Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Semmit nem mondhatok el anyámnak?

Semmit nem mondhatok el anyámnak?

Figyelt kérdés
Sajnos semmit nem tud az életemről, mert mindenbe beleköt, csesztet, kifordítja a szavaimat, bánt, semmi nem jó neki. Ha valamit vesz azt hallgatom tőle évekig. Külön élek tőle,nem tudja, hogy van barátom jó féléve. Zavar, hogy semmit nem tud rólam, önmaga miatt amilyen viselkedésű velem. Egy jó szót nem kaptam tőle. De ugye ő csak jót akar nekem, amikor osztogatja a csodás tanácsait. Pl covid idején semmiképp ne vállaljak gyereket, nézzem meg mennyien válnak. Mintha tudat alatt nem akarná, hogy boldog legyek.

2022. febr. 13. 20:41
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy nem tudod felfogni, mert nem normális, de ő akkor is ilyen. Nyilván ő ugyanezt kapta a nagyszüleidtől, és nem tud mást. Frusztrált, megkeseredett, gonosz. Nem lehet mindenki jó ember. Én elhiszem, hogy te szeretnél magadnál egy jó anyát, mert az mindenkinek jár, de neked nem ilyen jutott. Nem tudod megváltoztatni, egyet tudsz:ezt tudomásul venni és nem futni olyan szekér után, ami nem vesz fel. Nem indok a kapcsolattartásra az, hogy mégiscsak az anyád. Az kevés. Valószínűleg nem is akart téged, ha téged is le akart beszélni a gyerekvállalásról. Ez a nő mérgez, tönkretesz, totálisan ki vagy tőle. Fel kell magadat szabadítanod. Függetlenedni kell tőle fizikailag is, semmilyen személyes kapcsolatot nem kell tartani, telefonon pedig heti 5 perc, hogy életben van-e. Te pedig éld a saját életedet, és álmok kergetése helyett olyanok társaságában legyél, akik szeretnek. Őt pedig ne sajnáld: saját maga vívta ezt ki. Benned megvolt a jószándék, ő viszont nem él vele.
2022. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha van kedved beszélgetni, vagy csak kibeszélni magad, írj nyugodtan.

Nekem nagynéném volt ilyen sajnos, és pár éve egyszer elegem lett és nem beszélünk azóta. Persze nem értette, mi zavar engem, amikor ő mindig csak jót akar.

Anyával se tudom megosztani az életem, neki az túl sok lenne.

28/N

2022. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos vannak iylen emberek, nem nagyon tudsz mit tenni.
2022. febr. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
De ha az az ember az én anyám az más, nen egy sima ember.
2022. febr. 14. 06:39
 15/37 A kérdező kommentje:
Én nem számíthatok arra, hogy a popsim alá tol egy lakást, vagy csak segít némi önerővel a lakásvásárláshoz.Semmi ilyen, tök egyedül kell megteremtenem mindent.
2022. febr. 14. 07:25
 16/37 anonim ***** válasza:
90%

Magyarul hazudozol neki...


És igen, ignorálni kell, pont. Én is megtettem, 100%-kal boldogabb vagyok, mert csak lehúzott eddig.

2022. febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Nem is tartod vele a kapcsolatot egyáltalán?
2022. febr. 14. 08:10
 18/37 anonim ***** válasza:
90%
Egy ilyen emberrel mégis miért szeretnéd kibeszélni az életed, azon kívül hogy anyád? Valószínűleg vágysz rá hogy büszke legyen rád és meg értsen de sose fog sajna
2022. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyám is ilyen, ez van. Én is többször megadtam neki az esélyt, de nem élt vele.

A legjobb az egészben, hogy most csodálkozik,de én ár ezt így helyre tettem magamban, nincs rá igényem.

(Én N/52, ő 78).

2022. febr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Az a legjobb, hogy a facen csupa olyat posztot oszt meg az anyaságról, mintha tökéletes szülő lett volna, és meg van győzödve róla, hogy ő jó anya hisz mindig csak jót akart nekünk. Nem érti tesóm miért olyan vele amilyen. Szerinte én önző vagyok csak sajat magammal foglalkozom, és eldobom magamtól a "családot" aki sosem lesz mögöttem. Ezekkel jön.
2022. febr. 14. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!