Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudok segítséget...

Miért nem tudok segítséget elfogadni? Miért akarok vajon ennyire egyedül boldogulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves vagyok és mindig nagyon nehezemre esik elfogadni a szüleimtől bármilyen segítséget. Egyetemen tanulok, sajnos nincsen időm túl sokat dolgozni, így el kéne fogadjak minden támogatást, azonban ritkán fogadok. Élhetnék sokkal teljesebb életet, de én inkább az én kevéske pénzemből próbálok gazdálkodni. Mindig van bennem egy ilyen rossz érzés ezzel kapcsolatban, hogy tartozni fogok nekik, nem kéne elfogadjam.

2022. febr. 15. 23:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azért mert nem bízol másokban, inkább a saját hibád miatt kerülnél bajba, minthogy mások kizökkentsenek. Meg lehet alapból is ilyen autonóm típus vagy, te úgy érzed magad biztonságban, ha te intézed a dolgaidat. Ha meg vannak hozzá a kompetenciáid, akkor nincs ezzel probléma, viszont ez a hozzáállás nem feltétlen van jó hatással a kapcsolataidra, ha mások felé is ugyanolyan elvárásaid vannak, mint saját magad felé. Csak próbálj meg egy kicsit engedékenyebb lenni, meg megválogatni, hogy kikben bízol és kikben nem.
2022. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam, hogyha valaki segítséget kért tőlem, általában pénzt azzal, hogy megszorult, 10-ből 9 esetben rendszeressé vált a kérincsélése. És én ezt nagyon utálom. Annyira, hogy bár nem a szüleimmel szemben, de mással én is kerülöm a szívességkérést.
2022. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!