Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat a 18 éves barátjával nyáron nyaralni a Balatonra?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
77%

Igazából az a legnagyobb baj, hogy normális helyre nem engednek be fiatalkorút szülő nélkül. Ahová meg igen, az olyan is...

Egyébként ha ez nem lenne gond, akkor amennyiben ismerem annyira a saját gyerekemet, hogy megbízok benne, és tudom, hogy érvényesíteni tudja a saját akaratát, és ismerem a fiút is, de nem csak úgy, hogy tudom, hogy ő az, hanem legalább már 4-5-ször volt nálunk fél napot, úgy, hogy nem bezárkózva, akkor igen.

Amúgy meg... Addig van még fél év. Nem sok esélyt látok arra, hogy addig is együtt lesznek.

2022. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
17%
50 ezt miből gondolod? Miért mondod, hogy erről ennyit? Én nem értek veled egyet, tehát akár ki is fejthetnéd, hogy miért gondolod így (rosszul).
2022. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
77%
"ha 15 évesen testileg nem érett a szexre, akkor elgondolkodnék egy nőgyógyászati kivizsgáláson." ba.szhatja ha testileg érett.. attól lelkileg még kislány, akit baromi könnyen tönkretesz egy számító, hazug pasas egy életre.
2022. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha te nem értesz egyet a véleményemmel, akkor én gondolkozom rosszul. Aha, értem.

Nem vagy egyenlő vitapartner, így értelme sincs fejtegetnem az okokat. Ha szerinted nem jó az, hogy a világ fejlődik, gyorsul, akkor köttesd ki az internetet, okostelefont se használj.

2022. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
75%

“ Szerintem meg a technika terjedésével sokkal könnyebb és jobb világot élünk. Erről ennyit.”


És tényleg. Nem parkokban találkoznak a fiatalok, hanem cseréptelefonon rázzák egymásnak magukat, nem alakulnak ki azok a szociális kapcsolatok és tapasztalatok, ami alapján mérlegelni tudnának, ki a jó ember, ki a rossz. Nem tudják eldönteni mi a valóság és mi az instás színjáték.


Tényleg sokkal jobb világot teremtettünk, mint amiben mi nőttünk fel.

2022. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2022. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
36%

56


és itt nem a sex a probléma, az már akár meg is történhetett, vagy akár egy korábbi partnerrel is, tini korban 1-2 év is sokat számít, ha 17 lenne a lány, és a fiú 20 akkor már vállalhatóbb lenne.

2022. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
26%
El engedném, a legrosszabb a tiltás.
2022. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
26%
Elenged egy szó.
2022. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
34%

Az, hogy sokan nem tanítják meg a gyereküknek a technika, internet megfelelő használatát, nem az én problémám.

Viszont annak nagyon örülök, hogy akár az Ausztráliában élő barátnőmmel is úgy tudunk videochatelni, mintha itt ülne velem szemben, vagy bármilyen élményem van, elküldhetem azonnal a családomnak, barátaimnak. Vagy hogy a családi Viber csoportunkban sokkal többet beszélünk, hiába vagyunk szétszórva az ország és Európa különböző részein.

Vagy hogy nem kell szenvednem a nagybevásárlással, mert online bármit megrendelhetek akár még aznap délutánra, vagy ha éppen főzni nincs kedvem, rendelhetek haza a sushitól kezdve a hamburgeren át a salátáig bármit, és 1 órán belül csenget a futár vele. Ugyanez van a ruhákkal, nem kell Bécsig, vagy Milánóig utaznom azért a cipőért, ami tetszik, mert megrendelhetem és az ajtómig hozzák. Vagy nem kell a tömött plázákban szenvednem a próbafülkében, mert akár egy egész szezonnyi ruhát rendelhetek magamnak a nappalimba.

Arról ne is beszéljünk, hogy online lehet tanulni is, kurzusokat, workshopokat elvégezni... Dehát minek ugye, ott van a könyvtár is. :)

Tájékozódni is egyszerűbb, a kocsit fél perc alatt lehet szinkronizálni a telefonnal, és nem kell szenvedni a papírtérképpel, meg megállítani valamelyik faluban Lajos bácsit, hogy ugyan mondja már meg, merre kéne nekünk menni.


Amiért a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. :)

2022. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!