Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyen vége ennek az...

Hogyan legyen vége ennek az egész terrornak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok egy szakács szakmával és saját keresettel. A szüleimmel élek de nagyon eldurvultak otthon a helyzetek. Saját családi vállalkozásba dolgozom bolti eladónak. Viszont a munkatársaim olyanok ha nincs kedvük nem jönnek be dolgozni.( 1nap 16 óra munka)

Ebből lett egy szép nagy vita hétvégén szabadnapos voltam épp a párommal ünnepeltük az egy éves évfordulónkat, egyszer csak csörrent a telefonom anyum volt az hogy menjek be dolgozni mert a munkatársam nem hajlandó holott az ő napja lett volna. Idegességben azt mondtam hogy nem megyek be amúgy se voltam a közelben majd hozzám vágták hogy én egy idióta picsa addig csinálták ezt ameddig el nem kezdtem sírni (elég rosszul esett). Végül az lett hogy a kollegám bement dolgozni de a szüleimtől megkaptam hogy hagyjam őket békén. Ma hétfő van én dolgozom,bejött reggel apum azzal a szöveggel,hogy sok amit én csinálok és hogy biztos a párom tömte tele a fejem és hogy ez be lesz fejezve otthon leszek ezentúl velük. Kiálltam magamért mondtam,hogy nem szeretnék otthon lenni állandó veszekedések anyám miatt,majd közölte,hogy majd ők eldöntik nekem mi a jó. Delután anyum jött be hogyha én nem hagyom ezt abba hogy szabadnapomon elmegyek páromhoz akkor megverettet apámmal és hogy egy utolsó k….va vagyok vagyok. Tanácstalan vagyok mit tudnék csinálni párom mondta hogy költözzek hozzá ameddig nem tudunk egy lakást venni. (Hozzá teszem jól keresünk mind a ketten és párom 20 éves)

Mondjak fel a boltban és éljem az életem? Köszönöm a válaszokat.



2022. febr. 14. 15:15
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim válasza:
95%

9.-re.


És mint kezdő szakácst, mi tart vissza, hogy elküld 10-20 e-mailt, álláshírdetésekre?

2022. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 kovpet ***** válasza:
98%
Hálátlan vagy??? Miért kellene hálásnak lenned amúgy szerintük? Hogy rabszolgaként tekintenek rád? Vagy hogy fizetnek a munkádért? Azt így szokták, ez nem egy kegy.
2022. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
94%

Beadod a felmodásodat - mármint ha egyáltalán van munkaszerzödésed és nem csak "családi" alapon dogloztatnak. Ehhez nem kell a beleegyezésük, akár rokon vagy, akár idegen.

Ezzel egy idöbel elkölt - ami szerintem pár hét legfeljebb, és utána semmi probléma.

A "szülöket" letiltod, nem adsz meg semmiféle elérhetöséget, és ah netán megjelennek a környékeden, akkor feljelented öket zaklatásért.

2022. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
95%

"Azzal jöttek hogy ameddig nem találok másik munkahelyet addig nem mehetek el a boltból és hálátlan vagyok."


Add írásba és add postára ajánlott, tértivevényes levélként (!) a felmondásodat.

A felmondás megszövegezéséhez biztos találsz interneten mintákat. A felmondás napját meg kell jelölni benne, ami nyilván nem lehet korábbi, mint a feladás dátuma.

Utána asszem 30 nap a felmondási idő (jó lenne, ha valaki ezt megerősítené, aki jobban ért hozzá), amit (ha a munkáltató nem tekint el tőle) köteles vagy ledolgozni. Ennek figyelembe vételével intézd a dolgaidat.

Ja, és a napi munkaidő max. 12 óra, és teljes állásnál heti 40 óra. Nem több! 12 óra munka után öltözz vissza és gyere haza. Ők meg csináljanak, amit akarnak.

2022. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
98%

"Viszont a munkatársaim olyanok ha nincs kedvük nem jönnek be dolgozni." miféle munkahely ez? :D


Mondjak fel a boltban és éljem az életem? -> igen

2022. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
93%

Lópikulát nem mondhatsz fel. Megírod a felmondást és odaadod nekik két példányban, az egyiket aláiratod velük, hogy átvették. Van egyáltalán szerződésed? Hány nap a femondási idő? Be vagy jelentve hivatalosan, vagy feketén dolgoztatnak? Ez utóbbinak ha van ügyfélkapud, pillanatok alatt utána tudsz nézni.

Párodhoz tudsz költözni, ott nem okoz problémát?

2022. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Természetesen fel vagyok készülve minden ilyesmire szakítás stb..

De viszont ez sem állapot hogy így viselkednek.

Ma amikor mondtam nekik hogy össze szedem munka után a cuccaim és elköltözök azt mondták hogy nem engedik meg


Erre én annyit mondtam 18 éves elmúltam,felnőtt munkaképes ember vagyok nem tudják megakadályozni


A válaszuk az volt: Dehogynem

2022. febr. 14. 16:16
 18/55 anonim ***** válasza:
97%

Ha rád zárják az ajtót vagy hasonló kényszerítésre vetemednek, akkor szépen félrevonulsz és felhívod a rendőrséget, ők rendezik a helyzetet és el tudsz menni.

Majd írj kérlek, mi lett.

2022. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
96%
Haha, magatehetetlen nyomorult emberek vergődése 😁 nincs igazuk, nem tudnak veled semmit tenni, sok szerencsét az új életedhez😁
2022. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
98%
Abszolút nem normális ahogyan téged kezelnek, ez érzelmi bántalmazás. Nem érdemled meg, hogy ennyire megalázzanak és gyakorlatilag tönkretegyenek mind lelkileg, mind munkaügyileg. Szerintem keress egy másik állást amilyen gyorsan csak tudsz és ha lehet, albérletbe próbál kiköltözni. Ezek után valószínűleg terápiára és nyugalomra lesz szükséged, de biztos vagyok benne, hogy meg fogja érni. Az hogy 18 éves, felnőtt emberként "nem engedik meg" hogy elköltözz, egyenesen nevetséges - ha visszatartanak, az meg bűncselekmény. Ne hagy hogy ennél jobban kizsákmányoljanak, lépj minél előbb! Sok sikert és erőt!
2022. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!