Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néhány szülő miért nem engedi...

Néhány szülő miért nem engedi felnőni a gyerekét? Miért irányítja? Story lent

Figyelt kérdés

Most elmesélek egy storyt, ami szerintem eddig a legdurvább, amit tapasztaltam, de ha nektek is van bármi témába vágó, ti is írjatok nyugodtan és nem pont ez a történet a lényeg, hanem eleve a jelenség.


Megismerkedtem egy 22 éves sráccal. Jártunk is egy ideig, pár hétig, nem volt egy hónap se. Az anyjának nagyon nem tetszettem ugyanis. Nem ismert, úgyhogy nem is tudhatott volna véleményt formálni. Eleve az nem tetszett neki, hogy a srác éjfél körül, esetleg néha később ért haza, mert velem találkozott, ilyenkor az anyja nem tudott aludni és érzelmi zsarolásként ezt tudatta is vele. Úgyhogy írta is a srác, hogy a következő tali nem tarthat sokáig, 9-10 körül haza kell érnie. Ez a srác szűz volt, soha nem volt senkije. Régen úgy gondolta, hogy az a helyes, ha házasságig vár vele, ahogy az anyja is tette, aztán úgy volt vele, hogy azért addig nem várna, de fél évet igen. Majd amikor engem megismert, úgy volt vele, hogy azért annál hamarabb szeretné, de nem egyszer kellett ápolgatnom a lelkét, hogy ő még sose érzett ilyen fokú szexuális izgalmat és meg van ijedve saját magától. Áthívtam magamhoz, hogy aludjon nálam, de először nem akart anélkül, hogy be ne mutatna a szüleinek. Végül az ő szülei mondták, hogy átmehetek, de ha még nem akarok, nem kell. Úgyhogy nem mentem, így is átjött, de nem aludt nálam (nem feküdtünk le). Azt beszéltük, hogy következő héten együtt alszunk. Hazament és elmondta az anyjának, hogy mit tervezünk, ő meg elhordott mindenféle erkölcstelen nőszemélynek, mert mi az, hogy ilyen rövid idő után együtt akarok aludni vele és különben is, én már szexeltem nem egy férfival... Úgyhogy a srác másnap szakított is velem, mondta, hogy nem felelek meg az anyjának, bár tudja, hogy senki nem is fog, de akkor se akarja ezt így. Köpni nyelni nem tudtam. Egyébként ennek a srácnak van egy 3 évvel fiatalabb öccse, akinek több barátnője volt, természetesen mindet utálta az anyja, kettesben nem mehettek el nagyobb programokra, de ő jobban el mer menni otthonról. Az említett srác meg még bulizni se megy, mert akkor későn érne haza. Amúgy nem elvált a nő, hanem van férje, aki a gyerekei apja, szóval nem az van, hogy mindenképp kell egy férfi az életébe a szerelem helyett.


Én amúgy a pszichológiájára vagyok kíváncsi, hogy ez hogy alakulhat ki, miért csinálják és tényleg nem érzik-e, hogy ez baromira gáz.


2022. febr. 3. 12:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
33%
Ja és hogy miért irányítja a szülő? Szerintem azért, mert nem képes önálló életvezetésre. Ha normális lenne a pasi már 18 évesen lelépett volna és nem hagyná, hogy anyuci mondja meg hányra érjen haza.
2022. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%
11.: Ilyen az, amikor a kívülálló alkot véleményt olyan témában, amiről fogalma sincs...
2022. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
7%
12 ehhez nem kell olyan hű de nagy élettapasztalat. Én 22 évesen azt csináltam, amit akartam és akkor jöttem haza, amikor akartam. A férjem jóval elnyomóbb családban szintén akkor ment haza amikor akart.
2022. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%
13.: Továbbra sem tudsz a dologról semmit, légyszi ne magyarázz azoknak, akik ebben nőttek fel! És nem kell ehhez kifejezetten elnyomás sem, vannak szülők (esetemben nagyszülők), akik tökéletesen el tudják mismásolni az egészet szeretettel. Nem tudod a pszichológiáját ez nem baj, csak ne állíts valótlant azoknak, akik tényleg ebben éltek!
2022. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
92%
Máshol meg 22 évesen megy az őrjöngés, hogy menj csak, de ha elmész, ide többet be nem teszed a lábadat! És ez a típusú őrjöngés nem 22 évesen és nem ilyen indokkal kezdődik. És ha születése óta tart ez, akkor kell még annak a 22 évesnek egy kis idő, mire ennek biztos tudatában kirobog a nagyvilágba. Telve önbizalommal, ugyebár. :)
2022. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
93%
Arról már nem is beszélve, ahol kompletten rosszulléttel, öngyilkossággal fenyegetőznek, ahol a szülő / nagyszülő TÉNYLEG képes a halálba hergelni magát, ahol mindezek után az egész társadalomtól azt kapod, hogy milyen hálátlan voltál, holott téged csak SZERETTEK, ahol a szülő / nagyszülő képes végigtelefonálni az összes barátodat, azok szüleit, a tanáraidat, megannyi rohadt kellemetlen helyzetet előidézve ezzel, stb. Tudnék mit mesélni. Köze sincs ahhoz, hogy képes vagy-e önálló életvezetésre. Sőt, van a szitu, amikor kifejezetten pánikba esnek az önállóságod gondolatától is.
2022. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
92%
Na, kérdező, kapsz tőlünk a pszichológiájáról elég felvilágosítást, úgy látom. De lesz még, biztosra veszem, sokakat érintő témát hoztál.
2022. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
13 bocs, ahogy elnézem ide valóban csak elnyomható szerencsétlenségek járnak, sem én, sem a körülöttem lévő emberek nem tartoznak ebbe a körbe. Magtoknak köszönhetitek, még egy kamaszkori lázadásra se voltatok képesek, ez a következménye. Ettől függetlenül szerintem életképes egyed is válaszolhat arra, hogy miért nem érdemes egy ilyen nyomival járni, bár szerintem a kérdező saját kárán már rájött erre.
2022. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
83%
18-as a kérdést úgy olvasták fel neked és már elfelejtetted? Sehol nem kérdezett arról, miért nem érdemes egy ilyen nyomival járni. :)
2022. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%
Most már látható, hogy egy áldozathibáztató ostoba is vagy, aki fogalmatlanul ugat a dolgokról. (A szerencsétlen meg a felmenőd, aki megtartott.) Nem, nem köszönhetem magamnak, mert senki sehogy sem tudta azt megakadályozni, hogy az unatkozó, lelkileg totál labilis nagyapám percenként feltelefonálja a várost, ha nem értem haza délután fél háromra. Egy barátnőmet egy kis iskola utáni közös szórakozás miatt konkrétan megfojtással fenyegette nekem. Ennyit erről. Lázadozás... Aha, ha tudnád, mennyi szinte vérre menő vitám volt emiatt vele, aminek a vége mindig az lett, hogy jaj, ő meghal, jaj, a szíve. Diplomás vagyok + 10 éves stabil kapcsolatban élek, úgyhogy ennyit az ostoba fantáziálgatásodról, hogy nem vagyok képes önálló életvezetésre, és messze nem vagyok elnyomható, de arról meg nem tehetek, hogy egy pszichózisos nagyapa jutott nekem, akivel még a környezetemben élő felnőttek sem bírtak, nemhogy egy gyerek. Baromarcúkám.
2022. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!