Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én gondolkodom rosszul vagy...

Én gondolkodom rosszul vagy apukám?

Figyelt kérdés

Apukám elköltözött az osztrák hatàrhoz 56 évesen anyával. Anya nem igen akart menni, de már megszokta a helyzetet.

Tesómék is felköltöztek, mert szerette volna tesóm kipróbálni az új környezet lehetőségeit, kapott munkát gyógyszergyárban ott.

Amúgy itt is tudott volna gyógyszergyári állást kapni.

Nem is ez a lényeg. Csak apukám még mindig csak hétvégére jár haza, anyukám meg még mindig egyedül van.

Az én párom nem akarta semmi pénzért itt hagyni szülő földjét, mert minden ideköti.

Azt látom, hogy ugyan vannak romák, stb. De azért nem olyan rossz a helyzet, mint ahogyan leírjuk sokszor, szerintem azért vannak nagyon is szép és élhető települések.

Sajnos engem elszomorít sokszor apukám megjegyzései. Mi maradtunk borsodban. Én próbálkoztam páromnál nyilván, mert nyilván jó lenne családom közelében, de elfogadtam, hogy őt aztán nem tudom elcsalni innen és egyébként éltem odaát 3 évet. Az egyetem alatt. Akkor távkapcsolatban voltunk. Szerettem, jó volt, de valahogy mégis rossz volt, hogy nem éreztem magaménak, itt pedig itthon érzem magam.


Apukám megjegyzéseire visszatérve. Javarészt borsodi kollégái vannak. Most például egy nagyon messzi országba küldték 3 hónapra, ahonnan repülővel kell visszajönnie.

Panaszkodott, hogy a kollégái borsodi fiaik mind bemennek értük hétköznap éjfélre pestre a reptérre, de ő neki nincs senkije.


Ilyenkor úgy begurulok, mert az én párom nagyon rugalmas. Bármikor elmegy pestre és tisztaszívből segítene, a borsodi vője, de nem tud hiszen..... messze lakik most már.

A tesómnak a férje, meg annyira nem csípi apukámat, pont azokért az okokért amit leírtam, hogy nyers, ivott is régebben, maximalista.


Úgyhogy ilyenkor érzem, hogy nagyon kivagyok, hogy nem érti meg, hogy ha itt maradt volna segítenénk.

Segítene párom tesója is szívből, apukájuk is. Tesóm férjének szülei is, mert mind nagyon ragaszkodók.

Apukám az új házánál is sokszor igényel segítséget, pl. Garázs építése egyedül.

Aztán mivel hatalmasat épített több idő kellett rá, párom segített egy hétvégén àt.

De ő előtte csak azt fújta, h neki nincs senkije. De párommal 3-4 hétnél gyakrabban nem tudunk menni és volt mondva, hogy segítünk.


Anyukámat nagyon szeretem, de úgy érzem néha elegem van az egészből.


Én nem szóltam, h elköltöznek, nem örültem neki, de tudtam h ha beleszólok, akkor ők is beleszólhstnak az én dolgomba.

Felnőtt ember tudja mit akar.



2022. ápr. 27. 08:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
28%

20!


Sőt, még egy utcával arrébb se. Nem kötelező. Ugye megengeded, hogy mindenki maga döntse el, hol szeretne elni? Magánügye.

Te amúgy hol elsz? Remélem valahol külföldön, ahol úgy minimum duplája a kereseted

2022. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
38%
Persze hogy nem kötelező, nyomorogni szabad...
2022. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
74%
Csak akkor ne azt nézze hülyének aki mer lépni.
2022. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
84%
Na és egészen pontosan hol szerepel a történetben, hogy nyomorognak? Nem láttam sehol, bár lehet hogy csak elkerülte a figyelmemet. Idéznéd?
2022. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
72%
#24: Lehet, szó szerint nem nyomorgnak, de 56 évesen nem azért költözik valaki az ország másik végébe, mert otthon minden olyan fényes.
2022. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Erre a herbálozás utáni zavaros agymenésre 25 válasz érkezett. Szomorú, senkinek nem gyanús? Kérdező sehol.
2022. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
23%

25!


De a kérdező és a pasija nem 56 éves és ők azok,akik nem akarnak költözni.

2022. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megvolt a tegnapi történet is így végigolvasva.
2022. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Nekem párom jól keres úgymond borsodban.

Mérnökként dolgozik, mellette vőfélykedik már sok éve és már úgymond sok helyen ismerik és sok helyről visszahívják.

Zenész is és lagzikba zenészként is szokták hívni.

Én pedig olyan munkát végzek, amivel szüleim megyéjében ugyanannyit keresnék.

Tehát páromat elsősorban a hobbija köti ide, meg az is, hogy ő mindig szeretett itt élni és sose gondolkodott azon, hogy elmenne.

Tehát ha belegondolunk rossz is lenne, ha mindenki el akarna menni, mert már szerintem ígyis sokkal nagyobb a dugó meg több az ember a nyugati, határszéli városokban, mint annak idején.

Nem maradna borsodban senki sem.

Meg tényleg sokan nem hagynák itt a szüleit sem és én ezt abszolút megértem, mert én is családcentrikus vagyok. Ez így alakult.

Úgy gondolom anyagilag mi rendben vagyunk. Szüleimnek hitele van, mert elég jó házat vettek és drágák is.

Anyukám sokat mondja, hogy sajnos nincs sok pénzük, mert minden elmegy a tankolásra, a hitel törlesztésre, apa szállására, kajára.

2022. ápr. 28. 07:20
 30/38 A kérdező kommentje:

Meg mindig van ami tönkre megy vagy mindig van amit újítani kell a házon.

Pl. Volt most tetőcsere. Akarnak burkolni kertet, kerítést cserélni, házat festeni, még egy garázst építeni. Apukám medencén is álmodozott.

2022. ápr. 28. 07:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!