Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néhány szülő miért nem engedi...

Néhány szülő miért nem engedi felnőni a gyerekét? Miért irányítja? Story lent

Figyelt kérdés

Most elmesélek egy storyt, ami szerintem eddig a legdurvább, amit tapasztaltam, de ha nektek is van bármi témába vágó, ti is írjatok nyugodtan és nem pont ez a történet a lényeg, hanem eleve a jelenség.


Megismerkedtem egy 22 éves sráccal. Jártunk is egy ideig, pár hétig, nem volt egy hónap se. Az anyjának nagyon nem tetszettem ugyanis. Nem ismert, úgyhogy nem is tudhatott volna véleményt formálni. Eleve az nem tetszett neki, hogy a srác éjfél körül, esetleg néha később ért haza, mert velem találkozott, ilyenkor az anyja nem tudott aludni és érzelmi zsarolásként ezt tudatta is vele. Úgyhogy írta is a srác, hogy a következő tali nem tarthat sokáig, 9-10 körül haza kell érnie. Ez a srác szűz volt, soha nem volt senkije. Régen úgy gondolta, hogy az a helyes, ha házasságig vár vele, ahogy az anyja is tette, aztán úgy volt vele, hogy azért addig nem várna, de fél évet igen. Majd amikor engem megismert, úgy volt vele, hogy azért annál hamarabb szeretné, de nem egyszer kellett ápolgatnom a lelkét, hogy ő még sose érzett ilyen fokú szexuális izgalmat és meg van ijedve saját magától. Áthívtam magamhoz, hogy aludjon nálam, de először nem akart anélkül, hogy be ne mutatna a szüleinek. Végül az ő szülei mondták, hogy átmehetek, de ha még nem akarok, nem kell. Úgyhogy nem mentem, így is átjött, de nem aludt nálam (nem feküdtünk le). Azt beszéltük, hogy következő héten együtt alszunk. Hazament és elmondta az anyjának, hogy mit tervezünk, ő meg elhordott mindenféle erkölcstelen nőszemélynek, mert mi az, hogy ilyen rövid idő után együtt akarok aludni vele és különben is, én már szexeltem nem egy férfival... Úgyhogy a srác másnap szakított is velem, mondta, hogy nem felelek meg az anyjának, bár tudja, hogy senki nem is fog, de akkor se akarja ezt így. Köpni nyelni nem tudtam. Egyébként ennek a srácnak van egy 3 évvel fiatalabb öccse, akinek több barátnője volt, természetesen mindet utálta az anyja, kettesben nem mehettek el nagyobb programokra, de ő jobban el mer menni otthonról. Az említett srác meg még bulizni se megy, mert akkor későn érne haza. Amúgy nem elvált a nő, hanem van férje, aki a gyerekei apja, szóval nem az van, hogy mindenképp kell egy férfi az életébe a szerelem helyett.


Én amúgy a pszichológiájára vagyok kíváncsi, hogy ez hogy alakulhat ki, miért csinálják és tényleg nem érzik-e, hogy ez baromira gáz.


2022. febr. 3. 12:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
7%
20 elköltöztél nem? Ennyi. A kérdező 22 éves (!) pasija már 4 éve megtehette volna ezt, úgyhogy szerintem simán életképtelen, ha hagyja megmondják neki hányra érjen haza.
2022. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
81%
Hát, én még nem láttam olyat, hogy egy szülő idejében elengedte volna a gyerekét.
2022. febr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%
20as válaszoló, aki nem érti hogy működik egy bántalmazó kapcsolat. Nézz utána kérlek a témának, és utána írj ilyen butaságokat. Ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy te leírod. Az áldozathibáztatás nyilván mindig könnyebb, mint megérteni a mélylélektani dinamikát, a dependens kapcsolatot és kötődést, a magas fokú manipulációt és érzelmi zsarolást, nárcisztikus működésmódot. Vagy soroljam még? Zanzásítva 8 év pszichológiai tanulmány.
2022. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
89%
Előző voltam, bocsánat 21es válaszoló
2022. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
23 te nem is ismered ezt a 22 éves fiatalembert. Mégis honnan gondolod, hogy bántalmazott és a többi, fogalmad nincs róla, nem ismered. A saját sirámodat nyomatod egyfolytában. Az én szememben az az áldozat aki nem tud kilépni a helyzetből, mert mondjuk megerőszakolják és nem az aki annyira szánalmas, hogy képtelen azt mondani a nagyfaternak, hogy elhúztam, majd hajnalban jövök. Másrészt az igazat megvallva nem hiszem, hogy a te életed lenne itt a téma. Irjál ki kérdést ha ez ennyire fontos neked. Biztosan nem fogok hozzászólni, mert nem érdekelnek a hozzád hasonlók.
2022. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytársam anyja ennél durvább volt, ő készítette ki a gyerek ruháit,mibe mehet iskolába,ő csinálta meg a reggelit,és azt ehetett csak amit az anyja csinált neki.Megvolt adva ha vége az órának pl 12.40kor,akkor 13 óráig haza kell érnie, különben minden kütyüt elvesznek tőle.

Ha hazaért akkor az anyjával együtt házit csinált és utána közös tanulás.Az összes általános iskolai kirándulásra eljött mint kísérő.

Facebookja csak úgy lehetett,hogy az anyja csinált neki egy profilt, és folyton ellenőrizgette,és még azt is figyelte kik jelölik és listát vezetett róla,ki ő és honnan ismeri a fiát.

Ebédre annyit ehetett amennyit az anyja kimert neki,ha éves volt nem ehetett mást.

Iskola után nem mehetett át senkihez sem,engem is csak azért enged be az anyja a házba,mert az anyám vele dolgozik egy munkahelyen és óvodás koraóta ismer engem.

A fia,nem cigizhet,nem ihat,nem bulizhat

Szegény gyerek még a mikrot se tudja használni

Semmi mást nem csinál hazaér, lecke,tanulás együtt nézik az anyjával a tv-t, híradó,este 20kor alvás és leellenőrzi,hogy valóban alszik,többször bemegy hozzá

Ha jól tudom 14 éves koráig az anyja fürdette.

2022. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
89%

Te 25-ös, századik válaszodat írod, csak még a kérdésre nem válaszoltál. Arról esetleg van véleményed? Vagy nem tudod kiszűrni a kérdésből, hogy mire kellene válaszolni? Tehát, mi a véleményed erről:

"Én amúgy a pszichológiájára vagyok kíváncsi, hogy ez hogy alakulhat ki, miért csinálják és tényleg nem érzik-e, hogy ez baromira gáz." Tehát az ilyen szülői magatartásról böfögjél valami magasröptűt, ne önmagad tökéletességéről. Mert minket meg az nem érdekel, de szétcseszed az egész válasz szekciót.

2022. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
94%

#26 vagyok

Az anyám azt mesélte, hogy az oszt.t anyja,bent is szeret uralkodni,és ha nem úgy működik minden ahogy elképzeli teljesen kiborul... egyszerűen nem bírja elfogadni,hogy nem tudd mindent irányítani.

2022. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
90%
25os nekem az volt az első hozzászólásom de nem baj. :D és a kommentből is látszik hogy fogalmad nincs egy bántalmazó kapcsolatról. Nemcsak a nemi erőszak a bántalmazás, hanem a verbális agresszió, mártírkodás is. Életképtelennek hívod a fiút, de nem tudod mitől vált azzá, mert az nem csak úgy kialakul, nem egy alap személyiségjellemző.
2022. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
29, pont ezen röhögtem, hogy jött egy új, de máris beleveszik. Na, ezt is meg lehetne vitatni, valaki miért érez kényszert arra, hogy a kérdést teljesen figyelmen kívül hagyva kényszeresen megnyilvánuljon indulatokat várva. :) Sok kérdés alatt megjelenik, talán mert itt foglalkoznak vele.
2022. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!