Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a fizetésem felét le kell adnom a szüleimnek otthon?

Figyelt kérdés

Eddig nettó 150et kerestem, most váltottam munkahelyet nettó 320 a bérem és így is le kell adnom a felét.

22 éves vagyok.


2022. jan. 2. 21:03
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
80%

#7

Mi felnőttük, letudtuk az életünket. Minket is támogattak, nem értem meg hogy 40+ éves emberek hogy nem tudják magukat ellátni és mellé a gyereküket támogatni, akik előtt még ott van egy élet. Aki ennyi éves korára nem épült ki, annak nem kellett volna gyereket vállalni. Pedig mi sem vártunk vele sokat, mégis sikerült megúszni a gyerekeink lerablása nélkül.

2022. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Adminisztrátor voltam, közben lediplomáztam és a szakmámban dolgozom.
2022. jan. 2. 21:35
 13/58 anonim ***** válasza:
69%

Én anno 20-at adtam haza, néhány éve, azt sem akarták elfogadni, de így már 3 év munka után sikerült házat vennünk párommal.

Ha kötsögök vagy full csórók a szüleid, akkor egy kb havi 50-60 ezer lenne reális, fogyasztás alapján. Erre még azt mondom oké.

Az a szülő azonban, aki havi 160-at legombol a gyerekéről, az elmebeteg és nem szereti a gyerekét. Egy cseppet sem.

Gondolkozz el ezen. Konkrétan havi 160 ezer futja egy 4 tagú család rezsijét, meg egy havi kaja jó részét.

Szerinted akkor fair?

Punc* vagy kérdező.

2022. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
88%

Ne adj haza annyit. Eddig hogyhogy elég volt a fele a kevesebb fizetesnek?

Menj albérletbe. Ha nem Budapesten élsz, akkor biztosan nincs 200 - de még 150 ezer se az albérlet.

2022. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
89%
Azért 160 ezret levenni a gyerektől szerintem nagyon túlzó. Oké, hogy az albérlet se lenne olcsó, de ez nem albérlet, hanem a gyerek otthona is. 5 évesen is az volt, 22 évesen is az, és 50 évesen is az lesz. Legalábbis nálunk. Mondjuk mi becsülettel dolgozunk, keresünk, nem fogunk kérni a gyerektől egy kanyit se, rakja félre a fizuját, hadd jusson minél előbb egyről a kettőre. Egy dolgot tudok elképzelni, ami árnyalná a képet, ha a szülők úgy látják, amúgy elszórnád a fizetésed, ezért a leadott pénzből raknának félre Neked és ha elköltözöl, odaadják.
2022. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
76%
Igaz, ha Pesten laksz, nem jössz ki albiban rezsivel és kajával együtt 160-ból. De nekem elég lenne hogy nem a faxszopó seg*fej szüleimmel kell élnem, akik csak a hasznot látták bennem.
2022. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
70%

A szuleid paraziták!


Nem dolgoznak? Nincs nyugdíjuk?

2022. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
83%

Ebből tényleg inkább albérlet, akár lakótárssal.

Szégyen, hogy néhány embernek a gyerek csak bevételt jelent.

2022. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
45%
Talán el kéne költözni felnőtt, önálló emberként, amikor megvan rá a lehetőséged, nem otthon héderezni a mamahotelben. 320 ezer nettóból ez nem okozhat gondot, na persze ha nem luxus lakást akarsz bérelni meg kaviáron élni.
2022. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
93%

Kellene tudni a hatteret ...

Miert kernek annyit el?

Lehet felre teszik neki?

Vagy mas komoly oka van?

Kerdezo?

2022. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!