Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan változtassam meg az...

Hogyan változtassam meg az anyám “szegény”-mentalitását?

Figyelt kérdés
Nagyon szegény családból jött, ax volt a szerencséje, hogy apám gazdag, és le tudott diplomázni. A családja (szülei, testvérei) a mai napig fújnak rá, és azért, mert csak egy gyereket vállalt. Olyan görcsösen próbált “nem-elkényeztetni”, hogy egy roncs lettem. Amikor kapok valamit, mert apám igent mondott rá (egy IPhonet vagy amikor Görögprszágba vittek nyaralni ballagásra) akkor a rokonoktól kioktatást kapok, hogy egyke vagyok, vagy anyám szinte pánikol, hogy ezt nehogy megmondjuk. Ha azt gondoljátok, hogy a szüleim pénzét költöm, akkor azt mondom, hogy apám családjában nincs ilyen zsebben turkálós mentalitás, nyugodtan beszélgethetünk a nyaralásról, anyám is el tudja engedni magát.
2022. jan. 31. 11:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Apám is mindig mondja, hogy megdolgozott a diplomájáért, és keményen dolgozik a munkahelyén. Õ sosem érezte úgy, hogy le kell tahadnia, mije van
2022. jan. 31. 12:16
 12/17 anonim ***** válasza:
97%
Megfelelési kényszer, szerintem a rokonságot kellene leépíteni, akik lehúznak. Mondjuk abban igaza van, hogy nem muszáj mindenki tudja, hogy mennyiből éltek és felvágni vele.
2022. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%
10# a turkáló és társai nem képmutatás az anyja részéről, hanem önvédelem.
2022. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

Így nőtt fel, át tudom érezni a helyzetét. Nem tudom, hány éves, mióta házasok, mit tett hozzá, hogy úgy éljetek, ahogy...

Viszont ebbe nőtt bele, és az, hogy nektek, mármint ti hárman jobban éltek, nem tudta levetkőzni, ezért kell titkolni, hogy nem gond, amit megteremtett apád.

Nem írtad, mennyivel járult hozzá édesanyád. Nem is fontos a kérdés szempontjából. Ha nem akarod, ne írd le.

Viszont mivel itt 16 a korhatár, feltételezem, hogy közelít a 40-hez. Már rég le kellett volna tojnia, hogy még mindig azon rágódjon, hogy mit szól a saját családja. Szar lehet így élni, vívódik. Nemcsak te leszel roncs (nem vagy roncs), sokkal inkább anyud megy tönkre, ha nem tesz pontot "mit szól hozzá a családja" végére.

Utolsó mondatom vedd figyelembe, ez a lényege a válaszomnak. Neked is és apádnak is meg kell győznie, hogy ti már másik család vagytok, a másikat, a régi életet végleg elfelejteni. Pont leszarnám, de anyud ezt még nem tudja megoldani. Nem ő a hibás. Álljatok mellé.

2022. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy akiről tudni lehet hogy írigykedik stb annak nem semmit mesélni.
2022. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk sosem értettem, miért kellene kevesebbnek mutatni magunkat,csak azért mert az sérti a csóró prolik önérzetét.


Nyilván villogni sem kell, de sajnos az ilyeneknek így is úgyis nyílni fog a bicska a zsebében mert kevesebbnek fogja érezni magát attól, hogy a másiknak több van mint neki. De ez az ő problémája.


Az ilyen rokonságot kérdés nélkül leépíteném.

2022. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem kéne azzal foglalkoznia hogy mas mit gondol.
2022. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!