Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha ennyire rosszul...

Normális ha ennyire rosszul kezelik a szülők, hogy egyetemi éveid alatt elköltözöl otthonról?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok. Kb. 250km- re van az egyetem az eddigi lakhelyemtől, ezért általában nem minden héten járok haza. 2 hetente, de legrosszabb esetbe is hàrom. Az hogy könnyen megtaláltam a helyem a számomra ismeretlen vàrosba, rosszul érintette anyukám, màr a kezdetek kezdetén hozzám vágta, hogy miért érzem ott ennyire jól magam, biztos azért mert ő nincs ott és utálom.

Az elején annyira nem vettem komolyan,és nem esett rosszul, de màra màr minden hazatérésemnél az érkezéstől a távozàsik folyton ez a témàja, hogy biztos alig vàrom hogy menjek vissza oda, mert utálok itthon lenni, mert utálom őt, mert nekem màr csak az az élet, mert én már csak oda akarok menni, és örülnék ha ő már nem lenne. Normàlis ha ennyire rosszul kezeli ezt egy szülő?

A legrosszabb érzés persze az, hogy próbálok mégtöbbet foglalkozni vele mint mikor itthon laktam, általában csak telefonhívàsok àltal tudom megtenni, de ott is ha nem èrek rá fél óràig telefonálni, azzal jön, hogy én utálom.



2022. jan. 27. 04:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%

Anyád már ilyen marad. Meg kell tanulnod leválni és nem engedni. Már haláláig nyomni fogja a lelkiterrort, de neked nem szabad rá figyelned.

Most az egyetem miatt, később, hogy miért nem költözöl haza, miért nem ott dolgozol a közelben, miért van barátod, miért akartok máshol összeköltözni, miért akartok saját házat, házasságot, gyereket stb…

Gondold ezt át. Az a baj, hogy a “minél többet segítéssel” is csak magadat áldozod be, mert mint látod, észre se veszi, sőt, egyenesen semmi nem elég már. Holott te kikapcsolódni mentél haza, nem nagytakarítást csinálni. Hisz nem is laksz ott.

2022. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

Apukád erre hogy reagál egyébként? Gondolom csak látja/hallja, hogy valami nem oké.

Szerintem sem normális ez a viselkedés.. Anyósom jut az eszembe, aki sajnos nem 100as. Nála laktunk egy évig, majd albérletbe költöztünk. Mikor megtudta, hogy külön megyünk, akkor úgy csinálta, mint aki örül neki. Majd a költözés napján lehordott minket a sárga földig, hogy mi otthagyjuk őt (nem egyedül), szemetek vagyunk, úgysem tudunk megélni nélküle, azért megyünk el, mert a bőrünk alatt is pénz van és neki nem akarunk adni...és egyéb finomságok. Utána többször is elvárta, hogy mi menjünk oda az ő házába udvart rendezni, ablakot pucolni meg ilyenek.

Szóval lehet anyukádnál is bekattant valami a korral. Nem bántani akarom, de vannak ilyen emberek.

A barátnőm anyukája meg egy szemét volt világ életében, viszont mikor megszületett az első unokája azóta kenyérre lehet kenni, minta nagymama lett és minta anya. Bár ez ritkább.

Én lecsökkenteném a kommunikációt vele. Esetleg írj neki egy levelet, amiben őszintén megírod, hogy ez neked mennyire rosszul esik..

2022. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 kombika ***** válasza:
88%
Sajnos vannak ilyen szülők. Nem tudsz ezzel mit csinálni, élj, tanulj, idővel meg fog enyhülni. Minden szülő átesik ezen csak van aki könnyebben van akinek meg évek kellenek hozzá.
2022. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
94%

Birtoklási vágynak hívják ezt.Bűntudatott akar benned kelteni

Nem tud megbírkozni azzal hogy egy felnött ember vagy ha nem is önnáló

Ezekről a zsaroló szavairól ne vegyél tudomást!

2022. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
92%
Ez az eredménye ha a szülőnek nincs saját élete, a gyerekeitől függ. A takarításhoz: gondolom a többiek szarnak a fejére, cselédnek nézik, te lehettél aki emberszámba vette. Most meg a nyakába szakadt minden, és jobban érzi mi a férjének, meg a tesódnak: cseléd.
2022. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%
minek mesz haza?
2022. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, anyukád hány éves volt, mikor elköltözött otthonról, a szüleitől?


Kérdezz rá!

Amúgy én is azt mondanám, hogy kérj támogatást apádtól, tesódtól... Mert ez nem normális.

2022. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg éppen az apuka meg a tesó az oka hogy az anyja kétségbeesetten maga mellett akarja tartani a kérdezőt.
2022. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Metionin ***** válasza:
95%
A frusztrációját vezeti le rajtad, valószínűleg a költözéseddel egyszerre esett le neki, hogy bizony a gyerekek felnőnek és nem lesznek mindig otthon vele. Lehet, hogy emiatt nagyítja fel ennyire, kihangsúlyozza hogy ő már nem számít semmit, neked már nincs rád szüksége, ő meg is halhat tőled stb. Az én anyám is csinálta, sőt az súlyosabb volt, mert nekem nincs tesóm, szóval leesett neki, hogy ha elmegyek, "oda a gyerek". Általában az a szülő csinálja ezt, akinek az egyetlen értelmes dolog az életében a gyereknevelés volt, haszontalannak érzik magukat ha a gyerek felnő és mártírkodik. A leváláshoz a szülőnek is fel kellene nőnie, nem csak a gyereknek. Engedd el, anyukádnak valami hobbira lenne szüksége, mert ez csak rosszabb lesz, ahogy a tesóid is elkerülnek otthonról.
2022. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Szeparációs szorongás. Anyád nem képes feldolgozni a felnövésedet. Ha leültök megbeszélni a dolgot, akkor egy kicsit enyhítheted, de az nem valószínű, hogy végleges megoldás. Te eddig semmit nem csináltál rosszul, ellenkezőleg. De ezt a helyzetet - távolléted, felnövésed stb. - nem neked kell segíteni neki elviselni, hanem anyádnak kell megtanulnia kezelni. Ebben egy pszichoterapeuta rengeteget segíthet. Te csak alig.
2022. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!