Miért vered a gyereked?

Figyelt kérdés

Frusztrációból vagy nevelő célzattal?


Csak őszintén!



2021. dec. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
23%

„Aki kíméli botját, gyűlöli fiát, de aki szereti, idejében megfenyíti.”


Nincs gyerekem, de a munkám során megtanultam, hogy a gyermek...és a felnőtt, testi fenyítése SOKKAL hatékonyabb, mint a szép szó.

2021. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
94%

"én nem is ismertem olyant a kortársaim között, aki időnként ki ne kapott volna, mivel a szülei szerint valami helytelenkedést követett el"


Nagymamáim egyike sem verte a szüleimet.

2021. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
38%

"Gyereket nem verünk!"

Miért? Mást verünk? :)

2021. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem van az a helyzet, amikor más nem segít. Unokatesóm ötévese állandóan feszegette a határokat, mindenkit ütött, rúgott, harapott. Akárhányszor agresszív volt, az anyja az ölébe vette, magyarázgatott neki szeretetről, fájdalomról stb., nem ért el vele semmit. Én megmondtam a gyereknek kerekperec, hogy magamtól nem verek kölyköt, de amit kapok, lelkiismeretfurdalás nélkül visszaadom. Aztán vissza is adtam. Soha többet nem bántott. Én voltam az egyetlen a családban, aki kék foltok nélkül úszta meg a gyerekkorát, és még imádtuk is egymást. Szóval az is nagyon vissza tud ütni, ha valaki mániásan tartózkodik minden agressziótól.
2021. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
39%
Meg van az a helyzet, amit sokan el se tudnak képzelni: hogy mondjuk 4-5 gyerekkel kell tömegközlekedni... Megnézném, hogy mennyire bírnának mondjuk egy-másfél órán keresztül eleve fáradtan, éhesen végigterelni a fővároson 4-5 eleve fáradt, türelmetlen, éhes, stb. gyereket azok, akik annyira nagyon elítélik azt, aki néha-néha rácsap egy gyerek fenekére...
2021. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
77%

#7

Szerintem a munkahelyi stressz nem mentség erre. Az ilyen emberek csak alkalmatlanok gyereknevelésre, mert nincs meg az ehhez szükséges tudásuk és türelmük, valamint agresszívek.

2021. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
92%
Én is a hetes hsz-val értek egyet. Apám a munkából hazaérve a melóhelyi feszkót a családon vezette le. Senki a munkahelyén el nem hitte volna, hogy mekkora paraszt tud lenni a 4 fal között. Odabent bűbáj volt.
2021. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
37%

Mert ami NEM az NEM

És ha nem érti durr egy pofon

2021. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem itt meg kell különböztetni a dolgokat: mert a verés, meg hogy nevelő célzattal odacsapsz, rohadtul nem ugyanaz. Azt én nem tekintettem verésnek mikor a gyerek ötvenegyedszerre is piszkálni akarta a begyújtott gázt, forró levest rajta. Úgy voltam vele. ha a sokadik figyelmeztetést is leszarja, akkor ütök, és inkább utálja a pofámat három napig mert a kezére csaptam, minthogy egy életen át sebhelyei legyenek mert leforrázta magát. A gyerekek többsége leszarja ha magyaráznak neki, hülyének nézik a felnőtteket. De azt az egy odacsapást megjegyezi, és meggondolja veszélyeztesse-e magát..
2021. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
84%
15# ez egyszerű, nem kell 4-5 gyereket csinálni. Kevesebb gond.
2021. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!