Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyen vége ennek az...

Hogyan legyen vége ennek az egész terrornak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok egy szakács szakmával és saját keresettel. A szüleimmel élek de nagyon eldurvultak otthon a helyzetek. Saját családi vállalkozásba dolgozom bolti eladónak. Viszont a munkatársaim olyanok ha nincs kedvük nem jönnek be dolgozni.( 1nap 16 óra munka)

Ebből lett egy szép nagy vita hétvégén szabadnapos voltam épp a párommal ünnepeltük az egy éves évfordulónkat, egyszer csak csörrent a telefonom anyum volt az hogy menjek be dolgozni mert a munkatársam nem hajlandó holott az ő napja lett volna. Idegességben azt mondtam hogy nem megyek be amúgy se voltam a közelben majd hozzám vágták hogy én egy idióta picsa addig csinálták ezt ameddig el nem kezdtem sírni (elég rosszul esett). Végül az lett hogy a kollegám bement dolgozni de a szüleimtől megkaptam hogy hagyjam őket békén. Ma hétfő van én dolgozom,bejött reggel apum azzal a szöveggel,hogy sok amit én csinálok és hogy biztos a párom tömte tele a fejem és hogy ez be lesz fejezve otthon leszek ezentúl velük. Kiálltam magamért mondtam,hogy nem szeretnék otthon lenni állandó veszekedések anyám miatt,majd közölte,hogy majd ők eldöntik nekem mi a jó. Delután anyum jött be hogyha én nem hagyom ezt abba hogy szabadnapomon elmegyek páromhoz akkor megverettet apámmal és hogy egy utolsó k….va vagyok vagyok. Tanácstalan vagyok mit tudnék csinálni párom mondta hogy költözzek hozzá ameddig nem tudunk egy lakást venni. (Hozzá teszem jól keresünk mind a ketten és párom 20 éves)

Mondjak fel a boltban és éljem az életem? Köszönöm a válaszokat.



2022. febr. 14. 15:15
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
98%

17-re: Csak a szájuk jár. Ha nem engednének el, bűncselekményt követnének el.

Azért durva, hogy ilyen szülők is vannak 2022-ben Magyarországon...

2022. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
97%
VAN munkaszerzödésed egyáltalán?
2022. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

Igen be vagyok jelentve.

Páromnak az egyik rokona Londonban dolgozik van neki 2-3 háza

Felajánlotta,hogy nyugodtan menjünk ki lakást biztosít nekünk és csak a rezsit kéne fizetni illetve párom tudna vele dolgozni (elég jó kereső állás)

Ezt mondtuk otthon a szüleimnek hogy én biztos nem költözhetek ki vagy ha ki is megyek értem jönnek.

Természetesen én sem lennék munka nélkül az angol elég jól megy :)

Ott gondoltam hogy dolgozhatnék szakács szakmában esetleg

Párom rokona még azt is felajánlotta segít korrekt munkát találni elég jól ért ezekhez a dolgokhoz

Viszont ezt még jól át kell gondolni felelőtlen döntést nem szeretnénk hozni :)

2022. febr. 14. 16:31
 24/55 anonim ***** válasza:
98%

Oda mész ahova akarsz. Azzal élsz, akivel akarsz. És ma felmondhatsz.

Vissza se nézz!

2022. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
98%
Bocs, de mit kell ezen átgondolni??? Szerintem az a felelőtlen döntés, ha egy perccel is tovább maradsz ebben a fertőben. Más élne halna egy ilyen lehetőségért, de sajnos nincs és lelkileg nyomorgatva vannak évtizedekig! Használd ki helyettük is!
2022. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
98%

Ne vitatkozz a szülökkel, hanem csomagolj össze szépen minden fontos dolgot, a párod jöjjön érted - esetleg egy-két baráttal együtt -, betesziten a cuccokat az autóba és elmentek.

Az angliai lehetöséget meg a helyedben/helyetekben mindenképpen megpróbálnám, ha nem jön be hosszabb távra, visszajönni mindig lehet, csak nem a szülökhöz.

2022. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindekinek az összes üzenetet elolvastam sokat segítetek lelkileg

Munka után elvileg vár rám egy “elbeszélgetés” mindenképp írok mi lett az is lehet többször fogok jelentkezni :)

Ami az Angliát illeti az is még jó pont számomra hogy párom haverja és barátnője is kint vannak nagyon jó kapcsolatban vagyunk szóval lenne egy kis társaság is

Párom szülei nagyon támogatóak azt mondták nem jönne össze esetleg a kintlét bármikor vissza jöhetünk és mindenben segítenek amiben csak tudnak

De természetesen magunk akarunk helytállni

2022. febr. 14. 16:45
 28/55 anonim ***** válasza:
98%

Az "elbeszélgetés" közben nyugodtan állj fel, ha a mocskolódást folytatják.

Ügyes legyél, sok sikert!

2022. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

10/28

1 nap 16 óra munka ami annyit takar hogy reggel ide jössz 5-re este 9-kor mész

900 forintos órabérben dolgozunk ami 14400ft/nap

Itt ami problémát okoz az hogy 16 óra és van amikor 2-3napot jövünk egymás után

Munkatársam aki nem szeret nálunk dolgozni szüleim miatt egyik percről a másikra úgy döntött nem jön be menjek én helyette

Nem ez az első alkalom hogy én vagyok berángatva és úgy kérnek meg rá mintha a kutyájuk lennék

Ilyenkor jön az hogy családi vállalkozás nem engem néznek hanem a munkatársam

2022. febr. 14. 17:02
 30/55 anonim ***** válasza:
98%
miért nem lehet napi 8-8 órát dolgozni és akkor senki nem készülne ki? pénzben ugyanannyi
2022. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!