Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat a 18 éves barátjával nyáron nyaralni a Balatonra?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
23%

Nem mindegy már? Dugja mar regota!Akkor a balatonon nem mindegy mar? :D Istenem

🤦🏻‍♀️

2022. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem fekete-feher. Feltennek elotte magamnak nehany kerdest, es merlegelnek. Eleg felelossegteljesnek neveltem a lanyom? Milyen helyen szallnanak meg? Miota tart a kapcsolat? Mennyire megbizhato a fiu, ismerem elegge? Mennyi idore mennenek? Ha nem talalsz kivetni valot a kapcsolatban, akkor miert ne? A tiltas sokszor csak elhidegulest eredmenyez a szuloktol. Ha meg nem olyan a kapcsolat, nyarra lehet nem is lesznek mar egyutt. De mindenkeppen jo dolog, hogy mar most megkerdeztek, tehat bizik benned, illetve addig bizonyithatnak is, hogy tudnak felnottkent viselkedni.
2022. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
93%
A fiataloktól is függ (nyilván nem amiatt, hogy jajj, úristen, szexelni fognak ott, azt úgyis megoldják bárhol), de inkább nem. Azt pláne nem engedném, hogy a fiú fizesse.
2022. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim válasza:
76%

Én, mint fiatal felnőtt azt mondom, nem engedném el, könnyen lehet, hogy ő maga is megbánja azt a nyaralást. 15 évesen egy ilyen korai kapcsolatban egy 18 évessel nem tud úgy igazán tisztán gondolkodni az ember, és ezt nem arra értem, hogy még annyira gyerek (pedig az), hanem arra, hogy a többség idősebb korában sem lát tisztán, mikor “dúl a love”. Valamelyest tapasztalatból beszélek, bár az én sztorim úgy néz ki, nagyon is jóra fordult, könnyen rossz vége lehetett volna. A szüleim engem sem engedtek idősebb koromban sem barátnőkkel messzire menni nyaralni, akkor fájt és rossz volt, de mostmár tudom, miért nem engedtek és örülök, hogy akkor nem mehettem. Tudom, manapság már melyik szülő mit nem enged meg… Nem kell neki megtiltani, le kell ülni vele megbeszélni, valamelyest felnőttként kezelni, és ha szellemileg már érett annyira, meg fogja érteni, hogy milyen sok rossz következménye lehet ennek, ha pedig nem érti, akkor nem is szabad engedni.

Ez az én véleményem, a férjemmel még nincs gyermekünk, csak tervben van, de a mai világot elnézve és a saját tapasztalataim alapján nem engedném. :)

2022. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
43%

“ Az, hogy sokan nem tanítják meg a gyereküknek a technika, internet megfelelő használatát, nem az én problémám.”


Nem a tied, hanem ez egy társadalmi probléma.

A te problémád ez az egoista hozzáállás, hogy a társadalmi probléma nem a tied.


Én látom az előnyeit, pl. irigykedek, hogy most nekem annakidején nem volt ilyen profi áramkörszimulátor és hasonlók, pedig zinternet már akkor is volt, csak nehezebb volt megtalálni az infókat.


Viszont elnézve a sok szmombit, amikor kutyasétáltatáskor sem tud leszaladni a cserépről, na az nem olyan kellemes érzés, hogy ezt mi tettük lehetővé, fejlesztőként.


Ha te olyan antiszoc vagy, hogy ülsz az elefántcsont-tornyodban és ez nem érdekel, attól még más nem hülye.

2022. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
80%
Előtte beszélgess el a fiúval alaposabban, és utána dönts.
2022. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
12%

65-ös, nem antiszoc vagyok. Simán a saját dolgaimmal, életemmel foglalkozom. Én foglalkozok eleget a kutyáimmal, minden nap megyünk reggel-este sétálni, jól képzettek, boldogok. Pont nem érdekel, hogy a szomszédban lévő Nünükét csak este viszik egy 5 percre a ház elé sétálni. Változtatni úgysem tudok rajta, akkor mit puffogjak ezen?

Boldog vagyok a saját életemmel, nem érdekel másoknak a problémája, gondja, rossz szokása.

2022. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
87%
Olyan 16 éves kor alatt nem engedném úgy nyaralni a gyerekem, hogy legalább egy felnőtt (bocs, de a 18 éves kissrác szerintem nem az) nincs jelen. Ha közel (max 1-1,5 óra vonattal) laknánk a Balatonhoz vagy a Velencei tóhoz, akkor felőlem menjenek le egy napra fürdeni, ha este hazajönnek, akkor oké. Vagy menjenek strandra, kirándulni, egymáshoz, felőlem szexeljenek is, ebbe már nincs beleszólásom. De több napos, önálló nyaralásra csak ne járjon a gyerekem 15 évesen.
2022. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
82%
A barátja fizetné: nem.
2022. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként sem, mert egy 15 éves gyerekről beszélünk, akinek a 18 éves kanos pasija NEM felnőtt kísérő, hanem egy kamasz.


Egy napra mehetnének, persze, ottalvósra nem, és nem a szex miatt, hanem mert az egyik gyerek, a másik is csak jogilag felnőtt, agyban egy fenéket.

2022. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!