Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy apa, aki elméletileg szereti a gyerekeit, önszántából elhagyja a családját, alig törődik a gyerekeivel, alig keresi őket, anyagi szempontból is elhanyagolja őket? (az anya nem tiltja a gyerekeket az apától)

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 18:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyáva, önző, lusta

Az én apám is ilyen, már nagyon régóta 1 szót se beszéltem vele, nem is érdekel mivan vele, utoljára 18 evesen találkoztam vele.


Mostmar csak azon vagyok, hogy az gyerekeimnek ne ilyen apja legyen, úgy néz ki nem is ilyen lesz.

L24

2022. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

*Hogy a

Bocsi.

Es akik felreertik, nincs gyerekem, csak majd a jövőben.

2022. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
100%
Mert már az új kapcsolat beragyog neki mindent, eleve a farka vitte, már bocs. Ti csak útban vagytok. Felelőtlen, hazug, semmirekellő! Egy gyereket nem csak megcsinálni kell hanem felelősséggel tartozom érte, ő az első! 41N
2022. ápr. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%

21# "Mostmar csak azon vagyok, hogy az gyerekeimnek ne ilyen apja legyen, úgy néz ki nem is ilyen lesz."

Szerinted a te anyád, illetve nők tízezrei, inkább százezrei a gyerekvállalás előtt nem voltak ilyen okosak, illetve direkt ilyet választottak? Hidd el, hogy nem. 60%, hogy el fogsz válni, hiszen ma ennyi az arány. A maradéknak szerintem max. 20-30%-a ami jó apa, jó férj. A gyereksírás túl hangos és túl zavaró, a házimunka, gyereknevelés, munkába járás férfire eső része túl sok nekik, ezért elég hamar leteszik. Mivel a nők jobban bírják ezeknek a terheknek a 100%-át egymaguk, így élhetnek is a lehetőséggel kedvükre. Nem akarom a kvalitásaidat a párválasztás és kapcsolatmegtartás terén megkérdőjelezni, pusztán óvatosabb hozzáállást javaslok. A nőtársaid nagyobb része okos, ügyes volt, jót akart, megfontoltan választott párt és a végén mégis egyedülálló anyaként fuldoklik.

2022. ápr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg, ez a lényeg. ez az apák többségére igaz. Szereti, amíg akkor törődhet vele amikor kedve szottyan, és a nőre nyomhatja a neki nem tetsző feladatokat. Bár egyre több a normális apa, még mindig az az uralkodó szemlélet hogy a gyerek körüli dolgok csak és kizárólag nők dolga, apukák meg csak a kellemes, kényelmes részekbe folynak bele.
2022. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném nálunk még mindig agyon vannak ajnározva azok az apák "de szuper szülő" aki hetente egyszer merészeli levinni a játszótérre a gyereket. az hogy egyébként egyszer nem indítja el a mosást a gyerekre, vagy hogy heti hétszer az anya intézi munka mellett a főzést, a gyerek hurcolásázását, gyógyszerét, orvosnál várakozást, egyebet, az lényegtelen, de apu a szuper, mert egy órát egyedül volt a gyerekkel egy héten. az hogy ebből az órából negyvenöt percet a haver apukával kártyázott a játszótéri asztalnál, az már mellékes.
2022. ápr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
95%

24: igen tisztában vagyok vele, minden kapcsolatban vannak viták, nézet eltérések, vannak megcsalasok és romlott házasságok is. Néha a válás jobb mintha együtt maradsz csak a gyermeked miatt. Alapvetően nincs bajom a valassal vagy a szakitassal, mert sokszor ez a legjobb megoldás, mint egy romlott hazassag/kapcsolat.

En azt mondom hogyha lesz egy gyermekem és elvalunk vagy szimplán szakitunk, tudom hogy a mostani páromat fogja érdekelni a gyerekünk, fog vele foglalkozni, és nem fogja elhagyni mint ahogy az én apám tette velünk és sok 100 hasonló gyerekkel.

2022. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
"En azt mondom hogyha lesz egy gyermekem és elvalunk vagy szimplán szakitunk, tudom hogy a mostani páromat fogja érdekelni a gyerekünk, fog vele foglalkozni, és nem fogja elhagyni mint ahogy az én apám tette velünk és sok 100 hasonló gyerekkel." Legjobb barátnőm is pont ezt hitte a férjéről. A válás után a messengeren SEM írt egy sort sem a gyerekinek a pasas, nemhogy felhívja őket, vagy találkozzon velük néha.
2022. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben nagyon sajnálom ot
2022. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
igen, én is.... De a bizalom megvolt.
2022. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!