Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok kezdeni apám nárcisz...

Mit tudok kezdeni apám nárcisztikus viselkedésével?

Figyelt kérdés

A szüleim tavaly elváltak, hosszú pereskedéssel.

Apám megcsalta anyát egy család baráttal, majd vettek egy házat és ott nevelgetik a nő gyerekét.

Az elején próbáltam kialakítani egy normális kapcsolatot apámmal de nem ment mert mindennek az lett a vége hogy "hassál anyádra hogy ne kérjen annyi pénzt váláskor."

Csak hogy mennyire nárcisztikus:

Volt olyan, hogy messengeren irt és nem olyan választ kapott ami neki tetszik, ezért kitett fekete profilképet és nem vette fel a telefont (volt már szuicid kísérlete).

Mint kiderult otthon volt az uj csaladdal, csak engem akart büntetni. Jol sikerult, azota szivritmus zavarom van.


3 év után belementem, hogy karacsonykor talalkozzunk, batyam (o tartja vele a kapcsolatot), en es o.

Elmentunk egy etterembe (bar o ragaszkodott hozza hogy az uj hazaban talalkozzunk, ahova en mondtam h nem szeretnem betenni a labam), elcsacsorasztunk tenyleg semmi extra nem volt. Le is szurtem magamban h ez ha megtortenik 1-2 havonta az rendben van.

Igenám az egyetlen plattform ahol apam eler az a gmail kuka (mert onnan nem tudom torolni).


A talalkozo elott tisztaztam hogy reszemrol ami belefer egyelore az az 1-2havi tali a tesommal.

Talalkozo utan jott az email hogy oldjam fel messenger/facebook/telefon mindenhol mert ez a normalis kommunikacio szerinte.

En leirtam hogy egyenlore en ezt nem szeretnem de amit tudok nyujtani h elbeszelgetunk 1-2havonta mint most.

Valaszolt hogy akkor koszoni szepen o ebbol most nem ker.


Eldontottem es le is irtam neki hogy ugy dontson hogy most vagy soha mert en mar idegroncs vagyok ebbe...


Majd kb 1 honapja megint irogat hogy most akkor o mit tett hogy nem valaszolok?

Tudom en vagyok hulye hogy megnyitom az uzeneteit....


Egyszeruen azt erzem, hogy nem kivanok neki rosszat csak azt hogy hagyja hogy eljem en is az eletemet. Teljes idegroncs vagyok ha ir, nem alszok, nem tudok koncentralni stb.



Mi lehet a megoldás?


29L


2022. márc. 6. 06:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Gmail ahogy belemész az üzenetbe ott van az a három pötty a neve mellett ,na ha arra rámész ott van felszhasználó tiltása. Azt fogja neki kiírni hogy ez az email cím nem lézetik.
2022. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem ez történik. A spam mappába érkeznek tovább az üzenetek.
2022. márc. 6. 13:13
 13/18 anonim ***** válasza:
55%
Senki se kényszerít rá, hogy elolvasd.
2022. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13nal a pont.


Olvasatlanul törlöd, megy a dev/nullba.

2022. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Küldd neki párszor vissza azt a kézbesítés sikertelen sabonüzenetet, hátha azt hiszi, hogy már nincs meg a fiókod.
2022. márc. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Eszméletlen volt olvasni itt a válaszokat. Többsége áldozathibáztató, erősen mellőzi az empátia meglétét.


Kedves kérdező, nagyon sajnállak, végtelenül, én is 29 éves vagyok, ugyanilyen nárcisztikus apa által sérült. Lehet persze mondani, hogy 'jaj már nem kislányok vagytok" de ezt általában azok mondják, akiknek nem kellett a rettegés mellett kondícionálódniuk, nem nézték végig az anyjuk zombivá tételét, tehetetlenségét (örülök, hogy Nálad anyukád el tudott végül válni, én azóta is nézem a "csodás" házasságukat). Az emberek többsége felnőttként nem kell, hogy minden egyes néhai kommunikációval a szülőjével összef**sa magát, de ezt is legtöbbször sajnos csak az érzi át, aki benne van. Rendkívül megterhelő érzelmileg egy ilyen kapcsolat, nem is beszélve a poszttraumás stressztől, ami minden egyes új találkozásnál felerősödik és ráadásul új traumatizálódás történik folyamatosan.


Nem, csak azért, mert a szülőd, nem kell szeretned, mert lehet, hogy egy szörnyeteg. Ajánlom Bihari Viktória facebook oldalát, rengeteg jó írása van, segítenek a gyógyulásban....

2022. márc. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

https://www.youtube.com/watch?v=EvnTH_PnnXk


Előző vagyok, itt is van pl. jó sok példa a határállításról. Jogod van a saját egészségedhez, jól létedhez, és ha ezt valaki sokszor patkány módon megszegi, erősebbre kell húzni ezeket a határokat, nincsen kiskapu, kifogás, meg manipuláció!!! (Tehát azt kellene, hogy amikor átlépi a határaidat, még kevésbé tartani vele a kapcsolatot,de tudom,hogy pokoli nehéz).


És ha már nehézség, az előző zárójeles ponthoz megjegyezném, hogy a testvérek is nehezítő tényezők, mert a nárcik nagyon boldogan az oszd meg és uralkodj elv alapján általában magukhoz édesgetik egyik, vagy másik családtagot, vagy nyilván van, aki nem mer lépni, határt állítani, és ezekkel az emberekkel is egy sokszorosan terhelt kapcsolat alakul ki, meg jönnek a vádak, hogy " de hát tesód tartja " vele a kapcsolatot, akkor mi a baj??

2022. márc. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha látod, hogy küldött neked üzenetet, akkor válaszolj rá neki olyasmit, hogy: "oké, olvastam!" Ez eléggé gyorsan megvan, neked nem megterhető, és apukád is egy kicsit lenyugszik a választól. Jut is, marad is alapon.
2022. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!