Miért vered a gyereked?

Figyelt kérdés

Frusztrációból vagy nevelő célzattal?


Csak őszintén!



2021. dec. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
82%

Nekem rohadtul elegem van ebből a mai, magukat "hópihe" néven illető, életképtelen, ideggyenge generációból.

Ezekre nem szabad rászólni, nem szabad nevelőpofont adni nekik, nem szabad megvonni tőlük a vacsorát, vagy a netet, mert egyből elkezdenek ágyba vizelni, vagdosni magukat, drogozni, rángatózni, meg hasonlók.


Megtörtént!


Egy társasház előterében állok, és várok valakit. Bejön a kapun egy olyan 190 centis, 16-17 éves forma kölyök. Kezében a telefon, és nagy arccal elkezdni nyomni, hogy takarodjak, mert rendőrt hív, vagy felrúg!

Erre kikapom a kezéből a telefont, bevágom a kukába, majd közlöm vele, hogy itt fogom megbafni a lépcsőn.

Erre elkezd remegve bőgni a kis csicska.

2021. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
26%
Mert nem engedelmeskedik feltétel nélkül.
2021. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
85%

Én egyszer kaptam anyutól egy nagy sallert, amikor átszaladtam az úton, mert előre akartam menni. Meg is érdemeltem. És nem lettem lelki nyomorék. A verés és a nevelő célzatú pofon nem ugyanaz. Sosem vertek el, de bizony volt olyan, hogy megérdemeltem a sallert, mert más nem használt.


Bár egy kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam pofont. :D

2021. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Nekem két kezem is kevés lenne. 😂
2021. dec. 22. 08:35
 45/55 anonim ***** válasza:
84%
Hát nekem is kevés lenne a két kezem, de ok nélkül sosem kaptam: az az igazság hogy lány létemre nagyon rossz gyerek voltam. Egyszer apám azért vert nyakon, mert felmásztam a garázs tetejére. És apám még akkor sem a mászásért ütött, hanem mert TUDTAM hogy szara pala a garázs tetején, beszakadhatott volna úgy alattam hogy egy életre lesérülök, de akkor is másztam, mert magasból akartam szétnézni... Apám meg frászt kapott, hogy mi lehetett volna, és első ijedtségében vágott nyakon. Utólag meg elmondta (tizedszerre is) hogy miért nem mászunk a palatetőre, pláne ha egyedül vagyunk... Csak mondom, élete végéig nagyon jóban voltam apámmal, lelki sérült se lettem mert nem hagyták hogy azt csináljam amihez éppen kedvem szottyant 😁
2021. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
Mondjuk én 10 éves koromig a kamra tetejére másztam a haverommal, és az is palatetős volt, de sose kaptam érte, csak rám szóltak, hogy be fog alattam szakadni. 😅 De nem így lett szerencsére.
2021. dec. 22. 09:27
 47/55 anonim ***** válasza:
91%

Hát engem anyám meg-megütött, pofozott, amikor visszabeszéltem, hazudtam.

nem voltam rossz gyerek, de ami a dac vagy kamaszkorból eredő nézeteltérések voltak, azokat mindig így "orvosolta".

Az, hogy leüljön elmagyarázni valamit, higgadtan, olyan sosem volt. Úgyhogy félelemből voltam jó gyerek. Ebből az lett, hogy egy kretén lettem, aki utálja azokat , akik nem úgy csinálják a dolgokat, ahogy kell, a "nem az nem!" nekem is. Nehéz változtatni magamon.

2021. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

Nekem is anyám volt a verekedősebb, apám inkább leült velem beszélni, de amikor a kamra oldaláról levertem a vakolatot, akkor nagyon megvert, azt sose feledem. 😂 De mondta, is hogy bánta, pedig teljesen jogos volt.


Mikor már 14-15 voltam, anyám is változott, inkább beszélt és verbálisan próbált értelmet verni belém, de leszartam. Talán azért, mert bennem a verés rögzült vele kapcsolatban addigra, és csak abból értettem "szót". 😄 Pedig azt lett volna fontosabb megfogadni, amiket mondott.

2021. dec. 22. 10:11
 49/55 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer kapott ki a lányom. Ő is átszaladt az úton, annak ellenére, hogy mindig Ő figyelmeztetett amikor az úthoz értünk. A kisbarátnője kijött az oviból, meglátta és elrohant. Kiabáltam utána, rohantam a babakocsival, hogy utolérjem. Na akkor kapott ki egyedül.
2021. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
76%

"Apám meg frászt kapott, hogy mi lehetett volna, és első ijedtségében vágott nyakon."

Hát ez az, hogy nem csak a gyerekkel szemben kéne megértőnek lenniük azoknak, akik ítélkezni akarnak, hanem ugyanannyira a szülővel is: (nem a rendszeres, betegesen kényszeres gyerekverésről beszélek, nyilván, de) aki időnként elenged egy pofont vagy hasonlót ijedtségében, tehetetlenségében, mert nagyon tudja, hogy itt most valami olyasmi történt, amit muszáj lereagálni, amivel kapcsolatban muszáj hatni a gyerekre a saját érdekében, méghozzá most azonnal, de más módszer egyszerűen nincs, akkor nagyon is jól teszi, ha egy őszinte pofont lekever, mert pont azzal adja a gyerek tudtára, hogy szereti, hogy félti, hogy törődik vele, hogy nem akarja, hogy baja essen. Ha semmit se reagálna, azzal meg pont azt üzenné a gyereknek, hogy szarik rá a saját apja/anyja is - ami sokkal inkább a depresszió, a drogozás, az öncsonkítás (vagdosás, stb.) útjára terelheti hosszabb távon.

2021. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!