Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a nézet, hogy "azt...

Jogos a nézet, hogy "azt érdemled/kapod vissza időskorodba a gyerekeidtől, ahogy te bántál a saját szüleiddel"?

Figyelt kérdés

Én ezt úgy, ahogy van igazságtalannak tartom. Időskorodra jóval inkább azt érdemled, ahogy te felnevelted a gyerekeidet, ahogy bántál velük gyerekkorukban, amilyen életet biztosítottál nekik. Például, ha van egy ember, aki jó életet biztosít gyerekeinek, igyekszik mindent megadni nekik. Mindezt úgy, hogy nem volt jó gyerekkora szülei hanyagsága/idióta nevelése miatt, fel kellett küzdenie magát, hogy normális élete legyen. Azonban a szüleit ott hagyja öregkorukban, minden kapcsolatot megszakít velük, azzal se törődik, ha éheznek, egyszerűen kizárja őket az életéből. Akkor az ilyen ember ezt érdemli vissza időskorában, mégha fel is küzdötte magát, a gyerekeinek pedig jó életet adott? Hát aki így gondolja, és azzal érvel, hogy "visszakapod majd a saját gyerekeidtől", meg, hogy "akkor te se vagy jobb náluk", az egy okoskodó, manipuláló gyökér, aki nemhogy pszichológiai segítséget nem ad, de még szítja is a haragot, az ilyet ignorálni kell.


Példaként felhoznám, hogy a hírekben olyan esetről beszéltek, ahol az öregasszony mélyszegénységben él, a szomszédban a gyerekei pedig jómódú házban,azonban őt be se engedik oda. Nem tudni az öregasszony jogosan kapja e ezt, de ha tényleg fizikailag/verbálisan bátalmazó/hanyag/ normálisan felnevelni képtelen szülő volt, aki tönkretette a gyerekei életét, akkor nem ítélem el a gyerekeit, csak a sajátjaikat neveljék fel tisztességesen. Mi a véleményed az esetről és a kérdésben említett nézőpontról?



#szülőtartás #gyermek-szülő kapcsolat
2022. ápr. 9. 23:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Arról nem is szólva, hogy én elmondtam a gyerekeimnek, hogy miket művelt velem az anyám és mekkora tróger az apám.

Aztán majd itéletet hoznak felettem, ha vénasszony leszek.

De a nagyobbik fiamtól már megkaptam, hogy nagyon jó anya vagyok. Mondtam neki, de sok a vita. Erre ő, anya ez természetes ebben a korban. Mármint az ő kamadz korában. :D

10. voltam

2022. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem kell feltétlenül véka alá rejteni a gyerekünk elől, ha szemétül viselkedtek velünk a szüleink. Én is elmondtam a lányomnak, nincs ebben semmi, nem mószeroltam, nem bujtogattam, csak mint tényeket, elmondtam. Egyébként pillázott nagyokat a 25 éves lányom. Mármint azon, hogy ilyen is van, így is viselkedhet, és igenis lehet szemét is a szülő a gyerekével, és nálunk a szülői házban ez volt. Valamint hogy nekem ezért elég egy hónapban egy telefon, és egy évben egy pofavizit. Aki soha nem állt mellém, aki - ha a földön feküdtem - még kettőt belém rúgott, (anyám), aki kijátszott, ironizált rajtam, szabályosan ellendrukkerem volt az életem során, az ne várja, hogy én pátyolgatom, és köré szervezetem az életemet most, 50-60 éves koromban, amikor neki már arra lenne igénye.

Ezt a gyerek nem árt, ha tudja, hogy nem csak egy szimpla leszarom forma áll emögött a magatartás mögött az idős szülővel szemben. (És ez nem függ össze azzal sem, hogy én mit "várok el" a gyerekemtől, mert semmit nem várok el. Van egy jó kapcsolat vele és a vejemmel, örülök, ha jönnek, örülök a sikereiknek (anyagi és karrier), vagy éppen egy jó utazásuknak. Semmivel nem tartozik nekem, hiszen nekem öröm, hogy a legnagyobb szeretetben nevelhettem fel őt.)

2022. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Savlekotő ***** válasza:
59%

ápr. 10. 02:19

Minden szavával egyet értek..


70F

2022. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!