Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni apám nárcisz...

Mit tudok kezdeni apám nárcisztikus viselkedésével?

Figyelt kérdés

A szüleim tavaly elváltak, hosszú pereskedéssel.

Apám megcsalta anyát egy család baráttal, majd vettek egy házat és ott nevelgetik a nő gyerekét.

Az elején próbáltam kialakítani egy normális kapcsolatot apámmal de nem ment mert mindennek az lett a vége hogy "hassál anyádra hogy ne kérjen annyi pénzt váláskor."

Csak hogy mennyire nárcisztikus:

Volt olyan, hogy messengeren irt és nem olyan választ kapott ami neki tetszik, ezért kitett fekete profilképet és nem vette fel a telefont (volt már szuicid kísérlete).

Mint kiderult otthon volt az uj csaladdal, csak engem akart büntetni. Jol sikerult, azota szivritmus zavarom van.


3 év után belementem, hogy karacsonykor talalkozzunk, batyam (o tartja vele a kapcsolatot), en es o.

Elmentunk egy etterembe (bar o ragaszkodott hozza hogy az uj hazaban talalkozzunk, ahova en mondtam h nem szeretnem betenni a labam), elcsacsorasztunk tenyleg semmi extra nem volt. Le is szurtem magamban h ez ha megtortenik 1-2 havonta az rendben van.

Igenám az egyetlen plattform ahol apam eler az a gmail kuka (mert onnan nem tudom torolni).


A talalkozo elott tisztaztam hogy reszemrol ami belefer egyelore az az 1-2havi tali a tesommal.

Talalkozo utan jott az email hogy oldjam fel messenger/facebook/telefon mindenhol mert ez a normalis kommunikacio szerinte.

En leirtam hogy egyenlore en ezt nem szeretnem de amit tudok nyujtani h elbeszelgetunk 1-2havonta mint most.

Valaszolt hogy akkor koszoni szepen o ebbol most nem ker.


Eldontottem es le is irtam neki hogy ugy dontson hogy most vagy soha mert en mar idegroncs vagyok ebbe...


Majd kb 1 honapja megint irogat hogy most akkor o mit tett hogy nem valaszolok?

Tudom en vagyok hulye hogy megnyitom az uzeneteit....


Egyszeruen azt erzem, hogy nem kivanok neki rosszat csak azt hogy hagyja hogy eljem en is az eletemet. Teljes idegroncs vagyok ha ir, nem alszok, nem tudok koncentralni stb.



Mi lehet a megoldás?


29L


2022. márc. 6. 06:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ez genetika, adottság, ilyen a természete.

Kerülöd a konfliktust.

2022. márc. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
29 évesen a saját felnőtt életed dolgaival kell foglalkozni, magadat rendberakni, nem apuci kislányaként félre(!)diagnosztizálni egy másik felnőtt embert. Nem megy a kapcsolat, nem kell erőltetni. Társat keress magad mellé, saját életet alkoss, ha majd valóban azzal kötöd le magad, eszedbe sem jut apád hisz lesz saját életed amiben jól érzed magad.
2022. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom en vagyok hulye hogy megnyitom az uzeneteit.... Mi lehet a megoldás?"

Nem nyitod meg.

2022. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele ha ilyen.

Könnyű mondani tudom de tényleg ez a megoldàs vagy marad az idegeskedés.Te vàlasztassz.

Keress magadnak hobbit,gondolom dolgozol,ismerkedj és baràtkozz szóval éld a sajàt életed.

2022. márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
29evesen mar nem kéne apuciznod havonta ilyen körülmenyek között
2022. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"29evesen mar nem kéne apuciznod havonta ilyen körülmenyek között"


Nem is teszem. Ő keres állandóan, nekem eszembe se jutna. És szeretném is élni a saját életemet.

De nem tudja elfogadni ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja, ezért irogat megint állandóan (nem válaszolok).

De gondolom majd az lesz mint korábban: keres a munkahelyemen.

Nem érti meg hogyha nincs válasz, az is egy válasz.

2022. márc. 6. 10:02
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Én azt hittem hogy valami tizen éves kislány írta ki a kérdést addig amig megnem láttam a korod. Baszus olyan idős vagy mint én ,de a gondolkodásod egy kislányéval ér fel. Mellesleg a gmailben is tudsz tiltani ;) . Hagyd figyepmen kívűl,ne reagálj rá. Amúgy meg a nárcisztikus ember az nem ilyen.
2022. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ő keres állandóan, nekem eszembe se jutna. És szeretném is élni a saját életemet."

Akkor miért reagálsz a megkereséseire?????


"De nem tudja elfogadni ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja, ezért irogat megint állandóan (nem válaszolok)."

Te nem tudod elfogadni, hogy valami nem úgy történik, ahogy te akarod, vagyis hogy ő nem úgy viselkedik, ahogy te szeretnéd. Fogadd el, hogy ő mindenféle módon keres, ír, stb. Attól még neked nem kell reagálnod rá. Már elmondtad neki, hogy te csak egy módon vagy hajlandó kapcsolatban maradni vele, legyen neki elég az. Tartsd is magad ehhez, ne ugrálj úgy, ahogy ő fütyül: tiltsd le őt azokon az információs csatornákon, amiken nem akarod vele tartani a kapcsolatot.


"De gondolom majd az lesz mint korábban: keres a munkahelyemen."

Akkor majd megüzened neki, hogy nem érsz rá, dolgozol, és kész.


"Nem érti meg hogyha nincs válasz, az is egy válasz."

Te meg nem érted meg, hogy nem kényszeríthet senki kommunikációra. Csak rajtad múlik, hogy elolvasod-e az üzeneteit vagy nem.

2022. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igyekszek igy tenni. A gmail nem engedi hogy valakit véglegesen letiltsak es a kukaba megy csak az uzenete (igen ez az en hibam hogy latom ha ir es el is olvasom).

Az hogy narcisztikus nem en allitom hanem a pszichiater. A szuicid hajlamaval ugye oda kerult. Ott megprobalt mindenkit lefizetni hogy kikeruljon, aztan az orvost elkuldte a picsaba,hogy ha mar o nem dolgozik, engedje ki ot mert o dolgozna .

Ahogy elvaltak, rengeteg regi baratunk tunt fel ismet akik elmondtak hogy omiatta szuntej meg a kapcsolataink. Mert hogy szeretett beleszolni mas eletebe es becsmerelni oket vagy ha valaki vett valamit neki 2x akkora kellett. Aztan persze az orruk ala dorgolte ezt.

Egy baratnom elmondta hogy azert szuntette meg velem a kapcsolatot mert apam allandoan oltogatta hogy mikor hagyja mar ott a munkajat mert az egy szar. Meg szamonkerte ot.


Szamos probalkozasom volt, hogy valamelyest rendezodjon ez a viszony, de tul kontroll manias es a munkamba is bele akart szolni minden aron (vigyazz xy-al mert ki akar forgatni, meg akarja szerezni a munkad - holott ez azert is nem lehet mert a beosztottam, es nem lesz meg a kepesitese ahhoz hogy kiturjon. A feltetelezes is alaptalan hiszen semmi konfliktus sincs kozottunk).



Egyszeruen nyugodtabb es kiengyensulyozottabb vagyok, ha o nincs jelen. Az egeszsegem is jobb.

2022. márc. 6. 12:35
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszeruen nyugodtabb es kiengyensulyozottabb vagyok, ha o nincs jelen. Az egeszsegem is jobb."

Akkor ehhez képest cselekedj.

2022. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!