Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a fizetésem felét le kell adnom a szüleimnek otthon?

Figyelt kérdés

Eddig nettó 150et kerestem, most váltottam munkahelyet nettó 320 a bérem és így is le kell adnom a felét.

22 éves vagyok.


2022. jan. 2. 21:03
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
95%

Szülők alig várják, hogy kettesben maradjanak és meztelenül kergessék egymást a lakásban. Jó paraszt módját választották ennek kinyilvánítására, de az utolsó hozzászólásod alapján ilyesmiről van szó. Sajnos van, aki 24-25 éves gyerekét már nehezen viseli otthon.

Én nem maradnék olyan helyen, ahol nem látnak szívesen. Kivennék egy kis garzont, azért az Pesten is kifogható 100 körül, ha nem ragaszkodsz a belvároshoz/új építésű kéglihez.

Esetleg szoba.

2022. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
36%

Valami rohadtul nem stimmel ebben a mesében.... Logikai bakugrások....


Ha csak annyi lenne a szülői motiváció, hogy kimozdítsák a gyereket a szülői házból, akkor az elkért összeget bankban gyűjtögetnék, és odaadnák neki lakásvásárlásra!

Nem pedig parazita módon felélik...

2022. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem betegek a szüleid vagy ilyesmi, akkor túlzás. Lépj le.
2022. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik exemnek az apja amit elkért tőle (amíg otthon lakott, de már dolgozott) mindet összegyűjtötte. Megmondta neki, hogy az a sok pénz abból van amit ő adott bele a költségekbe és hogy ha valami történik vele az az övé lesz, mert tőle van. Igaz nem tanács, de az sem kizárt, hogy a szüleid is gyűjtik neked.
2022. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%
Írta, hogy felélték a szülei a pénzt.
2022. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
72%
De jó, hogy sokan az albérlettel példálóznak. Bakker, otthon lakik, miért is kéne ennyit fizetnie? 18 évig eltartották, most meg hirtelen az összes pénze kell? Menekülnék is az ilyen szülőktől.
2022. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 Metionin ***** válasza:
96%
A rezsi és kaja rád eső része lenne a normális. Havi 160-ból már egy lakás bérlése kijön, lépj le.
2022. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
82%

Sokallod költöz külön!

Azután rájössz milyen sokat fizettél!

2022. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
10%

"Ki mondta, hogy nem lépek?"

Azt se mondta senki, hogy lépsz... Még most sem... :)


De én megértem azt is, ha (egyelőre) még maradsz, mert szerintem nem olyan egyértelmű, hogy lépned kell, hiszen egy csomó előnye van annak, ha otthon lakhatsz még akkor is, ha a fizetésed felét leadod.

Gondold meg jól, mert visszacsinálni nehezebb lesz, ha lelépsz, de később meggondolod magad.

Nem lenne elég majd akkor elköltözni otthonról, ha már lesz kihez?...

2022. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem normális - ennyi pénzt biztos nem költenek rád. Akkor inkább vegyél ki albérletet, ott legalább te élsz egyedül, és nem kell egy légtérben másokhoz alkalmazkodni.
2022. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!