Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha ennyire rosszul...

Normális ha ennyire rosszul kezelik a szülők, hogy egyetemi éveid alatt elköltözöl otthonról?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok. Kb. 250km- re van az egyetem az eddigi lakhelyemtől, ezért általában nem minden héten járok haza. 2 hetente, de legrosszabb esetbe is hàrom. Az hogy könnyen megtaláltam a helyem a számomra ismeretlen vàrosba, rosszul érintette anyukám, màr a kezdetek kezdetén hozzám vágta, hogy miért érzem ott ennyire jól magam, biztos azért mert ő nincs ott és utálom.

Az elején annyira nem vettem komolyan,és nem esett rosszul, de màra màr minden hazatérésemnél az érkezéstől a távozàsik folyton ez a témàja, hogy biztos alig vàrom hogy menjek vissza oda, mert utálok itthon lenni, mert utálom őt, mert nekem màr csak az az élet, mert én már csak oda akarok menni, és örülnék ha ő már nem lenne. Normàlis ha ennyire rosszul kezeli ezt egy szülő?

A legrosszabb érzés persze az, hogy próbálok mégtöbbet foglalkozni vele mint mikor itthon laktam, általában csak telefonhívàsok àltal tudom megtenni, de ott is ha nem èrek rá fél óràig telefonálni, azzal jön, hogy én utálom.



2022. jan. 27. 04:28
1 2 3 4
 21/31 Laylah ***** válasza:
87%
Ez nem rólad szól, hanem saját magáról. Így, hogy elköltöztél, csorba esett azon a képen, ahogyan a saját jelentőségét látta. Kiderült, hogy nélküle is nagyon jól megvagy, nem halsz éhen, nem önt el a kosz, stb., hogy tulajdonképpen nincs rá szükséged, mert boldogulsz egyedül is, így nem érzi azt, hogy szükséged lenne rá bármiben is. Beszélj vele vagy írd meg neki, hogy téged ez az egész hogyan érint, és tedd hozzá azt is, hogy ha nem változtat ezen, akkor egyre kevesebbszer fogod keresni őt. Hátha észbe kap. Ha pedig nem, akkor a legjobb, amit tehetsz a saját lelki egészséged érdekében, hogy valóban egyre kevesebbszer keresed.
2022. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem normális dolog, rosszul kezeli a helyzetet, azért ilyen, mert megszokta, hogy együtt laktok, hiányzol neki és nehéz dolog elfogadni, hogy felnőtt a pici lánya. Férjem anyja hasonló volt, még a takarítás is ugyanez volt, nem értettük miért takarítson ott, ahol nem is lakik, szerintem csak ezzel is úgy tudta érezni, hogy a kisfia odatartozik a családi házhoz. És végül anyósom meg tudott változni, több év alatt, de abbahagyta a baromságait, úgyhogy szerintem bárki meg tud változni, mert ő egy nagyon nehéz eset.
2022. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%
Ezen a szinten már nem normális, inkább beteges. Én azt nem értem, hogy apukád nem tud beszélni a fejével? Meg a tesód? Valami terapeuta is jó ötlet, egyáltalán nem tudja kezelni a helyzetet, és azzal, amit csinál, csak elmérgesíti a viszonyt köztetek. Gondolom, nem nagyon van kedved már hazamenni, ha állandóan ez megy otthon, és meg is értem, nekem sem lenne. Szerencsére az én elszakadásomkor korántsem volt ekkora cirkusz. De az biztos, hogy én egy idő után, ha sokat piszkálnak, kibuknék, és abból jókora veszekedés lenne. Ami a te helyzetedben nem tudom, milyen folyománnyal járna, hogy rontana vagy javítana a helyzeten.
2022. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem, egyáltalán nem normális. Ne engedj az érzelmi zsarolásnak és manipulációnak! Tudja, hogy meg tudja veled csinálni és meg sajnálod, ez mind játszma. Nem szabad h rosszul érezd magad ettől!
2022. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

21 "Kiderült, hogy nélküle is nagyon jól megvagy,"

Ez épp hogy jó hír kéne, hogy legyen. Jól felkészítette a lányát az önálló életre. Hála neki, és irány tovább előre.

2022. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%
Csak hiányzik neki, hogy nem tud befogni a házimunkára. Lehet apud meg a tesód nem segít neki semmit.
2022. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Laylah ***** válasza:
100%
25.: egy ilyen embernek ez nem jó hír, hanem tragédia. Elveszítette az élete "értelmét". Sok szülő olyan, hogy ha már nincs szüksége rájuk a gyerekeiknek, akkor eljátsszák a hattyúk halálát, mert semmilyen más tartalom nincs az életükben. Ahogy korábban is írta valamelyik válaszoló, a gyereknevelés volt az egyetlen értelmes dolog az életükben. Most, hogy felszabadultak alóla (még ha csak részben is), nem tudják kitölteni a hiányzó időt és űrt, nem tudnak magukkal mit kezdeni, inkább siránkoznak. Nem mintha az segítene a helyzeten, de legalább amíg sajnálatot tud kicsikarni a gyerekből, addig is vele foglalkozik.
2022. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt apukáddal kell beszèlni hogy segítsen, beszéljen ő a feleségével, próbáljon megvédeni. Beszélgessen el ő anyuddal hogy így csak elüldöz stb
2022. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%

Alakits ki egy fix havi rendet es nehany alapszabalyt....mahadnak, amit tarts be. Es anyad m3h fogja szokni 3s l3nyugwzik


Peldak: Akkor jarj haza csak minden 3. hetvegen, de akkor otthon maximalisan segits, szervezz te anya-lanya paroras programot

hetkozben fix nap, amikor este hosszasan tracdsolsz anyukaddal, tobbi napokon csak irj valami csetprogramon neki napi rovid beszamolot (ergo ne legyel napkozben folyamatosan es minden este elerheto, hanem amikor te megigered hogy minden szerdan felhivlak vagy minden este este 9kor facetime a telon, akkor viszont az mineig l3gyen...ezert ne igerd b3 magad napi szintre)


most vizsgaidoszak van. Maradj az albiba tanulni. Nyilvan szemetszur anyadnak, hogy tanulsz es nem hazim7nkazol es csak eszed, amit foz, de nem jopofizol orakig, mert igen tanulni kell. Menj szepen az alberletbe ott tanulj, vizsganapokon ugorj haza egy ejszakara aztan ujra allj neki az alboba tanulni.


Hidd el ez az elso felev, elso ev mindenkinek ipyen. Anyad kisse erzelmi zsarolos tipus, de ha latja menetrendszeruen jossz es akko4 jossz 3s roglalkozoo vele, m3g fogja szokni.

Ha epp otthon vagy vidd valami edzos/zumbas/jogas helyekre ahova aztan nelkuled is jarhatna, ha megtetszik neki.

Majd talal mas elfoglaltsagot, mint te

2022. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Normális szülő örül, ha látja, hogy a gyermeke felnőttként önálló és boldog életet tud élni.
2022. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!