Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közölhetném a szüleimme...

Hogyan közölhetném a szüleimmel, hogy ki szeretnék szállni, úgy hogy megértsék?

Figyelt kérdés

Egyedül a szüleim miatt élek még, ők szeretnek egyedül, de már nem bírom tovább ezt az életet, a rengeteg eddigi csapás után most megkaptam a sorstól az eddigi legnagyobb pofont, pont amikor már kicsit kezdtem jobban lenni. Pánikbetegség, depresszió, szorongás, ezekkel küzdök évek óta, de most végre osztálytalálkozón úgy tűnt megtaláltam a társam, sosem szerettem még lányt ennyire, de ez a hajó is elment, az utolsó esélyem hogy boldog legyek. Meguntam a fájdalmat, a magányt, a gyászt, a szenvedést. Szeretnék menni.

Viszont ezt a szüleimmel is közölnöm kell előbb-utóbb. Nagyon félek hogy teljesen összetörnének, mert ők egyedül akik tényleg szeretnek engem, akik egészen születésemtől támogattak, mellettem voltak, egyedül őmiattuk nagyon sokáig kitartottam, de egyszerűen már nem megy tovább, innen már úgy érzem sosem lesz visszaút, és nem tudom már tovább elviselni ezt az értelmetlen életet, amiben minden öröm és boldogság csak álom maradt... Mégis hogyan tudnám ezt finoman, óvatosan közölni, hogy megértsék és elfogadják, anélkül hogy belerokkannának a fájdalomba? Nem szeretnék nekik ártani, de egyszerűen nem megy tovább.

Ui. a "Menjél pszichológushoz", "Majd lesz más", "Célod van az élettel" és hasonló demagóg, értelmetlen szövegek nem érdekelnek, azokon a körökön már túl vagyunk rég.

25F



2022. márc. 30. 15:59
1 2 3 4 5 6
 21/54 Thispain ***** válasza:
66%

Érdemes tudnod, hogy a szüleid sokat dolgoztak azért, hogy élhess.

Biztos, hogy arra akarod felhasználni, hogy bánkódsz a sült galambok miatt, amik nem repültek a szádba?


Miért nem fogsz meg inkább egy repülő galambot és sütöd meg magadnak?

2022. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
57%
Én hülye meg elkezdtem újraépíteni az életem....hát mennyivel könnyebb lett volna itt picsogni, és öngyilkososdit játszani...🙄
2022. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
81%
Ha menni akarsz, menj. A te döntésed. De ne kínozd őket azzal is, hogy megosztod velük, mert úgysem fogják elfogadni. Feldolgozni sem. De ha te tényleg ezt akarod, akkor az ő áldásuk nem kell hozzá. Hacsak nem azt akarod, hogy lebeszéljenek róla. Amit nyilván foggal-körömmel próbálnak majd. Te magad is akarod, hogy sikerüljön, különben nem osztanád meg velük. Gyakorlatilag ezzel megkínoznád őket figyelemért, szeretetért, és azért, mert neked most rossz és csak ez érdekel és nem vagy tekintettel rájuk. Nem demagóg, bszki, menj orvoshoz légyszi ezzel, mert a fájdalom aljassá tesz. Pedig tehetnél ellene, csak kényelmesebb sajnálni magad, mint tenni magadért.
2022. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
70%

Valahol érthető amit gondolsz kérdező,hiszen a mai világ szinte csak a negatív dolgokkal van tele.Néhány évtizeden belül velem is nagyon sok rossz dolog történt és harcolnom kellett,remélem megkapom az eredményét..Inkább próbálj meg környezetet változtatni,hátha máshol jobban érzed magad,én ezt tenném.

Lehet hogy a környezeteddel van a baj és nem veled.Van olyan hogy a környezet betegít meg.

2022. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
93%
az én szüleim belehaltak a tesóm halálába.
2022. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
68%
Az érzelmi zsarolás a kérdező asztala, kedves utolsó. Ne adj neki ötleteket, még felhasználja valahogyan
2022. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem mentel pszichologushoz kerdezo,van olyan szemely akkor akinek elmondhatsz valamit,beszelhetsz rola?

Es nem a szuleid,hanem aki meghallgat,hogy mi a bajod mi bant.(nem az onsajnaltatasrol beszelek hanem arrol mikor meg tudsz konnyebbulni)

Haziallatod van esetleg?

2022. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
91%

B@śśź@ meg, te vagy a buszos gyerek, akin kiakadtunk pár nappal ezelőtt!


Figyelj, kölyök! Már akkor is fura volt, hogy hogy bírtál egyetlen osztálytali alatt beleszeretni valakibe, és miért bonyolítod így túl a dolgot, hogy fuvart keresel meg fedősztorit, csak hogy ne kelljen felszállni egy nyamvadt buszra.

Szóval elúszott valaki, aki össze sem jött. Hát ez rengetegszer így van. Mi többiek, mikor első látásra rákattanunk valakire, tudod mire gondolunk először? Azon szorongunk, hogy hány helyen bukhatunk el. Talán már van valakije, talán neki más tetszik, talán nem érdekeljük, talán lekoptat, talán baromi bénán viselkedünk és elszúrjuk. És ezekből az egyik általában be is jön, és nem vesszük könnyen a bukást. De hazamegyünk, és a sebeinket nyalogatva szépen összekaparjuk magunkat. Némileg megtört önbizalommal folytatjuk, amíg be nem gyógyul a seb. Nem vagyunk egyedül, mindenki pofára esik, csak nem dicsekednek vele.

Te szorongsz, jobban mint az átlag. Látszik a buszos esetből, és abból, hogy mentőövként kapaszkodnál egy még nem is létező szerelembe. Pocsékul lehetsz. Sírd ki magad valakinek. Lehet tényleg az lenne a legjobb ha egy szakembernek, az nem fog lehülyézni. Ki kell ezt adnod magadból, hogy megtapasztalhass egy könnyedebb, boldogabb létezést, nem mehetsz el így. Katasztrófa volna, nem csak neked.

2022. márc. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
76%

#28


Buszos gyerek?

Akkor ezek szerint már tovább vitte a sztorit? :D


Legutóbbi kérdése amit láttam az volt, hogy az osztálytalálkozón beszélt valami csajjal és fél oldalnyi "megmentette az életem, új értelmet nyert az életem" ömlengés volt.


A vicc az, hogy engem szarrá oltottak, hogy miért szólom le a kérdezőt amikor kifejtettem, hogy mennyire nem normális a szélsőséges érzelmi hullámzása, és hogy egyik pillanatban még halni készül, másikban meg a világ legboldogabb embere mert 1x szóva állt vele egy nő.


Meg ott is kifejtettem, hogy valószínűleg nem egy nyerő ötlet rázúdítani a másik félre egyetlen beszélgetés után a végtelen hálálkodást és főleg nem kell egyetlen beszélgetésbe bármit is bele gondolni.


De akkor ezek szerint megint ugyanott tartunk, éppen az érzelmi hullámzás "halni akarok" oldalán van.

2022. márc. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy lehet sajnálkozni, úgysem fogja megtenni, csak éli tovább hisztikirálynőként az életét.
2022. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!