Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én gondolkodom rosszul vagy...

Én gondolkodom rosszul vagy apukám?

Figyelt kérdés

Apukám elköltözött az osztrák hatàrhoz 56 évesen anyával. Anya nem igen akart menni, de már megszokta a helyzetet.

Tesómék is felköltöztek, mert szerette volna tesóm kipróbálni az új környezet lehetőségeit, kapott munkát gyógyszergyárban ott.

Amúgy itt is tudott volna gyógyszergyári állást kapni.

Nem is ez a lényeg. Csak apukám még mindig csak hétvégére jár haza, anyukám meg még mindig egyedül van.

Az én párom nem akarta semmi pénzért itt hagyni szülő földjét, mert minden ideköti.

Azt látom, hogy ugyan vannak romák, stb. De azért nem olyan rossz a helyzet, mint ahogyan leírjuk sokszor, szerintem azért vannak nagyon is szép és élhető települések.

Sajnos engem elszomorít sokszor apukám megjegyzései. Mi maradtunk borsodban. Én próbálkoztam páromnál nyilván, mert nyilván jó lenne családom közelében, de elfogadtam, hogy őt aztán nem tudom elcsalni innen és egyébként éltem odaát 3 évet. Az egyetem alatt. Akkor távkapcsolatban voltunk. Szerettem, jó volt, de valahogy mégis rossz volt, hogy nem éreztem magaménak, itt pedig itthon érzem magam.


Apukám megjegyzéseire visszatérve. Javarészt borsodi kollégái vannak. Most például egy nagyon messzi országba küldték 3 hónapra, ahonnan repülővel kell visszajönnie.

Panaszkodott, hogy a kollégái borsodi fiaik mind bemennek értük hétköznap éjfélre pestre a reptérre, de ő neki nincs senkije.


Ilyenkor úgy begurulok, mert az én párom nagyon rugalmas. Bármikor elmegy pestre és tisztaszívből segítene, a borsodi vője, de nem tud hiszen..... messze lakik most már.

A tesómnak a férje, meg annyira nem csípi apukámat, pont azokért az okokért amit leírtam, hogy nyers, ivott is régebben, maximalista.


Úgyhogy ilyenkor érzem, hogy nagyon kivagyok, hogy nem érti meg, hogy ha itt maradt volna segítenénk.

Segítene párom tesója is szívből, apukájuk is. Tesóm férjének szülei is, mert mind nagyon ragaszkodók.

Apukám az új házánál is sokszor igényel segítséget, pl. Garázs építése egyedül.

Aztán mivel hatalmasat épített több idő kellett rá, párom segített egy hétvégén àt.

De ő előtte csak azt fújta, h neki nincs senkije. De párommal 3-4 hétnél gyakrabban nem tudunk menni és volt mondva, hogy segítünk.


Anyukámat nagyon szeretem, de úgy érzem néha elegem van az egészből.


Én nem szóltam, h elköltöznek, nem örültem neki, de tudtam h ha beleszólok, akkor ők is beleszólhstnak az én dolgomba.

Felnőtt ember tudja mit akar.



2022. ápr. 27. 08:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%

A kérdezö apja az osztrák határszélen él és jó, jövedelmezö munkája van.

A kérdezö meg a párja Borsodban élnek valami cigányokkal teli környéken, minden jövö nélkül.

Az apa megpróbálja öket rávenni, hogy ne maradjanak a pocsolyában, hanem keressenek élehtö jövöt, de a kérdezö párja jól elvan, nincsenek igényei, a kérdezö meg az "igazad van szivem" kategóriájú nö.


Az apának van igaza elvileg, mert ö mert lépni és akar valamit elérni az életében, a kérdezöék meg csak punnyadnak. De az apa módszere nem igazán jó, mégha ezzel próbálja is öket kimozdítani a semmiböl.

2022. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
85%
Apád 56 évesen rugalmasabb és észszerűbb, mint te és főleg a párod.
2022. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
21%

A kérdező apját pont nem érdekli, hogy a gyerekének jobb élete legyen, neki azért lenne fontos, hogy legyen kit ugráltatni ingyen.

A külvilág felé meg milyen jól mutatnának, mint a nagy és összetartó család, akiknek ő csinálta meg szerencséjét.

Ettől függetlenül, ha úgy érezném, hogy nekem jobb lenne költözni,akkor mindenkitől függetlenül mennék.

2022. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
94%

"Most például egy nagyon messzi országba küldték 3 hónapra, ahonnan repülővel kell visszajönnie."


Szerintem utoljára a 84 éves nagymamámat hallottam ilyen módon fogalmazni, mint akinek a repülős utazás felér minimum valami csillagközi kalanddal :)

2022. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
64%
"Az én párom nem akarta semmi pénzért itt hagyni szülő földjét, mert minden ideköti." Miért ha költözik az országban akkor elhagyja a szülőföldjét? XD ócska duma.
2022. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem akar költözni a pasija. Es? Nem is kell költözni. Mindenki maga dönti el, akár e menni máshova vagy sem.
2022. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
25%

Ja,én se nagyon értem ezt a "hű látszik az osztrák határ, tényleg kolbász kerítés van" mentalitást.

Nyilvánvaló, hogy vannak régiók, ahol nehezebb a megélhetés.

Akinek van normális melója, annak nem létszükséglet, hogy de menjünk, mer' ott a jó.

Ha van miből megélni,akkor fontos szempont, hogy megfelelő e a környezet egyéb szempontok alapján is.

Nem mindenkit motivál a valamivel több pénz.

2022. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
76%
"Nem mindenkit motivál a valamivel több pénz." Elhiszem, hisz a tanult tehetetlenség létező jelenség, különösen borsodban. Elfogadják hogy szar a helyzet, és tenni sem akarnak ellene.
2022. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
22%

18!


Van, akit a csaladja motivál. Vagy a szulohelye. Tudod ezért nem megy mindenki külföldre.

2022. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
71%
Meg kilóméterekkel se arrébb mi? Na hagyjuk már... Akkor élje le mindenki abban a faluban az életét ahol született mint egy röghöz kötött paraszt a középkorban? Csak mert fosik az új helyektől, hiába lenne duplája a keresete.
2022. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!