Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy apa, aki elméletileg szereti a gyerekeit, önszántából elhagyja a családját, alig törődik a gyerekeivel, alig keresi őket, anyagi szempontból is elhanyagolja őket? (az anya nem tiltja a gyerekeket az apától)

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 18:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet az oka annak, ha egy apa, aki elméletileg szereti a gyerekeit...


Meg is válaszolod a kérdést. Elméletileg. A valóságban meg nem. Van a duma, meg vannak a tettek. Az ember értékét meg ez utóbbi mutatja meg. S ahogy írják előttem, a látszat az a legfontosabb. Nagyon jellemző férfi tulajdonság én azt veszem észre. A látszatért, hogy jó színben tűnjenek föl a külvilágban képesek szinte bármit eltaposni. Ez praktikusan elsődlegesen a családjuk, feleség, gyerekek.

2022. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%

Sok múlik az új partneren is.

A második mostohaanyámnak köszönhetem, hogy az apám 11 év után felvette velem a kapcsolatot a gyerektartáson túl.

De egy ismerősöm panaszkodik, hogy a volt férje semmit nem törődik a közös gyerekükkel, és a mostani párja nem is akarja, hogy vele szóba álljon, még ha a gyerek miatt is, mert fél, hogy otthagyná őt is a gyerekkel egyedül.

2022. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a partneren múlik, 12-es, hanem az illető férjen.
2022. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Éli világát, tele lett a fata és nyugalmat akar☺
2022. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
7%

Lehet hogy szereti a gyerekeit csak az anyát nem birja elviselni

Én is hasonló helyzetben vagyok.ferfi vagyok amugy

Ami biztos a gyerek nem tart össze embereket. Az egy k@#$ nagy tevhit

2022. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Más dolog a szülőtársat szeretni és más a gyerekeket szeretni. Az emberi érzelmek változók. Kiüresedett érzelmek mellett nehéz fenntartani egy házasságot. Ha meg nem élnek együtt a felek a gyerekekkel, akkor a távolét, a mindennapos kapcsolat elmaradása automatikusan megváltoztatja az érzelmeket. Más élethelyzet, más érzelmek. A gyerek oldaláról tökéletesen érthető az értetlenkedés, mivel a gyerek a szüleit egységnek tekinti és ennek az egységnek a felbomlása trauma többnyire.
2022. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 mantis religiosa ***** válasza:
15%
Ez attól is függ, hogy hány idősek a gyerekek. Mert ha már 15-16 évesek, pár év, és amúgy is felnőnek, élik a saját életüket, és ha a gyerekek anyjával nem jó a viszonya, akkor abból úgyis válás lett volna.
2022. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Meg van egy ilyen a társadalomban hogy automatikusan a nővel éreznek együtt mert az áldozat a férfi meg egy rohadék Pedig az ilyen helyzeteket a férfi is megszenvedi
2022. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%

Az az oka, hogy valójaban nem szereti őket úgy, ahogy kellene. Amit érez, az nem feltétel nélküli, nem gondoskodó, nem igazi szülői szeretet. Legfeljebb némi jóindulat az irányukba. Csak ezt nyilván állati nehéz belátni és beismerni.

Ráadásul szerintem van, aki senkit nem tud jól szeretni, nem tudja milyen az, hogy kell. Miért pont a gyerekét tudná?

2022. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak üres szavak amiket mondd.
2022. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!