Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyen vége ennek az...

Hogyan legyen vége ennek az egész terrornak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok egy szakács szakmával és saját keresettel. A szüleimmel élek de nagyon eldurvultak otthon a helyzetek. Saját családi vállalkozásba dolgozom bolti eladónak. Viszont a munkatársaim olyanok ha nincs kedvük nem jönnek be dolgozni.( 1nap 16 óra munka)

Ebből lett egy szép nagy vita hétvégén szabadnapos voltam épp a párommal ünnepeltük az egy éves évfordulónkat, egyszer csak csörrent a telefonom anyum volt az hogy menjek be dolgozni mert a munkatársam nem hajlandó holott az ő napja lett volna. Idegességben azt mondtam hogy nem megyek be amúgy se voltam a közelben majd hozzám vágták hogy én egy idióta picsa addig csinálták ezt ameddig el nem kezdtem sírni (elég rosszul esett). Végül az lett hogy a kollegám bement dolgozni de a szüleimtől megkaptam hogy hagyjam őket békén. Ma hétfő van én dolgozom,bejött reggel apum azzal a szöveggel,hogy sok amit én csinálok és hogy biztos a párom tömte tele a fejem és hogy ez be lesz fejezve otthon leszek ezentúl velük. Kiálltam magamért mondtam,hogy nem szeretnék otthon lenni állandó veszekedések anyám miatt,majd közölte,hogy majd ők eldöntik nekem mi a jó. Delután anyum jött be hogyha én nem hagyom ezt abba hogy szabadnapomon elmegyek páromhoz akkor megverettet apámmal és hogy egy utolsó k….va vagyok vagyok. Tanácstalan vagyok mit tudnék csinálni párom mondta hogy költözzek hozzá ameddig nem tudunk egy lakást venni. (Hozzá teszem jól keresünk mind a ketten és párom 20 éves)

Mondjak fel a boltban és éljem az életem? Köszönöm a válaszokat.



2022. febr. 14. 15:15
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
94%

900 forintos órabér?!

Ennél még a közmunkások is jobban keresnek.

2022. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem stimmel. 1150 Ft/óra jelenleg a minimum, amit fizetni kell órabérben. [link]
2022. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdés én is feltettem már ezt a munkatársamnak és a szüleimnek is.

Munkatársam válasza a következő volt: hát én nem akarok minden nap dolgozni inkább maradjon így


Szüleim: nem mert akkor műszakváltásnál kavarodás lesz


Azt is hozzá teszem azért sincs fele műszak mivel amikor megpróbáltuk ezt akkor én voltam a délelőtt vártam munkatársam hogy jöjjön erre se kép se hang a telefont sem vette fel

Majd írt este hogy neharagudj bealudtam

2022. febr. 14. 17:15
 34/55 anonim ***** válasza:
98%
Nincs mit elbeszélgetned, nem rabszolga vagy! Téged konkrétan rabszolgaként tartanak! Fáj olvasni! Nem hozathatnak haza, hát hogy képzeled! Senkinek ne mondd, menekülj!
2022. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
95%
hát ja vannak itt bajok először is az utcánkban levő kisbolt teljesen ugyan ilyen nyitva tartással van de ott két műszak van 1kor cserélnek és kész nem is kéne több ember csak egy nap nem ugyanaz az ember dolgozik hanem kettő a 900 meg nem bér (vagyis nálunk tuti nem de én az osztrák határ mellett lakom) de az tény, hogy a nálunk az iskola mellett két napot kötelező gyakorlaton lévő tanulóknak jobb fizut kell adnunk (úgy hogy heti 2 napot vannak naponta 7 órát maximum úgy kapnak kb 100ezeret ami több mint 1700forintos órabér ) ami azért leosztva magas irreálisan egy tanulónak de azért átlagban 1500-1700 között keres nálunk egy fizikai munkás a cégnél a vezetők pedig 2000 körül.
2022. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

És igen bárcsak kamu lenne ez az egész de sajnos nagyon is igaz

Nem dohányzom nem iszok alkoholt nem költöm a pénzem hülyeségekre tényleg semmi olyat nem csinálok ami okot ad nekik arra hogy ilyenek legyenek

Nagyon remélem hogy hamar vége lesz ennek az egésznek

Ez is egy kis Tom Market amiben dolgozom sok alkoholistáról ne is beszéljünk mert itt a vásárlói kör egyáltalán nem kulturált

2022. febr. 14. 17:40
 37/55 A kérdező kommentje:

Párom azt mondta hogy a szüleim valószínüleg azért ilyenek velem mert ők abban a hitben vannak hogy meg tudják mondani nekem mit csináljak és nem merek úgysem felmondani mert “nem engedik” kollégámnak mert azért nem mondanak semmit mert ő bármikor felmondhat és akkor ki lesz helyette


Lehet nem mond hülyeséget…

2022. febr. 14. 17:50
 38/55 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha lehetne képet csatolni egy két beszélgetésről ami köztem és anyám között zajlott.
2022. febr. 14. 17:58
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra, nem vagy a rabszolgájuk. Költözz szépen a barátodhoz, keress munkát a szakmádban, és add fel a felmondásodat tértivevénnyel. Ha fenyegetnek, azonnal hívj rendőrt, és amint lehet, szakíts meg velük minden kapcsolatot. A család alapvetően szép dolog, ha egészséges, de az ilyen szülőktől minél távolabb kell kerülni.
2022. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
Csak rajtad múlik, hogy ki merj lépni! Nem a sopánkodásnak van itt az ideje, hanem a megtervezett, félelemmentes cselekvésnek. Amíg elhiszed, hogy félned kell, addig elnyomnak.
2022. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!