dec. 19. 21:59
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
34%

"Egy felelős felnőtt ember ha tanulni akar, nem anyuékhoz fut, hanem összespórolja a tanfolyam árát, vagy keres módot ingyenes oktatásra"


Magyarán az adófizetők fizessék ki azt,amit a szülei is kitudnának.


Nem gondolod,hogy kicsit ellentmondásos az érvelésed?:D


Az ilyenek fújolnak mindenkire akik "mamahotelben laknak",közben meg veszik fel a CSOK-ot.Hát gratutálok:D

2021. dec. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
86%

Nem 13 vagyok, de:

A vilagon semmi baj nincs a tanulással. Majd' 50 vagyok, tanulok én is. De nem a szüleim pénzén, hanem munka mellett, a saját családom mellett, a háztartás mellett. Mert felnőtt vagyok, nem pedig gyerek.

30 évesen már nem gyerek. Nem egy huszonéves első diplomajarol van szó. 30 évesen már évek óta kint van az iskolapadbol és dolgozik.

A kérdésben az van, a tandíj árát évekig tartana megkeresni. Mennyi az a tandíj, hogy évekig kell dolgozni erte? Plusz ezek után egyértelmű, hogy amíg tanulna, nem dolgozna, ergo valakinek el kellene tartania is. Tehát a 30 éves felnőtt gyerekem tandíj mellett fizetnem kellene a lakhatasat, a megélhetését, minden költségét. Hát, akinek ez reális és élvezhető segítség a szülőktől azzal valami komoly baj van...

2021. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
96%
"Magyarán az adófizetők fizessék ki azt,amit a szülei is kitudnának." Úgy érted azt , amit egy önálló felnőtt embernek magának kéne állnia. Nem a szüleinek. Ha évek alatt nem tudta összehozni az árát, akkor ne tanfolyamozzon: ez ilyen egyszerű. Tudod, addig nyújtózkodj amíg a takaród ér... Magyarán: ne mással fizettesd ki amit akarsz. A szüleiddel SE évek óta dolgozó emberként.. Amúgy ha valaki annyira élhetetlen, hogy ezt sem tudja megoldani, akkor a tanfolyam után se fog egyedül boldogulni.
2021. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
14%

Vicces az önállóságról beszélni,amikor arra buzdítanak,hogy ingyen tanfolyamot keressen.

Na,már most ingyen nincs semmi,azt is más emberek fizetik,ami ingyen van.


Másik.Ami általában "ingyenes" az sz-rt se ér.

Ha te jó képzést akarsz,azt meg kell fizetni.

Egyáltalán még az sem biztos,hogy amit célzottan szeretne,abból van ilyen ingyenes képzés.

2021. dec. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
14%
Látom, aki szerint normális harminc évesen várni a sült galambot, maga is egy ilyen élősködő lehet.. azt hiszi a szülőknek kötelessége életük végéig pénzelni a semmirekellő kölyküket.
2021. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelessége,de van,aki megteszi.

A kérdés erről szólt.


Az,hogy te nem fizetnéd,az egyéni dolgod eldönteni.


A kérdés az volt,ciki-e.

Szerintem nem.Szerintem mások véleményére adni ciki 30 évesen,és másokhoz mérni magunkat.

2021. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ.

1. Milyen sűrűn jársz a nyakukra pénzért?

2. Milyen a viszonyotok?

3. Mennyire tehetősek?

Inkább az első kettő a fontosabb.

2021. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Te hogy érzed , kérdező? Egyedül csak az számít. 37-es voltam.
2021. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
27%
Remélem családot is akarsz , kérdező! Azt is majd a mamáék állják ugye??
2021. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább dicsőség.
2021. dec. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!