Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így is támogatnád a lányod...

Így is támogatnád a lányod lakhatását egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Ki tudod fizetni bőven az albérletet neki, de ő beszáll, amennyire tud. Viszont felmerült, hogy az egyik fiú barátjával, akivel gimi óta legjobb barátok egyébként, lakhatnának együtt, mert mind a kettőjüknek oké lenne, a lányod meg amúgy is szeretne lakótársat, el is fér, van különszoba, ráadásul nem ismeretlen neki az illető.


A kérdés az, hogy támogatnád-e anyagilagy, hogy a lányod egy fiúval éljen együtt, aki nem is a párja?


2022. febr. 2. 20:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
91%
Én örülnék, hogy van egy lakótársa. Nincs egyedül, tudják egymást segíteni. Tök mindegy, hogy fiú vagy lány, a lényeg, hogy jól kijöjjenek egymással. És felőlem a pasija is lehet. Az ő dolguk.
2022. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen támogatnám. Aki főiskolára, egyetemre jár, annak az a dolga, hogy tanuljon, dolgozni csak akkor, ha az szakmába vág, és a jövőjét építi vele, vagy ha annyira jól fizető munka, ami nem megy a tanulás rovására, és szintén tudja vele építeni a jövőjét. Soha nem várnám el a tanuló gyerekemtől, hogy a megélhetésért dolgozzon. Az, hogy kivel lakik, számomra irreleváns, a lényeg, hogy nyugalomban éljen, normális lakótársakkal, élhető környezetben.
2022. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
96%
Nem a kőkorszakban élünk. Persze hogy támogatnám, örülnék is neki hogy nem egy idegen srác aki ki tudja milyen.
2022. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem rángatja bele sötét, bűnös dolgokba (komoly, masszív alkoholizmusra, drogozásra,piti bolti lopásra, bankrablásra és egyéb törvényellenes dolgokra gondolok, nem, még véletlenül sem a szexre gondolok), akkor - ha nem velem lakik, és nem nekem kell minden költségét kifizetnem, akkor semmi közöm hozzá, hogy kivel lakik, ha neki ez jó és kára nem származik belőle. (Mindaddig, amíg nem veri az illető, nem lopja meg, és önként, saját elhatározásából lakik vele együtt, azaz nem kényszeríti őt az illető arra, hogy vele lakjon együtt.)
2022. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
28%

34 vagyok, amúgy pedig ezt neked és neki kell eldöntenie (mondjuk a pénz mindenkinek jól jön), hogy neked mi fér bele, neki meg, hogy elfogadja-e.


Nekünk ehhez semmi közünk.

2022. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
95%
Támogatnám! Lehet szex is lesz köztük, lehet hogy össze is jönnek, lehet maradnak barátok. Nagyon sok verzió lehetséges, de mindegyik csak rájuk tartozik. :)
2022. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
87%

Ha rezsit fizet belőle, ha tanul (főleg, ha még dolgozik is tanulás mellett) és nem szórja eszetlenül két marokra értelmetlen dolgokra meg luxusra, akkor nem sajnálnám tőle. Élni mindenkinek kell, az élethez pedig pénz kell.


Egyeteme válogatja, hogy melyik milyen, de egy-egy szak között is lehet különbség. Én 2 szakra jártam: az egyik szakom mellett - ha csak arra az egy szakra jártam volna - simán beleférhetett volna mellette egy négy, vagy akár hatórás munkahely, mert tanulni alig kellett és ha nagyjából képbe voltál az anyagból, akkor már eleve 2-3-ról indultál, a másik szakom meg olyan volt, ha az apróbetűt is tudtad, akkor kaptál kettest, négyesnél jobbat pedig sehogy nem lehetett szerezni, mert ötösre a tanár tudja az általa leadott anyagot.

2022. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
65%
Ha olyan szakra jár ami duális képzést is ad, azzal is tud pénzt keresni.
2022. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Metionin ***** válasza:
100%
Tehát támogatnám-e úgy is, hogy nem egyedül lakik hanem lakótárssal, mint több ezer másik fiatal? Persze :D
2022. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Akármi is történik abban az albérletben, nem tudnám megakadályozni, mert nem vagyok ott, és a lányom egyetamistaként már felnőtt.

Amíg a megítélésem szerint jól halad a tanulmányaival, addig gond nélkül finanszíroznám az albérletet.

Nem érdekelne a lakótársa neme, én is lakta együtt egyetem alatt meg külföldi munka alatt is ellenkező nemű emberekkel, lehet kezelni a dolgot.

2022. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!