Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek, nagyon csalódot...

Mihez kezdjek, nagyon csalódott vagyok?

Figyelt kérdés
A lányomról van szó, aki nagyon megváltozott. Régen tündér volt, az iskolában is jól tanult. Éppen ezért ha nem is a legerősebbe, de egy jó gimnáziumba irattuk. Viszont valami nagyon megváltozott. Egyrészt úgy érzem a képességei nem megfelőlek, kifog rajta az iskola. Másfelől a magatartása is leromlott. Csak, hogy egy példát mondjak, a múltkor átengedtük a barátaihoz, hogy ott aludjon, ahol annyira lerészegedett, hogy széttörtek egy asztalt, nem direkt, de megtörtént. Alapból nem örülök, hogy az azzal egy részét ki kell fizetnem, de mélységesen csalódtam benne. Nem tudom mit csináljak. Mindig is szerettem volna büszke lenni rá, de amíg nem változik meg, képtelen vagyok. Szeretem, ezért szeretném, ha megváltozna, de tanácstalan vagyok. Én próbáltam vele beszélni, meg segíteni neki, de semmi nem használ. Mihez kezdjek?

2022. jan. 12. 18:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
86%
Stylusa, meg mindig így kettőskeresztszám stílusban válaszolgat vissza, annyira könynen felismerhetővé teszi már.
2022. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
91%

31, Tudnál linkeket arról a trollról

küldeni? Kíváncsi lettem.


Amúgy szerintem annál kezdett ez kamu lenni, mikor leírta, hogy mindig is büszke akart lenni rá, de amíg nem változik meg, addig nem tudja megtenni. Van csomó más dolog, amiért büszkék lehetünk a gyerekünkre, nem? Nem kell annak tanulmányi eredménynek lennie...

2022. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
90%
Telorol vagyok így nagyon kényelmetlen lenne most visszakeresgetni, de mondok egy jó tippet hozzá: Nézd az olyan kérdéseket ahol 50+ komment összegyült, mert általában azt mindig eléri hogy legyen egy rakat komment, és figyeld meg hogy válaszolgatásnál mindig ezt a kettőskeresztszám stilust alkalmazza. A történet meg mindig kellően kacifántos lesz.
2022. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
89%
És kellően provokatív egy jószándékú családtagról, aki ellen összeesküdött a világ, pedig ő úgy szeretné megmenteni. Okoskodó, kifinomult stílusú, jó helyesírású, és mindig van valami hihetetlen elem a történetében. Most pl hogy a pszichológus kibeszéli.
2022. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
88%

Nekem már el is van mentve egy pár alkotása, például ez fix, hogy ugyanaz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2022. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
90%

Ha a középiskolás átment a barátaihoz aludni és lerészegedtek, az elsôsorban az ottani szülôk felelôssége. Ôk mit csináltak ez alatt? Vagy felügyelet nélkül aludt ott több gyerek? Ha ott voltak a szülôk, hogy juthattak annyi alkoholhoz, amitôl mind lerészegedtek? Meg hogy rendezhettek akkora felfordulást, hogy asztalok törjenek össze?


Amúgy azt írod, nem szándékosan, úgyhogy én ebbôl nem csinálnék ügyet. Jó kis tanulópénz, hogy miért nem jó berúgni. Magától is rájött ô, de ha papolsz neki, csak megszégyeníted, vagy dacot szül, és csakazértis iszik újra. Persze a kár egészét vagy egy részét nyugodtan kifizettetheted vele.


"Kifog rajta az iskola"

Ez mit jelent egyáltalán? Romlottak a jegyei annak ellenére, hogy tanul? Vagy nem tanul annyit már?

Hogy csökkent a lelkesedése az új iskola iránt, az teljesen természetes dolog, új munkahelyen, új párkapcsolatban, mindenki jobban teper az elején, mint késôbb. Eddig célja volt, hogy bekerüljön ide, és helytálljon. Ez már sikerült, így úgymond jelenleg "révbe ért", ezért csökkent a motivációja kicsit. Beszéljétek át a további terveit, van-e akár egy általános elképzelése, hogyan képzeli az életét. Ahhoz mely tantárgyak lesznek fontosak? Nyelvvizsga? Fogalmazzatok meg új célokat, akkor lesz újra motivációja tanulni. Persze csak akkor érdemes erre sort keríteni, ha kicsit lehiggadtak a kedélyek.


"Mindig is szerettem volna büszke lenni rá, de amíg nem változik meg, képtelen vagyok". Ez meg ôszintén, a te magánügyed. Ô egy különálló emberi lény, nem kötelessége téged büszkévé tenni. Hadd élje az életét, ha hibázik, majd tanul belôle.

2022. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, most akkor a 14 éves egyedül választott iskolát (wtf...), vagy ti írattátok a lóversenyistállóba? Döntsd már el

Ha kamu, akkor jól alakítja a teljesìtménykényszeres anyukát zabszemmel a seggében. Ha ilyen anyám lenne, én is innék, amíg csak bírok.

2022. jan. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
24%

A lányod okkal csinálja azokat a dolgokat. Vidd el pszichológushoz, és nem 1-2 alkalomra, hanem hónapokig járjon oda.


Te csak arra gondolsz, hogy részeg lett és rosszak a jegyei, és eltört egy asztal. Asztal: józanon is el lehet törni. Részeg: előbb utóbb kipróbálja, inkább biztosítsd, hogy mehet bulizni, de korlátokkal(te viszed el és te hozod haza, AKÁRMILYEN állapotban van).

Az alkohol és az iskola nincs összefüggésben.


Lehet történt valami az iskolában. Bennetek nem bízik. Nem mondja el micsoda a baj(érthető módon, hiszen még én sem nem akarnám, hogy az én anyám legyél).


Az is lehet, hogy csak ivott, mert inni akart. Nincs ebben semmi.


Iskola átlag: a jegy nem számít, majd az utolsó év és az érettségi. Annyi.


Magatartás: keresi önmagát, feszegeti a határokat. Az apjával való veszekedés témája a lényeg.

Én büszke vagyok rá, hogy kiállt magáért és szembe szállt egy felnőttel.

2022. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
2022. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Meg ez is ő. Külön doksiban gyűjtöm a novelláit. https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..
2022. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!